Piatok, 24. september 2021
Meniny má Ľuboš, Ľubor | zajtra Vladislav

Európsky týždeň mobility v Prešove tento rok prinesie zaujímavé novinky

Európsky týždeň mobility potrvá od 16.9.2021 do 22.9.2021. Šíriť posolstvo tejto kampane bude aj mesto Prešov, ktoré sa k tomu zaviazalo podpisom takzvanej Charty 2021. DPMP ponúkne počas takzvaného Dňa bez áut bezplatné cestovanie v MHD, novinkou bude žrebovanie o predplatné cestovné lístky. Zvýhodnená bude aj jazda na zdieľanej elektrokolobežke či bicykli.

ETM1.jpg

Aktuálny ročník Európskeho týždňa mobility nesie podtitul „Cestujme ekologicky, buďme zdraví.“ Svoje motorové vozidlá preto nechajte zaparkované doma a neváhajte využiť zdravší a príjemnejší spôsob prepravy. Pomôžete tak sebe, životnému prostrediu a odľahčíte prehustenú dopravu v našom meste.

Mesto Prešov v spolupráci s Dopravným podnikom mesta Prešov tento rok pripravili zaujímavú novinku v podobe žrebovania o predplatné cestovné lístky, súčasťou ktorého sa môže stať každý kto už využíva alebo sa rozhodne využívať služby prešovskej MHD a uprednostniť tak verejnú hromadnú dopravu pred individuálnou motorovou dopravou. Cieľom súťaže je, v zmysle výročnej témy Európskeho týždňa mobility 2021, odmeniť cestujúcich, ktorí už využívajú služby mestskej hromadnej dopravy alebo tak urobia v najbližšom období. Cestujúci, ktorí si zakúpili predplatné cestovné lístky (PCL) v období od 23.09.2020 do 21.09.2021 vrátane, budú automaticky zaradení do žrebovania a môžu vyhrať ďalší PCL na rovnaké obdobie.

„Do európskeho týždňa mobility sa mesto Prešov zapája každoročne, no tento raz sme sa rozhodli ponúknuť ľuďom možnosť získať dlhodobejšie výhody pri cestovaní mestskou hromadnou dopravou vo forme súťaže. Možnosť vyhrať bezplatné predplatné lístky pritom budú mať cestujúci, ktorí už služby MHD využívajú ako aj noví cestujúci, ktorí sa pre MHD rozhodnú počas Európskeho týždňa mobility, “ uviedla primátorka mesta Prešov Andrea Turčanová.

Spomedzi držiteľov predplatných cestovných lístkov budú vyžrebované čísla SNR dopravných kariet:

a) 3 čipové karty s ročným PCL, ktorých držitelia získajú bezplatne ročný PCL na nasledujúce obdobie,

b) 10 čipových kariet s trojmesačným PCL, ktorých držitelia získajú bezplatne trojmesačný PCL na nasledujúce obdobie,

c) 20 čipových kariet s mesačným PCL, ktorých držitelia získajú bezplatne mesačný PCL na nasledujúce obdobie.

Žrebovanie sa uskutoční dňa 27. septembra 2021. Zoznam vyžrebovaných čísel SNR dopravných kariet bude zverejnený na webovej stránke dopravcu www.dpmp.sk od 28.9.2021 do 29.10.2021, kedy zároveň uplynie nárok na uplatnenie si výhry. Výhercov budeme písomne informovať.

Číslo SNR dopravnej karty nájdete na každom pokladničnom doklade pri kúpe PCL alebo priamo na čipovej karte. Overiť číslo SNR dopravnej karty si účastníci žrebovania môžu na UNITermináloch umiestnených v predajniach cestovných lístkov alebo na školách. Pravidlá a podmienky účasti na žrebovaní sú zverejnené na webovej stránke dopravcu www.dpmp.sk.

Európsky týždeň mobility zavŕši v stredu 22.9.2021 tradičné podujatie s názvom Deň bez áut, počas ktorého bude cestovanie v MHD na denných linkách bezplatné pre všetkých ľudí. Na nočných linkách bude platiť štandardná tarifa.

Dopravný podnik mesta Prešov zároveň cestujúcim pripomína, že nárok na bezplatnú prepravu počas Európskeho týždňa mobility nie je zadefinovaný v Prepravnom poriadku MHD v Prešove, a preto cestujúcemu nevzniká nárok na vrátenie cestovného za nevyužitý alebo čiastočne využitý predplatný cestovný lístok.

Jazda na zdieľanej elektrokolobežke či bicykli bude počas ETM zvýhodnená

V meste Prešov sú od roku 2020 k dispozícii aj zdieľané elektrokolobežky a od júla 2021 aj zdieľané bicykle. V rámci Európskeho týždňa mobility pripravili prevádzkovatelia týchto dopravných prostriedkov zvýhodnené podmienky pre Prešovčanov a návštevníkov nášho mesta.

Cena za minútu jazdy na elektrokolobežke bude minimálne do 22.9.2021 len 5 centov a používateľom nebude účtovaný ani jednorazový poplatok za odomknutie. Pred prvou jazdou je potrebné stiahnuť si do smartfónu aplikáciu Bolt a zaregistrovať sa.

Jazda na verejných bicykloch bude v termíne od 16.09. do 22.09.2021 bezplatná. Záujemcovia budú mať k dispozícii 5 hodín bicyklovania každý deň počas celého Európskeho týždňa mobility bez potreby vloženia depozitu alebo kreditu. Stačí si nainštalovať aplikáciu ANTIK SmartWay a po registrácii zadať v časti VOUCHER kód: WNE2JF.

Mesto Prešov okrem toho realizuje aj ďalšie projekty zamerané na dlhodobú podporu rozvoja nemotorovej dopravy ako aj na podporu zvýšenia atraktivity MHD:

https://www.presov.sk/oznamy/v-presove-pribudnu-viac-ako-4-kilometre-novych-cyklochodnikov.html

https://www.presov.sk/oznamy/preferencia-mhd-na-krizovatkach-sa-postupne-stava-realitou.html

https://www.presov.sk/oznamy/do-presova-coskoro-pride-9-novych-dieslovych-autobusov.html

https://www.presov.sk/oznamy/v-presove-budu-coskoro-jazdit-nove-parcialne-trolejbusy.html

ETM 2.png
ETM3.png
ETM4.png
ETM5.png
ETM 6.png
Mohlo by Vás zaujímať
FOTO: MINI Dobrý Festival na Amfíku
Organizátorov dobrého festivalu neodradila pandemická situácia natoľko, aby nám nepriniesli aspoň ochutnávku toho najlepšieho z nášho domáceho repertoáru.
Rozsiahle dopravné obmedzenia v deň návštevy pápeža v Prešove
Počas návštevy Svätého Otca v Prešove 14.9.2021 budú na cestách v meste platiť rozsiahle dopravné obmedzenia. Niektoré ulice uzavrieme už o deň skôr v popoludňajších, respektíve večerných hodinách.
FOTO: Stromoradie začalo koncertnú sezónu vo veľkom!
Hudobný klub Stromoradie pandémia nezastavila a otvorili svoju hudobnú sezónu vo veľkom! Peter Lipa a jeho kapela sa ukázala ako neoddeliteľnou súčasťou prešovskej hudobnej scény, na koncerte sám povedal: "Som rád, že tu môžem stáť pred vami."
FOTO: Hudba v meste!
Ďalší ročník festivalu Hudba v meste je za nami. Známe tváre ako Billy Barman, Para alebo prešovská rodáčka Katarína Koščová predviedli svoj talent v záhrade umenia.
Parkovanie počas návštevy pápeža v Prešove
Mesto Prešov vyčlenilo parkovacie plochy, ktoré budú k dispozícii pre pútnikov v deň návštevy Svätého Otca. Zabezpečené sú parkovacie miesta pre autobusy aj pre osobné autá, vrátane záchytných parkovísk v okolí mesta. Pútnikom však odporúčame, aby pri ceste do Prešova 14.9.2021 využili verejnú dopravu.
Pešie trasy pre pútnikov počas návštevy pápeža v Prešove
Počas návštevy Svätého Otca v Prešove 14.9.2021 budú z dôvodu dočasných zmien organizácie dopravy v meste vytvorené pešie koridory pre všetkých účastníkov podujatia.
V Prešove budú čoskoro jazdiť nové parciálne trolejbusy
Mestská hromadná doprava v Prešove bude posilnená o 10 nových parciálnych trolejbusov. Zmluvu o ich financovaní z eurofondov podpísal minister dopravy a výstavby SR Andrej Doležal. Prvé trolejbusy dostane Prešov ešte v tomto roku.
Inzercia
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
kancelárske priestory v Prešove UNICENTRUM

Prenajmem kancelárske priestory v širšom centre Prešova na Kúpeľnej ulici č. 6. Výhodou je parkovanie zdarma. V budove je optický internet. Bližšie informácie:http://www.kancelariepresov.sk/

0905841632 |
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Kancelárske priestory

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | | cena: dohodou
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK

Ďakujeme, že navštevujete portál pis.sk, naozaj si to vážime.

Používate rozšírenie na blokovanie prídavných modulov (adBlock, AdBlock Plus, Ghostery ... )?

Táto stránka je financovaná výlučne zo súkromných zdrojov a jedným z jej hlavných príjmov tvoria príjmy za zobrazovanie reklamy.
Žiaden z článkov nie je spoplatnený, všetky funkcionality poskytujeme zadarmo.

Pridajte si túto stránku medzi výnimky, aby sa Vám obsah zobrazoval správne a tento portál mohol aj naďalej fungovať.