Utorok, 27. júl 2021
Meniny má Božena | zajtra Krištof

Pivovarsko-hradná sedemtisícovka prilákala cez sto bežcov

Po ročnej pauze sa mohli v nedeľu 13.júna konať vo Veľkom Šariši bežecké preteky Pivovarsko-hradná sedemtisícovka. Pretekov sa zúčastnilo 105 bežcov zo širokého okolia.

TS_pivovarsko_hradna_sedemtisicovka_2021_1.jpg
TS_pivovarsko_hradna_sedemtisicovka_2021_1.jpg

VEĽKÝ ŠARIŠ. Obľúbené bežecké podujatie Pivovarsko-hradná sedemtisícovka vo Veľkom Šariši napísalo dvadsiatu druhú kapitolu. Bežci sa zišli a utužili svoje priateľstvá. “Tento ročník je výnimočný aj tým, že nám prilákalo veľké množstvo bežcov, ale toto podujatie sa deje aj tým, že sme Európske mestečko športu 2021. Sme hrdí na tento titul, ktorý je na Slovensku udelený prvýkrát. Tešíme sa, že podujatie prilákalo veľa športovcov i divákov. Dúfam, že si od nás športovci odnášajú veľmi príjemné zážitky a kto tu bol prvýkrát, verím, že príde aj budúci rok, ” povedal primátor mesta Viliam Kall.

V kategórii ženy do 34 rokov zvíťazila Zuzana Gejdošová (26) z Popradu. “Behám často, no na týchto pretekoch vo Veľkom Šariši som prvykrát. Bolo to tu skvelé, takže ešte určite prídem. Najťažší na tomto behu bol kopec, ale tým, že išlo o 5 kilometrov, tak som si rozdelila sily. Vedela som, že cestou späť bude dole kopec, takže sa to dalo, ” povedala mladá bežkyňa, ktorá dráhu zdolala za 21 minút a 58 sekúnd.

Najlepších dekorovali primátor Veľkého Šariša Viliam Kall a vedúca odboru kultúry, športu a mládeže na Mestskom úrade vo Veľkom Šariši Mária Gáborová. “Minulý rok sa preteky kvôli pandémii nekonali, no sme radi, že tento rok sme ich mohli naplno odštartovať. Počasie nám prialo a už teraz sa tešíme na ďalší ročník, ” uviedla M. Gáborová. (ver)

VÝSLEDKY:

ženy F do 34 rokov -Zuzana Gejdošová (21:58)
ženy G do 49 rokov -Silvia Odelgová (23:57)
ženy H nad 50 rokov -Drahomíra Popracová (27:26)
muži A do 39 rokov- Dominik Jakubkovič (31:36)
muži B do 49 rokov- Tomáš Kamas (32:19)
muži B do 49 rokov -Ivan Kaľavský (1:02:28)
muži C do 59 rokov -Ján Polončák (34:02)
muži D do 69 rokov -Štefan Racz (21:39)
muži E nad 70 rokov -Anton Bosák (27:44)

Mohlo by Vás zaujímať
FOTO: Miro Jaroš v EKOPARKU
Miro Jaroš zavítal dňa 14.07.2021 do EKOPARKU, kde potešil všetky (ne)poslušné deti.
Pivný festival
Sme naozaj šťastní, že aj tento rok sa napriek existujúcim opatreniam otvoria brány Pivného festivalu. Od štvrtka 29. júla do nedele 22. augusta Vás pozývame do 4 SPORT Areálu (bývalý Jazdecký areál), kde si po roku opäť vychutnáte spoločnosť priateľov a známych, posedíte si pri výbornom pive a ochutnáte tradičné grilované a pečené špeciality.
HEX v Ľuboticiach pri Prešove aj s fanúšikmi na pódiu už tento piatok
Slovenská kapela HEX odohrá už tento piatok 16. júla v Ľuboticiach jediný letný koncert na východnom Slovensku. Východniari si užijú výber najväčších hitov kapely a na pódium sa dostanú aj samotní fanúšikovia.
S letom prichádza do Prešova aj ARTIS festival
K letu v Prešove už deväť rokov neodmysliteľne patrí aj festival komornej hudby ARTIS. Podujatie opäť prinesie to najlepšie z klasickej hudby, novinkou bude koncert hot jazzu a swingu. Medzi hosťami sa predstavia umelci ako Rafael Álvarez, ZWIEBEL QUARTET, Fats jazz band a mnohí ďalší.
Prázdninové potulky s kronikárom
Oživovanie historických centier miest poznávacími aktivitami s netradičným sprievodcom – hercom, ktorý je oblečený v historickom kostýme je pre návštevníkov miest veľmi zaujímavým a vyhľadávaným spestrením návštevy mesta.
FOTO: Filmová noc na Šarišskom hrade 2021
Za hradbami Hradu Šariš sa uskutočnil už deviaty ročník FNNH. Ide o unikátny festival zameraný na premietanie krátkych filmov. Neopakovateľnú atmosféru umocňuje premietanie na veľkoformátové plátno v priestoroch stredovekého hradného nádvoria pod otvoreným nebom.
Veľkošarišskí hasiči v sobotu súťažili, v nedeľu pomáhali pri povodni
Veľký Šariš v sobotu 10.júla hostil dobrovoľných hasičov z okolia. Dobrovoľné hasičské družstva (DHZ) bojovali vo Veľkom Šariši o Pohár primátora mesta druhýkrát. Veľký Šariš je Európskym mestečkom športu 2021. Na ďalší deň boli dobrovoľní hasiči pomáhať pri povodni.
Inzercia
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Kancelárske priestory

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | | cena: dohodou
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
kancelárske priestory v Prešove UNICENTRUM

Prenajmem kancelárske priestory v širšom centre Prešova na Kúpeľnej ulici č. 6. Výhodou je parkovanie zdarma. V budove je optický internet. Bližšie informácie:http://www.kancelariepresov.sk/

0905841632 |
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK

Ďakujeme, že navštevujete portál pis.sk, naozaj si to vážime.

Používate rozšírenie na blokovanie prídavných modulov (adBlock, AdBlock Plus, Ghostery ... )?

Táto stránka je financovaná výlučne zo súkromných zdrojov a jedným z jej hlavných príjmov tvoria príjmy za zobrazovanie reklamy.
Žiaden z článkov nie je spoplatnený, všetky funkcionality poskytujeme zadarmo.

Pridajte si túto stránku medzi výnimky, aby sa Vám obsah zobrazoval správne a tento portál mohol aj naďalej fungovať.