Štvrtok, 21. október 2021
Meniny má Uršuľa | zajtra Sergej

Pri obchodnom centre na Sekčove pribudne nová zastávka MHD

Dopravný podnik mesta Prešov zriadi od 1.10.2021 novú zastávku Eperia pri OC na sídlisku Sekčov. Zastávka bude jednosmerná a budú ju obsluhovať 2 autobusové linky.

MHD Eperia.png

Od 1. októbra 2021 môžu cestujúci pri ceste za nákupmi využiť rýchle spojenie z centra mesta na sídlisko Sekčov prostredníctvom prešovskej MHD. Autobusové linky č. 11 a č. 44 ich odvezú priamo pred OC, kde pribudne jednosmerná stála zastávka Eperia. Dopravný podnik mesta Prešov už v tejto súvislosti aktualizoval aj schému liniek na svojej webovej stránke:

https://www.dpmp.sk/schema-siete

Upravené trasy liniek MHD vstúpia do platnosti v piatok 1.10.2021.

Linka č. 11 bude premávať po upravenej trase: Na Rúrkach – Levočská – Trojica – Čierny most – Rusínska – Eperia – Martina Benku – Lesnícka – Cintorín Solivar – Solivar a späť po pôvodnej trase.

Linka č. 44 bude premávať popoludní na upravenej trase: Veľká pošta – Čierny most – Rusínska – Eperia – Laca Novomeského – Kysucká – Solivar – Dulova Ves a späť po pôvodnej trase.

Mohlo by Vás zaujímať
DPMP odmení 33 cestujúcich bezplatnými predplatnými cestovnými lístkami
Mesto Prešov v spolupráci s Dopravným podnikom mesta Prešov pripravili tento rok v rámci Európskeho týždňa mobility novinku v podobe žrebovania o predplatné cestovné lístky. 33 výhercov, ktorí si zakúpili predplatné cestovné lístky v čase od 23.9.2020 do 21.9.2021 vrátane, bude odmenených ďalším bezplatným predplatným cestovným lístkom na rovnaké obdobie.
DPMP uvádza do prevádzky 6 nových autobusov
Na prešovské cesty v týchto dňoch vyrazí 6 nových dieslových autobusov. Nové vozidlá nahradia najstaršie autobusy, ktoré sú za hranicou životnosti a nespĺňajú súčasné štandardy modernej MHD.
Cestujúci v MHD musia mať nasadený respirátor
Počas prepravy vo vozidlách MHD od 20.9.2021 vstupuje do platnosti nové pravidlo. Všetci cestujúci sú povinní mať prekryté dýchacie cesty respirátorom minimálne triedy FFP2.
Dočasné vypnutie cestnej dopravnej signalizácie na križovatke Vranovská – Na Tablách
Cestná dopravná signalizácia na križovatke Vranovská – Na Tablách bude dňa 7.10.2021 v čase od 13.30 do 16.00 hod. dočasne vypnutá z dôvodu prerušenia distribúcie elektriny zo strany distribučnej spoločnosti.
Ul. Jána Bottu v Prešove bude čiastočne uzavretá
Mesto Prešov informuje vodičov o čiastočnej uzávierke ul. Jána Bottu v Prešove. Dôvodom uzávierky je uloženie kanalizačnej prípojky k prevádzkovej budove.
Cyklochodník na Domaši chcú zreálniť, žiadajú naň financie z najnovšej výzvy MIRRI SR
Cyklistický chodník, ktorý má spojiť dve rekreačné oblasti na Domaši, konkrétne Dobrú a Tíšavu, chcú zreálniť. Obec Kvakovce preto na jeho realizáciu žiada dotáciu z najnovšej výzvy Ministerstva investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie SR.
Rekonštrukcia križovatky Arm. gen. Svobodu – Vihorlatská prinesie menej dopravných kolízií a meškaní vozidiel MHD
Mesto Prešov v spolupráci so zhotoviteľskou spoločnosťou O. S. V. O. comp, a.s. začína rekonštrukciu križovatky a inštaláciu cestnej dopravnej signalizácie na križovatke ulíc Arm. gen. Svobodu – Vihorlatská. Semafory budú riadené radičom navrhnutým pre preferenciu vozidiel MHD.
Inzercia
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
kancelárske priestory v Prešove UNICENTRUM

Prenajmem kancelárske priestory v širšom centre Prešova na Kúpeľnej ulici č. 6. Výhodou je parkovanie zdarma. V budove je optický internet. Bližšie informácie:http://www.kancelariepresov.sk/

0905841632 |
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Kancelárske priestory

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | | cena: dohodou
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK