Štvrtok, 09. december 2021
Meniny má Izabela | zajtra Radúz

Nemocničný areál začína obsluhovať nová linka MHD – špitáľska mapka

Dopravný podnik mesta Prešov spustil novú autobusovú linku, ktorá od 21.10.2021 obsluhuje celý areál Fakultnej nemocnice J. A. Reimana v Prešove. Autobusová linka s číslom 20 je prvou linkou MHD, ktorá zachádza priamo k prešovskej nemocnici, a preto si vyslúžila aj špeciálne pomenovanie „špitáľska mapka“.

MHD 25.png

Nová linka MHD č. 20 poslúži všetkým, ktorí sa potrebujú dostať priamo do areálu nemocnice, kde pribudnú 3 nové zastávky. Ďalšia zastávka bude zriadená pri RÚVZ. Takzvaná špitáľska mapka bude premávať počas pracovných dní po okružnej trase: Trojica – Na Hlavnej – Grešova – RÚVZ – Onkologický pavilón – Monoblok, Interné oddelenie – Pediatria – Vajanského – Trojica. Všetky zastávky budú obsluhované midibusom počas pracovných dní medzi 6:00 a 15:30 hod. v pravidelnom intervale každých 20 minút.

„ Do prešovskej nemocnice každý deň prichádzajú stovky ľudí, ktorým chceme prostredníctvom novej linky MHD zjednodušiť prístup do tohto areálu. Peší presun z najbližšej autobusovej zastávky na Hollého ulici a späť spôsoboval komplikácie najmä starším a zdravotne znevýhodneným pacientom. Odteraz sa môžu občania pohodlne odviezť midibusom priamo k monobloku alebo k onkologickému pavilónu. Verím, že špitáľska mapka bude atraktívnou alternatívou aj pre tých, ktorí využívajú na presun do nemocnice autá a novozriadená linka prispeje k odľahčeniu parkovísk v nemocničnom areáli, “ uviedla primátorka mesta Prešov, Andrea Turčanová.

Nemocničný areál začína obsluhovať nová linka MHD – špitáľska mapka Okruh špitáľskej mapky s ôsmimi zastávkami má celkovo 4,3 kilometra a za jeden deň ním prejde 19 spojov, na ktorých sa budú striedať tri vozidlá.

V súvislosti so zavedením premávky linky č. 20 dôjde aj k úprave cestovných poriadkov liniek č. 41 a 42. Nové cestovné poriadky nájdete v prílohe.

MHD 1.png
MHD 2.png
MHD 3.png
MHD 4.png
MHD 5.png
MHD 6.png
MHD 7.png
MHD 8.png
MHD 9.png
MHD 10.png
MHD 11.png
MHD 12.png
MHD 13.png
MHD 14.png
MHD 15.png
MHD 16.png
MHD 17.png
MHD 18.png
MHD 19.png
MHD 20.png
MHD 21.png
MHD 22.png
MHD 23.png
MHD 24.png
Mohlo by Vás zaujímať
V Prešove pribudlo takmer 900 nových kríkov a drevín
Prešovská radnica vysadila v rámci obnovy zelene stovky kríkov a stromov v šiestich lokalitách. Na výsadbu boli vybrané druhovo pôvodné dreviny, ktoré sú vhodné do klimatických podmienok mesta Prešov.
Nad cyklochodníkom bude ťažba nebezpečných stromov
Na cyklochodníku Eurovelo 11 medzi Sídliskom III. v Prešove a tzv. Marakaňou vo Veľkom Šariši, bude od 22. novembra do 11. decembra realizovaná ťažba stromov v lesných porastoch nad chodníkom. Toto opatrenie sa robí kvôli stabilizácii zosuvného svahu. Chodník bude pre verejnosť úplne uzatvorený.
Prešovčania aj tento rok zažijú výnimočnú vianočnú atmosféru
Vianočné trhy mesta Prešov plánujeme otvoriť v období od 25.11.2021 do 22.12.2021. Ich dejiskom bude už tradične pešia zóna na Hlavnej ulici. Tohtoročnou novinkou budú svetelné inštalácie so zimnými motívmi, ktoré sa budú postupne rozsvecovať v Južnom parku.
Mesto Prešov je pripravené na zimnú údržbu
Zimná údržba v meste Prešov trvá od 15. októbra 2021 do 15. apríla 2022. Mesto Prešov na údržbu ciest a chodníkov opäť použije ekologický materiál.
Mestský úrad v Prešove upravuje otváracie hodiny pre verejnosť
Mesto Prešov, v reakcii na vyhlásenie núdzového stavu a lockdownu na celoštátnej úrovni, upravuje od 29.11.2021 otváracie hodiny pre verejnosť na klientskom centre, matrike, podateľni a v pokladni.
Baštová ulica v Prešove bude čiastočne uzavretá
Mesto Prešov informuje vodičov o čiastočnej uzávierke Baštovej ulice v termíne od 30.11. do 2.12.2021. Dôvodom sú stavebné práce.
Pietna spomienka na 6. december 2019
Na Mukačevskej ulici v Prešove došlo 6. decembra 2019, krátko popoludní, k výbuchu plynu vo výškovom bytovom dome, v dôsledku ktorého vznikol rozsiahly požiar. Nebývalá tragédia si vyžiadala životy ôsmich ľudí, ktorým bude v deň 2. výročia tejto smutnej udalosti venovaná bohoslužba v Konkatedrále sv. Mikuláša. Svätú omšu bude možné sledovať naživo prostredníctvom online prenosu.
Inzercia
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Kancelárske priestory

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | | cena: dohodou
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
kancelárske priestory v Prešove UNICENTRUM

Prenajmem kancelárske priestory v širšom centre Prešova na Kúpeľnej ulici č. 6. Výhodou je parkovanie zdarma. V budove je optický internet. Bližšie informácie:http://www.kancelariepresov.sk/

0905841632 |
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK