Nedeľa, 24. október 2021
Meniny má Kvetoslava | zajtra Aurel

Do MŠ Bratislavská sa po rozsiahlej rekonštrukcii vrátili deti

Mesto Prešov úspešne ukončilo rekonštrukciu Materskej školy na Bratislavskej ulici. Jej dlhodobo neriešený stav a trhliny spôsobené zatekaním ohrozovali bezpečné prostredie detí i učiteliek. Škôlka je po znovuotvorení krajšia a bezpečnejšia.

MŠ Bratislavská 1.jpg

V rámci 1. etapy rekonštrukcie MŠ Bratislavská bola znížená energetická náročnosť budov škôlky prostredníctvom zateplenia obvodového plášťa, rekonštrukcie strechy, výmeny okien, rekonštrukcie osvetľovacej sústavy, vykurovacieho systému a inštalácie vetrania s rekuperáciou.

„Vytvoriť deťom a žiakom vyhovujúce podmienky pre kvalitné vzdelávanie a rozvíjanie ich talentov je pre mesto Prešov jednou z najväčších priorít. Preto ma veľmi teší, že sa nám úspešne darí postupne obnovovať školskú infraštruktúru a pretvárať školské zariadenia v zriaďovateľskej pôsobnosti mesta Prešov na krajšie, bezpečnejšie a energeticky úsporné objekty. Tento raz sme po rozsiahlej rekonštrukcii otvorili škôlku Bratislavská a verím, že deti aj rodičia si vynovené priestory rýchlo obľúbia, “ uviedla primátorka mesta Prešov Andrea Turčanová.

MŠ Bratislavská 8. JPGAreál Materskej školy na Bratislavskej ulici č. 3 v Prešove sa skladá zo štyroch objektov – troch budov škôlky a jedného hospodárskeho objektu. V rámci 1. etapy stavebných prác boli zateplené obvodové steny objektov a vymenené vonkajšie okná a dvere, vrátane parapetov. Doplnená bola tepelná izolácia strechy, ako aj nové klampiarske a zámočnícke prvky.

Na streche dvoch budov komplexu materskej školy sú umiestnené fotovoltaické panely, ktoré slúžia na výrobu elektrickej energie. Budovy majú vymenené svietidlá za nízkoenergetické žiarivky, čím sa značne znížia energetické náklady objektu. Spotreba energie sa zníži o viac ako 141-tis. kWh ročne. Škôlka má nové omietky a steny v interiéri dostali nový náter. Materská škola spĺňa aj podmienku bezbariérovosti a je prístupná aj pre ľudí s obmedzenou schopnosťou pohybu.

V 2. etape rekonštrukcie boli zhotovené nové priečky, vrátane nových vrstiev podláh – betónového poteru a samotnej nášľapnej vrstvy podlahy. Táto etapa prác bola zameraná na hydroizoláciu, nakoľko vytekaním vôd z poškodenej kanalizácie a vodovodu došlo k poklesu podláh a vzniku trhlín. Zhotovené boli aj kanalizačné a dažďové rozvody.

Stavebné práce v rámci 1. etapy realizovala pre mesto Prešov spoločnosť IBEG, a.s. , a to aj vďaka podpore Európskeho fondu regionálneho rozvoja v rámci Operačného programu Kvalita životného prostredia. Celkový rozpočet projektu v rámci 1. etapy je 884 085,49 €, z toho poskytnutá výška nenávratného finančného príspevku je 751 472,67 €. Spolufinancovanie zo štátneho rozpočtu je vo výške 88 408,55 €. Mesto Prešov sa na financovaní 1. etapy rekonštrukcie podieľa 5% spolufinancovaním, čo predstavuje 44 204,27 € z vlastných zdrojov.

Stavebné práce v rámci 2. etapy zrealizovala spoločnosť UNISTAV, s.r.o. Celkové náklady na realizáciu tejto etapy rekonštrukcie sú vo výške 321 443,29 € z vlastných zdrojov mesta.

MŠ Bratislavská 2.jpg
MŠ Bratislavská 3.jpg
MŠ Bratislavská 4.jpg
MŠ Bratislavská 5.jpg
MŠ Bratislavská 6.jpg
MŠ Bratislavská 7.jpg
MŠ Bratislavská 8.jpg
MŠ Bratislavská 9.jpg
MŠ Bratislavská 10.jpg
MŠ Bratislavská 11.jpg
MŠ Bratislavská 12.jpg
MŠ Bratislavská 13.jpg
MŠ Bratislavská 14.jpg
Mohlo by Vás zaujímať
Mesto Prešov ocenilo najkrajšie predzáhradky, balkóny a okolia vchodov do bytových domov
V Prešove sme už po piatykrát ocenili najkrajšie predzáhradky, balkóny a okolia vchodov do bytových domov. Výhercom odovzdala hodnotné ceny primátorka Andrea Turčanová.
V Prešove sa už po 61. krát uskutoční Večerný beh
61. ročník Večerného behu Prešovom sa uskutoční v sobotu 25. septembra o 16.00 hod. na Hlavnej ulici. Príďte aj s deťmi zažiť kopec zábavy a radosti zo športu!
Herniam a kasínam v Prešove odzvonilo
V oblasti kasín a herní došlo pred rokom k výraznej zmene, ktorá upravila, respektíve zvýšila právomoci miest a obcí pri regulácii tohto odvetvia zábavy. Už takmer rok môžu miestne samosprávy obmedziť hranie na svojom území bez potreby zbierania petičných podpisov. V súčasnosti na to stačí len schválené všeobecno-záväzné nariadenie. Cestou regulácie hazardu sa vybrali aj v Prešove, kde je od januára tohto roka v platnosti limitujúce nariadenie.
Zimný štadión je kompletne pripravený na štart hokejovej extraligy
Prešovský zimný štadión je opäť prístupný pre divákov. Pred prvým extraligovým zápasom tu pribudlo 3505 nových sedadiel a ďalšie technologické prvky, vďaka ktorým sa štadión premenil na moderný hokejový stánok.
Sekčovčania namaľujú Mural, vystúpia aj Diridonky
Na StreetART fest Sekčov sa v sobotu 25.9.2021 stretnú umelci a miestni obyvatelia, aby spoločne skrášlili prostredie, v ktorom žijú.
Farba prešovského okresu v rámci Covid Automatu sa môže už čoskoro znížiť o jeden stupeň
V Prešovskom okrese je aktuálne 63,5% plne zaočkovaných ľudí vo veku nad 50 rokov. Pri dosiahnutí 65%-nej hranice sa stupeň rizikovosti v okrese zníži o jeden stupeň smerom nadol.
Cyklisti môžu na vybraných uliciach v centre Prešova jazdiť v oboch smeroch
Na jednosmernej Jarkovej ulici a ďalších siedmich uliciach v centre Prešova môžu cyklisti od septembra jazdiť obojsmerne. Mesto už na Jarkovej a na okolitých uliciach osadilo príslušné dopravné značenie. Cieľom je zvýhodniť cyklistov v centre mesta.
Inzercia
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Kancelárske priestory

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | | cena: dohodou
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
kancelárske priestory v Prešove UNICENTRUM

Prenajmem kancelárske priestory v širšom centre Prešova na Kúpeľnej ulici č. 6. Výhodou je parkovanie zdarma. V budove je optický internet. Bližšie informácie:http://www.kancelariepresov.sk/

0905841632 |
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK