Štvrtok, 21. október 2021
Meniny má Uršuľa | zajtra Sergej

Prešov navštívila veľvyslankyňa Holandského kráľovstva na Slovensku

Mesto Prešov poctila svojou návštevou veľvyslankyňa Holandského kráľovstva na Slovensku, Jej Excelencia Gabriella Sancisi. S primátorkou Prešova Andreou Turčanovou hovorili o medzinárodnej spolupráci aj o ekologických formách dopravy.

stretnutie 3.jpg

Veľvyslankyňa Holandského kráľovstva na Slovensku Gabriella Sancisi navštívila Prešov po prvýkrát od zvolenia do funkcie. Na pôde historickej radnice ju privítala primátorka mesta Prešov Andrea Turčanová.

Veľvyslankyňu na návšteve Prešova sprevádzal honorárny konzul Holandského kráľovstva na Slovensku Matúš Murajda.

Stretnutie sa nieslo v príjemnej a priateľskej atmosfére a jeho hlavnou témou bolo predstavenie mesta Prešov, od jeho histórie až po súčasnosť. Veľvyslankyňa sa zaujímala aj o aktuálnu pandemickú situáciu v meste Prešov i celom regióne, hovorilo sa o udržateľnosti, ekologických formách dopravy či možnostiach medzinárodnej spolupráce.

„Mesto Prešov rozšírilo sieť cyklotrás, najmä medzi mladými ľuďmi sa stali veľmi obľúbenými zdieľané bicykle a kolobežky a v spolupráci s Dopravným podnikom mesta Prešov postupne modernizujeme verejnú dopravu, aby poskytovala komfort cestujúcim a zároveň bola šetrná k životnému prostrediu, " uviedla primátorka mesta Prešov.

„Prešov je krásne mesto. Je výborné, že idete cestou ekológie a udržateľnosti, môžeme sa tu cítiť ako doma, " usmiala sa holandská veľvyslankyňa. Navrhla aj spoločný cyklovýlet po novovybudovaných prešovských cyklotrasách, keď opäť zavíta do Prešova.

Veľvyslankyňa darovala mestu Prešov špeciálne vyšľachtené cibuľky holandských tulipánov, ktoré spoločne s primátorkou Prešova zasadia približne o mesiac, aby na jar zdobil Prešov pestrofarebný kvetinový koberec.

stretnutie 1.jpg
stretnutie 2.jpg
stretnutie 4.jpg
stretnutie 5.jpg
Mohlo by Vás zaujímať
Mesto Prešov ocenilo najkrajšie predzáhradky, balkóny a okolia vchodov do bytových domov
V Prešove sme už po piatykrát ocenili najkrajšie predzáhradky, balkóny a okolia vchodov do bytových domov. Výhercom odovzdala hodnotné ceny primátorka Andrea Turčanová.
V Prešove sa už po 61. krát uskutoční Večerný beh
61. ročník Večerného behu Prešovom sa uskutoční v sobotu 25. septembra o 16.00 hod. na Hlavnej ulici. Príďte aj s deťmi zažiť kopec zábavy a radosti zo športu!
Herniam a kasínam v Prešove odzvonilo
V oblasti kasín a herní došlo pred rokom k výraznej zmene, ktorá upravila, respektíve zvýšila právomoci miest a obcí pri regulácii tohto odvetvia zábavy. Už takmer rok môžu miestne samosprávy obmedziť hranie na svojom území bez potreby zbierania petičných podpisov. V súčasnosti na to stačí len schválené všeobecno-záväzné nariadenie. Cestou regulácie hazardu sa vybrali aj v Prešove, kde je od januára tohto roka v platnosti limitujúce nariadenie.
Poznáme mená najlepších športovcov roka 2020
Galavečer Športovec roka napísal svoju jubilejnú kapitolu. Už po 60. krát boli ocenení najlepší športovci, ktorí v uplynulom roku reprezentovali a zviditeľňovali naše mesto doma i v zahraničí. Do siene slávy prešovského športu pribudli ďalšie dve výnimočné mená.
Zimný štadión je kompletne pripravený na štart hokejovej extraligy
Prešovský zimný štadión je opäť prístupný pre divákov. Pred prvým extraligovým zápasom tu pribudlo 3505 nových sedadiel a ďalšie technologické prvky, vďaka ktorým sa štadión premenil na moderný hokejový stánok.
Farba prešovského okresu v rámci Covid Automatu sa môže už čoskoro znížiť o jeden stupeň
V Prešovskom okrese je aktuálne 63,5% plne zaočkovaných ľudí vo veku nad 50 rokov. Pri dosiahnutí 65%-nej hranice sa stupeň rizikovosti v okrese zníži o jeden stupeň smerom nadol.
Sekčovčania namaľujú Mural, vystúpia aj Diridonky
Na StreetART fest Sekčov sa v sobotu 25.9.2021 stretnú umelci a miestni obyvatelia, aby spoločne skrášlili prostredie, v ktorom žijú.
Inzercia
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
kancelárske priestory v Prešove UNICENTRUM

Prenajmem kancelárske priestory v širšom centre Prešova na Kúpeľnej ulici č. 6. Výhodou je parkovanie zdarma. V budove je optický internet. Bližšie informácie:http://www.kancelariepresov.sk/

0905841632 |
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Kancelárske priestory

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | | cena: dohodou
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK