Utorok, 27. júl 2021
Meniny má Božena | zajtra Krištof

Pivný festival

Sme naozaj šťastní, že aj tento rok sa napriek existujúcim opatreniam otvoria brány Pivného festivalu. Od štvrtka 29. júla do nedele 22. augusta Vás pozývame do 4 SPORT Areálu (bývalý Jazdecký areál), kde si po roku opäť vychutnáte spoločnosť priateľov a známych, posedíte si pri výbornom pive a ochutnáte tradičné grilované a pečené špeciality.

BB novy muzi.jpg

Vzhľadom na obmedzenia týkajúce sa max. počtu návštevníkov festivalu, predĺžili sme jeho trvanie aj tento rok na 25 dní, takže posledné pivo načapujeme v nedeľu 22. augusta.

Ďakujeme všetkým výrobcom a distribútorom piva, ktorí aj v tejto neľahkej situácii prijali naše pozvanie a pomohli nám tak ponúknuť počas festivalu návštevníkom viac ako 80 druhov piva, vrátane viacerých špeciálov, alko aj nealko siderov a radlerov z domácej produkcie, Čiech a Moravy, ale aj Nemecka či Anglicka. Okrem známych značiek, ktoré u nás každoročne nájdete, tento rok pribudli malé remeselné pivovary zo Slovenska - Galgan, Martins, ale aj z Čiech - Břeclav či Krakonoš. Samozrejme nebude chýbať domáce pivo organizátora – Koňar 10°, Koňar 12° a Koňar 14°Porter Jahoda, ktoré pre Vás nechávame variť už druhú sezónu.

V rámci festivalovej gastronómie si návštevníci budú môcť vybrať z pestrého sortimentu pivných špecialít, ktoré budeme ponúkať na výdajnom mieste v rámci veľkoplošného stanu na hlavnej spevnenej ploche.

Celý festival (pivné stánky aj predaj jedál) bude práve kvôli vyššie uvedeným opatreniam tento rok sústredený v troch veľkoplošných stanoch na hlavnej spevnenej ploche, oproti ktorej bude postavené veľkoplošné pódium, kde okrem iného uvidíte ElevenHill, Kabát Revival, José Garciu, Basawell, BB Country či ĽH Pridaň.

V rámci festivalu sa každý týždeň uskutoční Pivný PUB Quiz, tešiť sa môžete aj na filmové predstavenie a hlavne NOVINKU – Neoficiálne majstrovstvá mesta Prešov v „Človeče nehnevaj sa“. Základné kvalifikačné kolá turnaja sa budú hrať počas víkendov, víťazi postupujú do finále, ktoré sa uskutoční poslednú festivalovú sobotu 21. augusta . Podrobnosti o systéme turnaja, ako podmienky účasti a spôsob prihlasovania účastníkov budú uvedené FCB stránke Prešovský pivný festival a Instagrame @festivalpivny.

Pre malých návštevníkov, ale aj "večné deti" máme pripravené kolotoče a množstvo atrakcií.

Minulý rok sme po prvý krát na festivale použili bezhotovostný platobný systém NFCtron – platba nabíjateľným čipom, ktorý sa u návštevníkov festivalu stretol s pozitívnym ohlasom a stal sa tak súčasťou festivalu na ďalšie ročníky.

Príjemné posedenie poskytne návštevníkom festivalu aj terasa „Pivárne pri trati“ s kapacitou 120 miest, s bohatou ponukou grilovaných špecialít a pív, za ktoré bude možné platiť eurami.

Kompletný program nájdete na tomto mieste, ako aj na FCB a Instagrame už čoskoro!!!

Pivny Festival 2021 plagat - program sirka.jpg
Mohlo by Vás zaujímať
FOTO: Miro Jaroš v EKOPARKU
Miro Jaroš zavítal dňa 14.07.2021 do EKOPARKU, kde potešil všetky (ne)poslušné deti.
HEX v Ľuboticiach pri Prešove aj s fanúšikmi na pódiu už tento piatok
Slovenská kapela HEX odohrá už tento piatok 16. júla v Ľuboticiach jediný letný koncert na východnom Slovensku. Východniari si užijú výber najväčších hitov kapely a na pódium sa dostanú aj samotní fanúšikovia.
S letom prichádza do Prešova aj ARTIS festival
K letu v Prešove už deväť rokov neodmysliteľne patrí aj festival komornej hudby ARTIS. Podujatie opäť prinesie to najlepšie z klasickej hudby, novinkou bude koncert hot jazzu a swingu. Medzi hosťami sa predstavia umelci ako Rafael Álvarez, ZWIEBEL QUARTET, Fats jazz band a mnohí ďalší.
Prázdninové potulky s kronikárom
Oživovanie historických centier miest poznávacími aktivitami s netradičným sprievodcom – hercom, ktorý je oblečený v historickom kostýme je pre návštevníkov miest veľmi zaujímavým a vyhľadávaným spestrením návštevy mesta.
FOTO: Filmová noc na Šarišskom hrade 2021
Za hradbami Hradu Šariš sa uskutočnil už deviaty ročník FNNH. Ide o unikátny festival zameraný na premietanie krátkych filmov. Neopakovateľnú atmosféru umocňuje premietanie na veľkoformátové plátno v priestoroch stredovekého hradného nádvoria pod otvoreným nebom.
Veľkošarišskí hasiči v sobotu súťažili, v nedeľu pomáhali pri povodni
Veľký Šariš v sobotu 10.júla hostil dobrovoľných hasičov z okolia. Dobrovoľné hasičské družstva (DHZ) bojovali vo Veľkom Šariši o Pohár primátora mesta druhýkrát. Veľký Šariš je Európskym mestečkom športu 2021. Na ďalší deň boli dobrovoľní hasiči pomáhať pri povodni.
Rákociho palác rozozvučia staré melódie aj Prešovský graduál
Krajské múzeum v Prešove pripravilo pre svojich návštevníkov ochutnávku zo svetskej hudby 17. a 18. storočia. Kapela Musica Historica z Budapešti vystúpi v Prešove po prvýkrát. Počas prezentácie skladieb mnohých známych autorov od konca renesancie až po melodiku východoeurópskeho baroka zaznejú aj rôzne dobové hudobné nástroje.
Inzercia
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Kancelárske priestory

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | | cena: dohodou
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
kancelárske priestory v Prešove UNICENTRUM

Prenajmem kancelárske priestory v širšom centre Prešova na Kúpeľnej ulici č. 6. Výhodou je parkovanie zdarma. V budove je optický internet. Bližšie informácie:http://www.kancelariepresov.sk/

0905841632 |
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK

Ďakujeme, že navštevujete portál pis.sk, naozaj si to vážime.

Používate rozšírenie na blokovanie prídavných modulov (adBlock, AdBlock Plus, Ghostery ... )?

Táto stránka je financovaná výlučne zo súkromných zdrojov a jedným z jej hlavných príjmov tvoria príjmy za zobrazovanie reklamy.
Žiaden z článkov nie je spoplatnený, všetky funkcionality poskytujeme zadarmo.

Pridajte si túto stránku medzi výnimky, aby sa Vám obsah zobrazoval správne a tento portál mohol aj naďalej fungovať.