Nedeľa, 07. august 2022
Meniny má Štefánia | zajtra Oskar

Centrum mesta zdobí kvetinový kôň Preško

Na kruhovom objazde medzi ulicami Hviezdoslavova a Štefánikova pribudol kvetinový kôň Preško. Vynovený prešovský symbol je vytvorený z trvalkových rastlín.

kôň 1.png

Medzi najvýraznejšie symboly mesta Prešov neodmysliteľne patrí kôň. Ten dostal už v minulosti aj kvetinovú podobu, ktorú sa mesto Prešov rozhodlo po rokoch obnoviť a vrátiť ho späť na verejnosť. Nový kôň Preško už zdobí kruhový objazd pri OC Novum v centre mesta. Pestrosť celého miesta dotvárajú novovysadené levandule.

Nový prešovský kvetinový kôň je vytvorený z trvalkových rastlín – skalných ruží a špeciálnej trávy. Vďaka skladbe rastlín, ktoré nie je potrebné vysádzať každý rok, vydrží táto prírodná výzdoba dlhodobo. Podobizeň koňa je naplnená substrátom. Pri jej výrobe bola použitá kvapôčková závlaha a dve vrstvy textílie. Jedna je netkaná a druhá tkaná, aby udržala vlahu. Do výrezov na textílii bolo pridané hnojivo, aby mali kvety dostatok živín. Kvetinového koňa Preška tvorí celkovo 780 kusov skalných ruží. Jeho vytvorenie trvalo celkovo 270 hodín.

kôň 2.png
kôň 3.png
kôň 4.png
kôň 5.png
kôň 6.png
kôň 7.png
kôň 8.png
kôň 9.png
kôň 10.png
kôň 11.png
kôň 12.png
kôň 13.png
kôň 14.png
kôň 15.png
kôň 16.png
kôň 17.png
kôň 18.png
Mohlo by Vás zaujímať
Prešovčania môžu navštíviť Vodný bar a zadarmo sa osviežiť
Na Hlavnej ulici pribudol Vodný bar, v ktorom sa môžu Prešovčania osviežiť a doplniť pitný režim počas letných horúčav.
Futbalové ihrisko pri ZŠ Prostějovská bude mať nový umelý trávnik
V týchto dňoch sa začali stavebné práce na futbalovom ihrisku v areáli ZŠ Prostějovská, kde už čoskoro pribudne nový umelý futbalový trávnik v limetkovo zelenej farbe. Slúžiť bude celému 1. FC Tatran Prešov, vrátane detí z Futbalovej akadémie 1. FC Tatran Prešov. Nový trávnik budú využívať aj žiaci zo ZŠ Prostějovská.
Mesto Prešov úspešne ukončilo úpravy plôch na Mukačevskej ulici
Po rekonštrukcii chodníka vedúceho k Materskej škole na Mukačevskej ulici zrealizovalo mesto Prešov aj rozsiahlu obnovu okolitých plôch vnútroblokov.
Inzercia
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
kancelárske priestory v Prešove UNICENTRUM

Prenajmem kancelárske priestory v širšom centre Prešova na Kúpeľnej ulici č. 6. Výhodou je parkovanie zdarma. V budove je optický internet. Bližšie informácie:http://www.kancelariepresov.sk/

0905841632 |
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Kancelárske priestory

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | | cena: dohodou
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK