PIS: aktuálne informácie o meste, radnici a spoločenských, kultúrnych a športových akciach v regióne

https://pis.sk/clanok/19815/obmedzenia_cestnej_premavky_v_presove_v_suvislosti_s_navstevou_svateho_otca_frantiska.html

Obmedzenia cestnej premávky v Prešove v súvislosti s návštevou Svätého Otca Františka

V súvislosti s návštevou Svätého Otca Františka v Slovenskej republike bude potrebné počítať v Prešove s určitými dopravnými obmedzeniami:
mapa.jpg

Dňa 13. 9. 2021
Uzatvorená ulica Jána Pavla II. od križovatky s ulicou Pražská po ulicu 17. novembra (v mapke bod 1).
Ulica 17. novembra: od 23.00 hod. (v mapke bod 2)

Dňa 14. 9. 2021
vylúčená doprava nad 3,5t od križovatky ulíc Levočská, cesta I/18 a Obrancov mieru, cesta I/68 v úseku ulíc na ceste I/68 Obrancov mieru, Pod Kalváriou, Pražská (v mapke bod 4). Vylúčená doprava bude vedená po obchádzkovej trase (v mapke bod 3).
úplná uzávierka jazdného pásu cesty I/68 ul. Pražská v úseku od okružnej križovatky ZVL po zimný štadión: od 06.00 hod. do ukončenia opatrení cca 17.00 hod. (v mapke bod 5).
obmedzenia na diaľnici sa budú dotýkať hlavne vozidiel nad 3,5t
počas prejazdu Svätého Otca po diaľnici bude doprava na D1 úplne uzatvorená v smere od Košíc do Prešova: od 08.30 hod. do 10.00 hod. V danom čase bude doprava nad 3,5t v smere Prešov - Košice na diaľnici D1 vylúčená. Obdobne budú uplatňované opatrenia pri odjazde Svätého Otca. To znamená, že doprava na diaľnici v smere Prešov - Košice bude v čase od 12.00 hod. do 13.30 hod. úplne vylúčená. Jazda opačným smerom smer Košice - Prešov bude povolená iba pre vozidlá do 3,5t. Zároveň s vylúčením dopravy bude potrebné počítať aj s operatívnym uzatvorením ulice Pražská a Petrovianská.

Uvedené časy sú orientačné, môžu sa operatívne meniť podľa programu. Verejnosť vyzývame, aby zvážili svoj presun v uvedených časoch a na miestach, počas ktorých budú dopravné obmedzenia, v opačnom prípade budú musieť počítať so zdržaním.
Taktiež apelujeme na dodržiavanie pokynov policajtov, ktorí budú zabezpečovať plynulosť cestnej premávky a verejný poriadok.

 
9.9.2021 | Autor: mjr. JUDr. Mgr. Daniel Džobanik | Polícia a záchranné zložky | čítané: 830 krát