Utorok, 07. december 2021
Meniny má Ambróz | zajtra Marína

Majitelia gastro prevádzok môžu aj tento rok požiadať o predĺženie povolení na umiestnenie terás

Majitelia kaviarní a gastro prevádzok v Prešove budú môcť prevádzkovať svoje terasy a letné sedenia aj po 1. novembri. Mesto im v prípade záujmu predĺži platnosť rozhodnutí o umiestnení terasy a sedenia na pešej zóne a na priľahlých uliciach. Radnica im rovnako ako počas letných mesiacov odpustí mesačné poplatky.

gastro.jpg

Pandemická situácia na celom Slovensku sa naďalej zhoršuje a výnimkou nie je ani náš okres. Farba prešovského okresu v rámci Covid Automatu sa od 25.10.2021 zmení z červenej na bordovú, čo bude znamenať aj sprísnenie aktuálnych opatrení. Mesto Prešov sa preto opäť rozhodlo pomôcť podnikateľom v oblasti gastro priemyslu, ktorí výrazne pociťujú dopady silnejúcej tretej vlny pandémie. Maximálne počty ľudí v prevádzkach budú od pondelka ešte výraznejšie obmedzené a zatvorenie terás by preto mohlo byť pre mnohé podniky likvidačné.

Mesto Prešov chce podobne ako vlani podať pomocú ruku všetkým majiteľom a prevádzkovateľom terás či sedení a ponúka im možnosť ponechať otvorené všetky terasy až do januára 2022. Radnica im rovnako ako počas uplynulého roka odpustí aj poplatok za umiestnenie terás alebo sedení. „Keď sme počas minulej jesene sledovali narastajúce čísla nakazených a sprísňujúce sa opatrenia, všetci sme verili, že tento rok bude situácia lepšia. Žiaľ, koronavírus neustupuje a my musíme urobiť všetko preto, aby sme prevádzkovateľom reštaurácií a kaviarní pomohli prekonať ďalšie náročné obdobie, “ uviedla primátorka mesta Prešov Andrea Turčanová.

V prípade, že prevádzkovatelia terás sa rozhodnú ponechať svoju terasu alebo sedenie na území mesta Prešov otvorené aj po 31. októbri 2021, stačí ak vyplnia žiadosť. Formulár, ktorý sa nachádza v prílohe správy, je potrebné zaslať do 31.10.2021 na e-mailovú adresu kc@presov.sk.

Prevádzkovatelia zariadení v centre mesta, na území Pamiatkovej rezervácie Prešov, ktorí majú záujem v období od 24.11.2021 do 10.01.2022 umiestniť sedenie (stôl a stoličky) pred svojou prevádzkou, môžu zaslať žiadosť do 8.11.2021. Podmienkou je, aby bolo sedenie rozložené maximálne v šírke objektu, aby nebol obmedzený vchod do prevádzky a aby bola dodržaná priechodnosť chodníka v zmysle platnej legislatívy (1,5 metra). Sedenie nemôže obsahovať ďalšie doplňujúce zariadenia (žiadne opláštenie, prekrytie sedenia, umiestnenie reklamných zariadení). Denné sedenia budú umiestnené v súlade s prevádzkovým časom. Mimo tohto času musia byť zložené. Formulár, ktorý sa nachádza v prílohe správy, je potrebné zaslať do 8.11.2021 na e-mailovú adresu kc@presov.sk.

Mohlo by Vás zaujímať
Nad cyklochodníkom bude ťažba nebezpečných stromov
Na cyklochodníku Eurovelo 11 medzi Sídliskom III. v Prešove a tzv. Marakaňou vo Veľkom Šariši, bude od 22. novembra do 11. decembra realizovaná ťažba stromov v lesných porastoch nad chodníkom. Toto opatrenie sa robí kvôli stabilizácii zosuvného svahu. Chodník bude pre verejnosť úplne uzatvorený.
V Prešove pribudlo takmer 900 nových kríkov a drevín
Prešovská radnica vysadila v rámci obnovy zelene stovky kríkov a stromov v šiestich lokalitách. Na výsadbu boli vybrané druhovo pôvodné dreviny, ktoré sú vhodné do klimatických podmienok mesta Prešov.
Prešovčania aj tento rok zažijú výnimočnú vianočnú atmosféru
Vianočné trhy mesta Prešov plánujeme otvoriť v období od 25.11.2021 do 22.12.2021. Ich dejiskom bude už tradične pešia zóna na Hlavnej ulici. Tohtoročnou novinkou budú svetelné inštalácie so zimnými motívmi, ktoré sa budú postupne rozsvecovať v Južnom parku.
Mesto Prešov je pripravené na zimnú údržbu
Zimná údržba v meste Prešov trvá od 15. októbra 2021 do 15. apríla 2022. Mesto Prešov na údržbu ciest a chodníkov opäť použije ekologický materiál.
Mestský úrad v Prešove upravuje otváracie hodiny pre verejnosť
Mesto Prešov, v reakcii na vyhlásenie núdzového stavu a lockdownu na celoštátnej úrovni, upravuje od 29.11.2021 otváracie hodiny pre verejnosť na klientskom centre, matrike, podateľni a v pokladni.
Baštová ulica v Prešove bude čiastočne uzavretá
Mesto Prešov informuje vodičov o čiastočnej uzávierke Baštovej ulice v termíne od 30.11. do 2.12.2021. Dôvodom sú stavebné práce.
Pietna spomienka na 6. december 2019
Na Mukačevskej ulici v Prešove došlo 6. decembra 2019, krátko popoludní, k výbuchu plynu vo výškovom bytovom dome, v dôsledku ktorého vznikol rozsiahly požiar. Nebývalá tragédia si vyžiadala životy ôsmich ľudí, ktorým bude v deň 2. výročia tejto smutnej udalosti venovaná bohoslužba v Konkatedrále sv. Mikuláša. Svätú omšu bude možné sledovať naživo prostredníctvom online prenosu.
Inzercia
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
kancelárske priestory v Prešove UNICENTRUM

Prenajmem kancelárske priestory v širšom centre Prešova na Kúpeľnej ulici č. 6. Výhodou je parkovanie zdarma. V budove je optický internet. Bližšie informácie:http://www.kancelariepresov.sk/

0905841632 |
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Kancelárske priestory

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | | cena: dohodou
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK