Piatok, 24. september 2021
Meniny má Ľuboš, Ľubor | zajtra Vladislav

Stromoradie zverejnilo 30 koncertov do konca roka. Začína dnes vystúpením Petra Lipu

Prešovský hudobný klub Stromoradie predstavil program na nasledujúcu koncertnú sezónu. Začína už tento štvrtok 26. augusta v sklade hudby vystúpením Petra Lipu s kapelou. Fanúšikovia klubu a dobrej hudby sa môžu tešiť na jazz, blues, rock, pop, alternatívu, metal aj punk. Na východe Slovenska vystúpia do konca roka slovenskí, českí aj poľskí interpreti. Zatiaľ je známych 30 koncertov, ich počet nie je definitívny.

Hudobný dramaturg Stromoradia Martin Višňovský priznáva, že približne šesťdesiat percent aktuálneho programu tvoria dohodnuté vystúpenia, ktoré nebolo možné realizovať v uplynulom roku a pol. “Keďže všetko nasvedčuje tomu, že sa to bude môcť odohrať, dohodli sme si termíny na najbližšie mesiace podľa toho, aké majú jednotlivé kapely plány. September a október máme uzatvorený, ale je ešte plno vecí, ktoré dokončujeme dnes a budeme na nich pracovať aj ďalšie dni, pretože do konca roka je ešte dosť času.”

Objavili sa aj dopyty zo zahraničia, čo Martina Višňovského teší. “V podstate sú to všetko kapely, ktoré majú naplánovaný nejaký prejazd a hľadajú po ceste ďalší koncert. Niečo sa dá zvládnuť, niečo nedá, pretože sa niektoré víkendy fakt riadne plnia. Snažím sa tiež porozmýšľať nad tým, či ľudia budú stíhať taký tlak koncertov.”

Vybrané podujatia na Stromoradí organizuje občianske združenie Fragokoncert, ktoré z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia. Z toho bude možné pokryť náklady na technické zabezpečenie vybraných koncertov.

Klub sa bude riadiť kultúrnym semaforom, ktorý je smerodajný pre organizáciu kultúrnych podujatí. Nakoľko je Prešov aktuálne v zelenej farbe, kapacitne pre Stromoradie nie sú žiadne obmedzenia. “Kým budeme v zelenej farbe, tak je všetko v poriadku. Obmedzenia prichádzajú podľa kultúrneho semaforu v iných farbách. Kapacitne by to tak chvalabohu nemalo byť a aj pri čiernej variante, ktorá povoľuje v našom prípade koncerty do sto ľudí, je to hrateľné pre dosť veľa kapiel.”

Stromoradie je spoluzakladajúcim členom Asociácie Hudobných Klubov Slovenska a na spoločnom ZOOMe riešili jeho členovia minulý týždeň práve otázku, akým spôsobom majú kluby fungovať vzhľadom na aktuálne nariadenia. “Budeme sa riadiť podľa RÚVZ. Všetci budú musieť ísť rovnakým štýlom. Kultúrne nariadenia idú vyslovene podľa tohto nariadenia, ktoré avizovala ministerka kultúry. Nielen členovia našej asociácie, ale všetky kultúrne priestory budú reagovať podľa situácie vo svojom okrese. Inak sa to urobiť nedá.”

Druhá možnosť by znamenala mať zatvorené, čo ale nedáva zmysel. “Tým, že máš dovolené pracovať, tak to nedáva zmysel, pretože štát prevádzky v tomto nepodporí. Neviem, čo by klub získal tým, že môže mať otvorené a nemal by.”

Napriek tomu, že vyhliadky sú rôzne a spoločnosť žije v strachu, nie je Martin Višňovský pesimista. “Som skôr realista a verím tomu, že sa podujatia budú dať robiť a záležať to bude už len od kapacity a za akých podmienok podľa kultúrneho semaforu. Verím, že už to nebude tak ako doteraz, keď sme mali pol roka zatvorené a nemohli sme pracovať. Bolo to ťažké pre mňa ako muzikanta, ktorý stojí na pódiu aj ako organizátora. Je to veľmi komplikovaná situácia, keď nemôžeš nič robiť. Tá bezradnosť je obrovská a bolo toho už veľa. Pol roka nevedieť, čo s tebou bude, je veľká psychická záťaž a zažili to aj iné odvetvia, nielen kultúra. Preto verím, že sa ten pesimizmus postupne rozplynie a ľudia si budú koncerty užívať tak ako pred tým.”

Mohlo by Vás zaujímať
FOTO: MINI Dobrý Festival na Amfíku
Organizátorov dobrého festivalu neodradila pandemická situácia natoľko, aby nám nepriniesli aspoň ochutnávku toho najlepšieho z nášho domáceho repertoáru.
FOTO: Mini Dobrý festival
Fotky z MINI Dobrého festivalu očami Ľuboša.
FOTO: Stromoradie začalo koncertnú sezónu vo veľkom!
Hudobný klub Stromoradie pandémia nezastavila a otvorili svoju hudobnú sezónu vo veľkom! Peter Lipa a jeho kapela sa ukázala ako neoddeliteľnou súčasťou prešovskej hudobnej scény, na koncerte sám povedal: "Som rád, že tu môžem stáť pred vami."
FOTO: Hudba v meste!
Ďalší ročník festivalu Hudba v meste je za nami. Známe tváre ako Billy Barman, Para alebo prešovská rodáčka Katarína Koščová predviedli svoj talent v záhrade umenia.
ABC Centrum voľného času v Prešove ponúka v novom školskom roku 2021/2022 pestrú ponuku záujmových útvarov
Máte už vybraté záujmové krúžky pre svoje dieťa na tento školský rok? ABC Centrum voľného času ponúka záujmové útvary rôzneho zamerania. Vyberie si naozaj každý.
DIELO MESIACA SEPTEMBER 2021
Július Török: Železný most nad Torysou, 1915 olej, akvarel, kartón, 14 x 24 cm, K 320, vpravo dole: Török G. Foto: Stanislav Veselovský Zbierkový fond ŠG v Prešove
Literárnu jeseň odštartuje Prešov číta rád
Prešov – Cestopisy, poézia, popkultúra, autori a literárni nadšenci sa po roku opäť stretnú v metropole Šariša. Šestnásty ročník festivalu čítania organizuje Krajská knižnica P. O. Hviezdoslava v Prešove. Tri festivalové dni sľubujú nabitý program plný domácich aj zahraničných hostí.
Inzercia
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Kancelárske priestory

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | | cena: dohodou
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
kancelárske priestory v Prešove UNICENTRUM

Prenajmem kancelárske priestory v širšom centre Prešova na Kúpeľnej ulici č. 6. Výhodou je parkovanie zdarma. V budove je optický internet. Bližšie informácie:http://www.kancelariepresov.sk/

0905841632 |
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK

Ďakujeme, že navštevujete portál pis.sk, naozaj si to vážime.

Používate rozšírenie na blokovanie prídavných modulov (adBlock, AdBlock Plus, Ghostery ... )?

Táto stránka je financovaná výlučne zo súkromných zdrojov a jedným z jej hlavných príjmov tvoria príjmy za zobrazovanie reklamy.
Žiaden z článkov nie je spoplatnený, všetky funkcionality poskytujeme zadarmo.

Pridajte si túto stránku medzi výnimky, aby sa Vám obsah zobrazoval správne a tento portál mohol aj naďalej fungovať.