Štvrtok, 24. jún 2021
Meniny má Ján | zajtra Tadeáš, Olívia

Prešov už skrášľujú letničky

Mesto Prešov v týchto dňoch skrášlilo farbami viac ako 6 000 kvetov. Nájsť ich môžete v rôznych častiach mesta.

letničky 1

V meste Prešov je v týchto dňoch postupne vysádzaných 6315 ks letničiek.

Ide o 9 druhov letničiek - begónie, muškáty ružové a červené, aksamitníky, zinnie, sedmokrásky, petúnie, ale aj kany indické v rôznych farbách či letničky s okrasnými listami, napr. Plectranthus. K týmto kvetom pribudne na jeseň ešte 21 druhov trvaliek a 3 druhy cibuľovín (tulipánov a narcisov).

Prešov už skrášľujú letničkyLetničky môžu Prešovčania i návštevníci mesta nájsť v 21 záhonoch v centre mesta na Hlavnej ulici, na Námestí mieru, v kvetináčoch pred Mestským úradom na Jarkovej ulici, pred Divadlom Jonáša Záborského, pri Evanjelickom kolégiu, pred Krajským pamiatkovým úradom, na Levočskej ulici a v blízkosti NC Opál.

Centrum mesta skrášli navyše 8 gárs s kvetmi a kvetináče v oknách historickej budovy radnice. Kvety v meste Prešov vysádza dodávateľská spoločnosť Záhrada Real, s.r.o.

letničky 2
Mohlo by Vás zaujímať
FOTO: Dni mesta Prešov - Koncert pre ľudí z prvej línie
Dni mesta Prešov sú tu! V PKO sa preto hral koncert pre doktorov a sestričky z prvej línie.
Pozvánka na tlačovú besedu mesta Prešov a PKO Prešov
Pozývame Vás na tlačovú besedu mesta Prešov a PKO Prešov, ktorá sa uskutoční v pondelok, 31.5.2021 o 13:00 hod. na pešej zóne pred budovou Mestského úradu v Prešove na Hlavnej ulici 73.
Spustili sme nové parkovacie zóny
V rámci systému regulácie statickej dopravy pribudli v meste Prešov od júna 2021 nové spoplatnené zóny. Ide o zónu č. 3 a dve ulice v zóne č. 4. Mestský úrad pokračuje vo vydávaní nových virtuálnych parkovacích kariet.
FOTO: Dni mesta Prešov - Koncert Kataríny Koščovej v PKO
Dňa 13.06.2021 sa odohral v poradí druhý koncert pre pracovníkov v prvej línií. V PKO sme si mohli vypočuť krásne melódie Kataríny Koščovej.
Prešovské striekajúce fontány sú už v prevádzke
Prešovské fontány sú už napustené. Aj toto leto spríjemnia atmosféru teplých dní priamo v centre mesta aj na sídliskách.
Nový pracovný zošit v angličtine pochádza z Prešova
V meste Prešov vytvorili nový pracovný zošit v angličtine. Hlavnou témou pracovného zošita je mesto Prešov a jeho kultúrne, historické či geografické zaujímavosti. Informuje o tom Oblastná organizácia cestovného ruchu Región Šariš.
Jazdíte na bicykli či kolobežke správne? Prešovskí mestskí policajti upozorňujú na základné pravidlá
Prešovskí mestskí policajti počas stredy 16. júna v teréne monitorovali jazdy cyklistov a kolobežkárov, aby ich oboznámili so základnými pravidlami cestnej premávky a poukázali na bezpečnosť jazdy.
Inzercia
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
kancelárske priestory v Prešove UNICENTRUM

Prenajmem kancelárske priestory v širšom centre Prešova na Kúpeľnej ulici č. 6. Výhodou je parkovanie zdarma. V budove je optický internet. Bližšie informácie:http://www.kancelariepresov.sk/

0905841632 |
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Kancelárske priestory

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | | cena: dohodou
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK

Ďakujeme, že navštevujete portál pis.sk, naozaj si to vážime.

Používate rozšírenie na blokovanie prídavných modulov (adBlock, AdBlock Plus, Ghostery ... )?

Táto stránka je financovaná výlučne zo súkromných zdrojov a jedným z jej hlavných príjmov tvoria príjmy za zobrazovanie reklamy.
Žiaden z článkov nie je spoplatnený, všetky funkcionality poskytujeme zadarmo.

Pridajte si túto stránku medzi výnimky, aby sa Vám obsah zobrazoval správne a tento portál mohol aj naďalej fungovať.