Štvrtok, 23. marec 2023
Meniny má Adrián | zajtra Gabriel

Farba prešovského okresu v rámci Covid Automatu sa môže už čoskoro znížiť o jeden stupeň

V Prešovskom okrese je aktuálne 63,5% plne zaočkovaných ľudí vo veku nad 50 rokov. Pri dosiahnutí 65%-nej hranice sa stupeň rizikovosti v okrese zníži o jeden stupeň smerom nadol.

očkovanie.png

Počty ľudí infikovaných ochorením COVID-19 postupne rastú aj v našom meste. Prešovský okres sa v rámci Covid Automatu aktuálne nachádza v červenej farbe, avšak najvýraznejším obmedzeniam sa môžeme jednoducho vyhnúť. Stačí, ak sa v rámci nášho okresu dá zaočkovať ešte 900 ľudí vo veku nad 50 rokov. Dosiahneme tak hranicu zaočkovanosti 65% a Prešov nebude zaradený do farieb, ktoré budú mať za následok ďalšie obmedzovanie fungovania prevádzok, usporadúvania podujatí aj pohybu osôb. Po prekročení hranice 65% plne zaočkovaných ľudí nad 50 rokov sa prešovský okres zároveň vyhne prípadnému prechodu do čiernej farby. V praxi to znamená napríklad to, že nebude potrebné zatvárať gastro prevádzky a nenastane najhorší scenár, ktorý sme zažili počas druhej vlny pandémie. Neváhajte a dajte sa zaočkovať aj vy.

Viac o očkovaní a registrácia tu: https://www.slovenskoproticovidu.sk/sk/

Mohlo by Vás zaujímať
Jarné upratovanie v meste Prešov
Mesto Prešov informuje o realizácii zberu objemného odpadu z domácností pristavením veľkoobjemových kontajnerov.
Schválená žiadosť o NFP na Most Jána Pavla II. v Prešove
Mestu Prešov bola schválená žiadosť o nenávratný finančný príspevok (NFP) pre projekt „Most nad riekou Torysa na ul. Jána Pavla II. v Prešove – projektová dokumentácia“, ktorý bude financovaný z Integrovaného regionálneho operačného programu.
Prerušenie distribúcie elektriny 7. marca 2023
VSD, a.s. informuje obyvateľov mesta Prešov, že v utorok 7. marca 2023 približne od 08:00 do 16:00 hod. je naplánované prerušenie elektriny vo viacerých lokalitách v Prešove.
Stanovisko mesta Prešov k situácii na ZŠ Bajkalská
Mesto Prešov vydáva stanovisko k situácii na ZŠ Bajkalská na Sídlisku III. V Prešove.
Mesto Prešov prijíma žiadosti o umiestnenie letných terás
Radnica zverejňuje oznam o umiestnení sezónnych letných exteriérových sedení a terás na letnú sezónu 2023 na celom území mesta Prešov. Žiadatelia musia mať voči mestu vyrovnané všetky pohľadávky.
Svetový deň vody - výzva RÚVZ
Výzva Regionálneho úradu verejného zdravotníctva so sídlom v Prešove pri príležitosti Svetového dňa vody.
Inzercia
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
1. izbový byt na sídlisku III.

Dám do dlhodobého prenájmu kompletne zariadený veľký (41m²) jednoizbový byt na Sídlisku III. Voľný ihneď. Max 2 osoby. V cene internet a energie

+421905743031 | cena: 400,-€
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
kancelárske priestory v Prešove UNICENTRUM

Prenajmem kancelárske priestory v širšom centre Prešova na Kúpeľnej ulici č. 6. Výhodou je parkovanie zdarma. V budove je optický internet. Bližšie informácie:http://www.kancelariepresov.sk/

0905841632 |
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Kancelárske priestory

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | | cena: dohodou
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK