Štvrtok, 21. október 2021
Meniny má Uršuľa | zajtra Sergej

Záhrada plná prešovských talentov

V sobotu 18. septembra 2021 vás spolu s PKO Prešov srdečne pozývame do Záhrady umenia na prvý ročník Prehliadky mladých prešovských talentov.

prešovské talenty.png

Talentované deti sa mohli prihlásiť do prešovskej výzvy počas celého júna. Výsledkom je 53 prihlásených, z ktorých odborná porota zložená z prešovských kultúrnych osobností vybrala tie najlepšie.

Myšlienka hľadať mladé prešovské talenty vznikla pri príležitosti Medzinárodného dňa detí, kedy PKO Prešov vyhlásilo veľkú multižánrovú talentovú výzvu "Mladé prešovské talenty 2021".

Vyzvalo ňou všetky prešovské deti a mladých ľudí do 18 rokov, aby sa zapojili a ukázali svoje talenty v oblasti pohybového, slovesného, divadelného, výtvarného, hudobného umenia či netradičných umeleckých i neumeleckých oblastí.

„Prekvapil nás veľký záujem a množstvo šikovných mladých ľudí, ktorí sa prihlásili a zaslali nám svoju tvorbu, videá, kresby, " hovorí Mária Putnocká, kultúrna manžérka PKO Prešov a koordinátorka projektu.

Talenty hodnotila odborná porota zložená z piatich výnimočných Prešovčanov z rôznych kultúrnych oblastí: speváčky a prvej slovenskej Superstar Katky Koščovej, autorky detských knižiek a filmovej producentky Marky Staviarskej, herca DJZ Borisa Srníka, choreografky a vedúcej DFS Šarišanček Aleny Paulusovej a akademického maliara Petra Popelku.

„Sme veľmi radi, že nám tieto prešovské osobnosti pomohli vybrať tie najzaujímavejšie talenty, keďže to vôbec nebola jednoduchá úloha. Predstavíme Vám ich na talentovej prehliadke, verejnom podujatí, ktoré sa uskutoční 18.09.2021 o 15.00 hod. v Záhrade umenia. Prešovské talenty ocení pani primátorka Andrea Turčanová a môžeme aj my všetci svojou účasťou a potleskom, ” dodáva Mária Putnocká.

---

Vzhľadom na súčasnú epidemiologickú situáciu v Prešovskom okrese bude pre návštevní-kov podujatia platiť zvolený protokol “OTP”, t. j. výlučne pre osoby:
a/ plne zaočkované,
b/ testované s negatívnym výsledkom testu na COVID-19 (PCR alebo LAMP 72 hod. od odberu alebo antigénový test 48 hod. od odberu),
c/ ktoré preukázateľne prekonali ochorenie COVID-19 pred nie viac ako 180 dňami.

Návštevníci sa preukážu potvrdením o očkovaní, potvrdením o prekonaní COVID-19 alebo negatívnym výsledkom testu na COVID-19, a to v papierovej alebo electronic-kej forme. Tieto potvrdenia je možné nahradiť digitálnym COVID preukazom EÚ.

Počas podujatia bude povinné prekrytie horných dýchacích ciest.

Mohlo by Vás zaujímať
Mesto Prešov ocenilo najkrajšie predzáhradky, balkóny a okolia vchodov do bytových domov
V Prešove sme už po piatykrát ocenili najkrajšie predzáhradky, balkóny a okolia vchodov do bytových domov. Výhercom odovzdala hodnotné ceny primátorka Andrea Turčanová.
V Prešove sa už po 61. krát uskutoční Večerný beh
61. ročník Večerného behu Prešovom sa uskutoční v sobotu 25. septembra o 16.00 hod. na Hlavnej ulici. Príďte aj s deťmi zažiť kopec zábavy a radosti zo športu!
Herniam a kasínam v Prešove odzvonilo
V oblasti kasín a herní došlo pred rokom k výraznej zmene, ktorá upravila, respektíve zvýšila právomoci miest a obcí pri regulácii tohto odvetvia zábavy. Už takmer rok môžu miestne samosprávy obmedziť hranie na svojom území bez potreby zbierania petičných podpisov. V súčasnosti na to stačí len schválené všeobecno-záväzné nariadenie. Cestou regulácie hazardu sa vybrali aj v Prešove, kde je od januára tohto roka v platnosti limitujúce nariadenie.
Poznáme mená najlepších športovcov roka 2020
Galavečer Športovec roka napísal svoju jubilejnú kapitolu. Už po 60. krát boli ocenení najlepší športovci, ktorí v uplynulom roku reprezentovali a zviditeľňovali naše mesto doma i v zahraničí. Do siene slávy prešovského športu pribudli ďalšie dve výnimočné mená.
Zimný štadión je kompletne pripravený na štart hokejovej extraligy
Prešovský zimný štadión je opäť prístupný pre divákov. Pred prvým extraligovým zápasom tu pribudlo 3505 nových sedadiel a ďalšie technologické prvky, vďaka ktorým sa štadión premenil na moderný hokejový stánok.
Farba prešovského okresu v rámci Covid Automatu sa môže už čoskoro znížiť o jeden stupeň
V Prešovskom okrese je aktuálne 63,5% plne zaočkovaných ľudí vo veku nad 50 rokov. Pri dosiahnutí 65%-nej hranice sa stupeň rizikovosti v okrese zníži o jeden stupeň smerom nadol.
Sekčovčania namaľujú Mural, vystúpia aj Diridonky
Na StreetART fest Sekčov sa v sobotu 25.9.2021 stretnú umelci a miestni obyvatelia, aby spoločne skrášlili prostredie, v ktorom žijú.
Inzercia
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Kancelárske priestory

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | | cena: dohodou
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
kancelárske priestory v Prešove UNICENTRUM

Prenajmem kancelárske priestory v širšom centre Prešova na Kúpeľnej ulici č. 6. Výhodou je parkovanie zdarma. V budove je optický internet. Bližšie informácie:http://www.kancelariepresov.sk/

0905841632 |
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK