Utorok, 27. júl 2021
Meniny má Božena | zajtra Krištof

Na hokejovú mapu Slovenska prichádza nový extraligový klub HC 21 Prešov

Do Prešova mieri nový hokejový klub. Po prevode licencie sa zaradí medzi tímy slovenskej hokejovej extraligy. Najvyššia hokejová súťaž v SR sa tak môže hrať na prešovskom zimnom štadióne už v najbližšej sezóne 2021/2022.

hokej 14

V meste Prešov vzniká nový hokejový extraligový klub s názvom HC 21 Prešov. V metropole Šariša sa tak po 23 rokoch opäť bude hrať najvyššia hokejová súťaž. Jej dejiskom sa od septembra 2021 stane novo zrekonštruovaný zimný štadión. Deklaráciou toho je aj memorandum o spolupráci. „Podpisom memoranda sme urobili ďalší významný krok smerom k štartu dlho očakávanej hokejovej extraligy v Prešove. Zároveň tak chceme vyslať verejnosti jasný signál, že rekonštrukciou zimného štadióna u nás záujem o šport nekončí, naopak hokejový príbeh sa iba začína, “ uviedla primátorka mesta Prešov Andrea Turčanová.

Na hokejovú mapu Slovenska prichádza nový extraligový klub HC 21 PrešovHokejový klub HC 21 Prešov už pozná aj meno svojho kapitána, ktorým sa stane prešovský odchovanec Marek Zagrapan. Asistentom kapitána bude Ján Sýkora. Trénerom tímu bude Ernest Bokroš.

Mesto Prešov v budúcnosti počíta aj s realizáciou druhej etapy rekonštrukcie štadióna, ktorá bude zahŕňať stavebné úpravy a ďalšie prvky nevyhnutné pre moderný a plne funkčný hokejový stánok. Všetky ďalšie práce na zimnom štadióne však chceme realizovať bez obmedzenia jeho prevádzky.

Na hokejovú mapu Slovenska prichádza nový extraligový klub HC 21 Prešov. V tomto období pokračujeme v procese dovybavenia štadióna novými prvkami tak, aby spĺňal technické podmienky pre najvyššiu hokejovú súťaž TIPOS Extraliga SR. Zmluva na dodanie a osadenie sedačiek už bola podpísaná. Koncom mája bolo spustené verejné obstarávanie na systém videorozhodcu a technologických riešení vrátane softvéru na turnikety. V najbližších dňoch spustíme verejné obstarávanie na dovybavenie šatní.

hokej 1
hokej 2.jpeg
hokej 3.jpeg
hokej 4.jpeg
hokej 5.jpeg
hokej 6.jpeg
hokej 7.jpeg
hokej 8.jpeg
hokej 9.jpeg
hokej 10.jpeg
hokej 11.jpeg
hokej 12.jpeg
hokej 13.jpeg
hokej 15.jpeg
hokej 16.jpeg
hokej 17.jpeg
hokej 18.jpeg
Mohlo by Vás zaujímať
FOTO: Miro Jaroš v EKOPARKU
Miro Jaroš zavítal dňa 14.07.2021 do EKOPARKU, kde potešil všetky (ne)poslušné deti.
Po Prešove môžete jazdiť už aj na zdieľaných bicykloch
Mesto Prešov úspešne uviedlo do prevádzky zdieľané bicykle, ktoré prispejú k zvýšeniu mobility obyvateľov. Cieľom takzvaného bikesharingu je zároveň znížiť produkciu škodlivých emisií, zlepšiť kvalitu ovzdušia a podporiť Prešovčanov vo využívaní alternatívnych možností prepravy.
S letom prichádza do Prešova aj ARTIS festival
K letu v Prešove už deväť rokov neodmysliteľne patrí aj festival komornej hudby ARTIS. Podujatie opäť prinesie to najlepšie z klasickej hudby, novinkou bude koncert hot jazzu a swingu. Medzi hosťami sa predstavia umelci ako Rafael Álvarez, ZWIEBEL QUARTET, Fats jazz band a mnohí ďalší.
Prázdninové potulky s kronikárom
Oživovanie historických centier miest poznávacími aktivitami s netradičným sprievodcom – hercom, ktorý je oblečený v historickom kostýme je pre návštevníkov miest veľmi zaujímavým a vyhľadávaným spestrením návštevy mesta.
Na uliciach Vajanského, Moyzesova a Sládkovičova budú počas júla dopravné obmedzenia
Prešovské ulice Vajanského, Sládkovičova a Moyzesova budú v termíne od 1. do 31. júla 2021 čiastočne uzavreté. Dôvodom je rekonštrukcia plynovodov.
Prešovský rómsky festival po deviatykrát v Prešove
Už tento víkend sa v Prešove uskutoční podujatie plné hudby, tanca a temperamentu, so zameraním na jednu zo slovenských národnostných menšín. Prešovský rómsky festival napíše už svoje deviate pokračovanie.
Linky prešovskej MHD prechádzajú do prázdninového režimu
Od 1.7.2021 premáva MHD v Prešove podľa cestovného poriadku pre pracovný deň – prázdniny. Pri trolejbusových linkách č. 4, 8 a 38, ktoré prešli na letný režim premávky o niečo skôr, sa cestovné poriadky nemenia.
Inzercia
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Kancelárske priestory

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | | cena: dohodou
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
kancelárske priestory v Prešove UNICENTRUM

Prenajmem kancelárske priestory v širšom centre Prešova na Kúpeľnej ulici č. 6. Výhodou je parkovanie zdarma. V budove je optický internet. Bližšie informácie:http://www.kancelariepresov.sk/

0905841632 |
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK

Ďakujeme, že navštevujete portál pis.sk, naozaj si to vážime.

Používate rozšírenie na blokovanie prídavných modulov (adBlock, AdBlock Plus, Ghostery ... )?

Táto stránka je financovaná výlučne zo súkromných zdrojov a jedným z jej hlavných príjmov tvoria príjmy za zobrazovanie reklamy.
Žiaden z článkov nie je spoplatnený, všetky funkcionality poskytujeme zadarmo.

Pridajte si túto stránku medzi výnimky, aby sa Vám obsah zobrazoval správne a tento portál mohol aj naďalej fungovať.