Utorok, 27. júl 2021
Meniny má Božena | zajtra Krištof

Pozývame vás na Prešovský Montmartre!

Mestská galéria Caraffka, kultúrna organizácia Parku kultúry a oddychu v Prešove, vás srdečne pozýva na festival pouličného umenia Prešovský Montmartre 2021.

montmarte.png

Obľúbený artový pouličný festival, ktorého snahou je priniesť živú kultúru do mesta a prilákať do ulíc čo najviac ľudí vďaka hudbe, divadlu, tancu, výtvarnému umeniu, sa uskutoční od 28.6. do 2.7. 2021.

Podujatie dáva príležitosť aj náhodným okoloidúcim aktívne sa zapojiť do prebiehajúceho deja, či do výtvarného workshopu. Väčšina podujatí sa odohrá pri Mestskej galérii Caraffka na Floriánovej ulici.

„Prešovčania sa môžu tešiť na rôzne druhy umenia aj formáty, ktorými chceme potešiť a prizvať k interakcii všetky vekové kategórie, " hovorí Janette Langová, vedúca Mestskej galérie Caraffka.

V uliciach v centre mesta sa okrem umelcov predvedú už v pondelok aj žongléri, klauni, akrobati, mažoretky, ktorí tento festival otvoria. Opäť prekvapia aj tanečníci z Art Studia S. O. M. ONE, ktorí sa predstavia v rámci happeningov na ulici, ale aj svojou tanečnou šou.

Celá streda 30.6.2021 sa ponesie v duchu posledného školského dňa s programom venovaným najmä školákom, ktorým začínajú prázdniny. Najmenší sa môžu tešiť na balónovú šou, svoj talent predvedú aj deti z prešovského Centra pre rodiny a deti. Divadlo zo sídliska sa prvýkrát na Prešovskom Montmartri predstaví rozprávkou Ako prišiel Jano k rozumu a zlého človeka na dobré obrátil. Nenechajte si ujsť ani výtvarný workshop, na ktorom si budete môcť vyrobiť bábky s Babadlom.

„Pre tých najmilších, najtalentovanejších a najšikovnejších návštevníkov máme pripravené aj vysvedčenia. Tak, ako každý rok, vystúpia aj súbory, ktoré fungujú pod , ,hlavičkou“ PKO a to DFS Šarišanček a Diridonky. 1. a 2. júla sa uskutočnia remeselné trhy, na ktorých budete môcť obdivovať handmade výrobky. Veríme, že sa spoločne vidíme budúci týždeň na Floriánke a spoločne si tak užijeme mesto plné umenia a kultúry. Tešíme sa na Vás!" dodáva Janette Langová.

V piatok Floriánku rozozvučí aj starý jarmočný nástroj – flašinet – a divadlo z kufra. Vždy v podvečer cca od 17.00 sa uskutočnia koncerty, na ktorých budú účinkovať: Petra Bači Band, Viki Olejárová, David Burgr, duo Ruth &Jane a Veronika Pillárová. V spolupráci s OZ Podaj ďalej sa každý deň uskutoční aj podujatie Podaj ďalej knihu.

Mohlo by Vás zaujímať
FOTO: Miro Jaroš v EKOPARKU
Miro Jaroš zavítal dňa 14.07.2021 do EKOPARKU, kde potešil všetky (ne)poslušné deti.
Po Prešove môžete jazdiť už aj na zdieľaných bicykloch
Mesto Prešov úspešne uviedlo do prevádzky zdieľané bicykle, ktoré prispejú k zvýšeniu mobility obyvateľov. Cieľom takzvaného bikesharingu je zároveň znížiť produkciu škodlivých emisií, zlepšiť kvalitu ovzdušia a podporiť Prešovčanov vo využívaní alternatívnych možností prepravy.
S letom prichádza do Prešova aj ARTIS festival
K letu v Prešove už deväť rokov neodmysliteľne patrí aj festival komornej hudby ARTIS. Podujatie opäť prinesie to najlepšie z klasickej hudby, novinkou bude koncert hot jazzu a swingu. Medzi hosťami sa predstavia umelci ako Rafael Álvarez, ZWIEBEL QUARTET, Fats jazz band a mnohí ďalší.
Prázdninové potulky s kronikárom
Oživovanie historických centier miest poznávacími aktivitami s netradičným sprievodcom – hercom, ktorý je oblečený v historickom kostýme je pre návštevníkov miest veľmi zaujímavým a vyhľadávaným spestrením návštevy mesta.
Na uliciach Vajanského, Moyzesova a Sládkovičova budú počas júla dopravné obmedzenia
Prešovské ulice Vajanského, Sládkovičova a Moyzesova budú v termíne od 1. do 31. júla 2021 čiastočne uzavreté. Dôvodom je rekonštrukcia plynovodov.
Prešovský rómsky festival po deviatykrát v Prešove
Už tento víkend sa v Prešove uskutoční podujatie plné hudby, tanca a temperamentu, so zameraním na jednu zo slovenských národnostných menšín. Prešovský rómsky festival napíše už svoje deviate pokračovanie.
Linky prešovskej MHD prechádzajú do prázdninového režimu
Od 1.7.2021 premáva MHD v Prešove podľa cestovného poriadku pre pracovný deň – prázdniny. Pri trolejbusových linkách č. 4, 8 a 38, ktoré prešli na letný režim premávky o niečo skôr, sa cestovné poriadky nemenia.
Inzercia
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
kancelárske priestory v Prešove UNICENTRUM

Prenajmem kancelárske priestory v širšom centre Prešova na Kúpeľnej ulici č. 6. Výhodou je parkovanie zdarma. V budove je optický internet. Bližšie informácie:http://www.kancelariepresov.sk/

0905841632 |
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Kancelárske priestory

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | | cena: dohodou
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK

Ďakujeme, že navštevujete portál pis.sk, naozaj si to vážime.

Používate rozšírenie na blokovanie prídavných modulov (adBlock, AdBlock Plus, Ghostery ... )?

Táto stránka je financovaná výlučne zo súkromných zdrojov a jedným z jej hlavných príjmov tvoria príjmy za zobrazovanie reklamy.
Žiaden z článkov nie je spoplatnený, všetky funkcionality poskytujeme zadarmo.

Pridajte si túto stránku medzi výnimky, aby sa Vám obsah zobrazoval správne a tento portál mohol aj naďalej fungovať.