PIS: aktuálne informácie o meste, radnici a spoločenských, kultúrnych a športových akciach v regióne

https://pis.sk/clanok/19820/zahrada_plna_presovskych_talentov.html

Záhrada plná prešovských talentov

V sobotu 18. septembra 2021 vás spolu s PKO Prešov srdečne pozývame do Záhrady umenia na prvý ročník Prehliadky mladých prešovských talentov.
prešovské talenty.png

Talentované deti sa mohli prihlásiť do prešovskej výzvy počas celého júna. Výsledkom je 53 prihlásených, z ktorých odborná porota zložená z prešovských kultúrnych osobností vybrala tie najlepšie.

Myšlienka hľadať mladé prešovské talenty vznikla pri príležitosti Medzinárodného dňa detí, kedy PKO Prešov vyhlásilo veľkú multižánrovú talentovú výzvu "Mladé prešovské talenty 2021".

Vyzvalo ňou všetky prešovské deti a mladých ľudí do 18 rokov, aby sa zapojili a ukázali svoje talenty v oblasti pohybového, slovesného, divadelného, výtvarného, hudobného umenia či netradičných umeleckých i neumeleckých oblastí.

„Prekvapil nás veľký záujem a množstvo šikovných mladých ľudí, ktorí sa prihlásili a zaslali nám svoju tvorbu, videá, kresby, " hovorí Mária Putnocká, kultúrna manžérka PKO Prešov a koordinátorka projektu.

Talenty hodnotila odborná porota zložená z piatich výnimočných Prešovčanov z rôznych kultúrnych oblastí: speváčky a prvej slovenskej Superstar Katky Koščovej, autorky detských knižiek a filmovej producentky Marky Staviarskej, herca DJZ Borisa Srníka, choreografky a vedúcej DFS Šarišanček Aleny Paulusovej a akademického maliara Petra Popelku.

„Sme veľmi radi, že nám tieto prešovské osobnosti pomohli vybrať tie najzaujímavejšie talenty, keďže to vôbec nebola jednoduchá úloha. Predstavíme Vám ich na talentovej prehliadke, verejnom podujatí, ktoré sa uskutoční 18.09.2021 o 15.00 hod. v Záhrade umenia. Prešovské talenty ocení pani primátorka Andrea Turčanová a môžeme aj my všetci svojou účasťou a potleskom, ” dodáva Mária Putnocká.

---

Vzhľadom na súčasnú epidemiologickú situáciu v Prešovskom okrese bude pre návštevní-kov podujatia platiť zvolený protokol “OTP”, t. j. výlučne pre osoby:
a/ plne zaočkované,
b/ testované s negatívnym výsledkom testu na COVID-19 (PCR alebo LAMP 72 hod. od odberu alebo antigénový test 48 hod. od odberu),
c/ ktoré preukázateľne prekonali ochorenie COVID-19 pred nie viac ako 180 dňami.

Návštevníci sa preukážu potvrdením o očkovaní, potvrdením o prekonaní COVID-19 alebo negatívnym výsledkom testu na COVID-19, a to v papierovej alebo electronic-kej forme. Tieto potvrdenia je možné nahradiť digitálnym COVID preukazom EÚ.

Počas podujatia bude povinné prekrytie horných dýchacích ciest.

 
16.9.2021 | Autor: Mgr. Vladimír Tomek | Mesto Prešov | čítané: 377 krát