Nedeľa, 05. december 2021
Meniny má Oto | zajtra Mikuláš

Marek Karlík s tretím seniorským titulom Majstra Sveta. S medailou sa vracia aj Lucia Fecková

Talianske Lido di Iesolo sa na celý týždeň od 18. do 24. 10. stalo dejiskom WAKO Majstrovstiev sveta v Kickboxe. 1500 zápasníkov z 69 krajín prišlo zabojovať o nové víťazstvá, a medzi nimi nechýbala ani početná slovenská výprava, vrátane prešovských Panterov.

4 prešovčania mali medailové ašpirácie a jednu veľkú výhodu. Na juh Európy s nimi vycestoval aj ich klubový tréner Jozef Kolozsy, ktorý okrem Prešovských Panterov trénuje aj národnú reprezentáciu.

Nováčikom na Majstrovstvách Sveta bol Jakub Tomáš. Nádejný slovenský reprezentant v kickboxe ale aj teakwonde nastúpil v kategórii point fighting, no hneď v prvom zápase nestačil na Santiaga z Guatemaly. S prázdnymi rukami však určite neodchádza, a už teraz sa teší na ďalšie výzvy.

V ringu sa predstavila Viktória Kažiková. Náročný zápas proti američanke Taylorovej síce dopadol v jej prospech a znamenal teda postup do štvrťfinále, no priniesol aj veľmi nepríjemnú situáciu. V jednej chvíli sa totiž prešovčanke zachytila ruka do ringových šnúr čo okamžite využila súperka a spôsobila našej reprezentantke nepekné zranenie hlavy. Napriek tomu, že rozhodca usúdil, že zákrok bol v poriadku, Viktória sa rozhodla nenastúpiť na ďalšie zápasy ale radšej navštívila miestnu nemocnicu kde jej urobili potrebné vyšetrenia. Z Talianska si tak namiesto medaile odváža nepekný škrabanec na tvári, ale aj chuť bojovať v ďalších zápasoch.

Úplne prvá sa na šampionáte predstavila Lucia Fecková, a to nad Rakušankou Pavkovics. Vo víťaznej vlne začala, a pokračovala až do semifinále. V kategórii kicklight nestačila na Bulharku Boleva a zo šampionátu si odváža bronzovú medailu. Šťastie skúsila aj v light contact-e, no Rakúšanka Stacher ju nepustila ďalej. Bronzová medaila je však veľký úspech a Lucka sa tak vracia domov s pocitom dobre odvedenej práce.

Najväčšie očakávania sa však sústredili na obhajcu titulu a dvojnásobného majstra sveta Mareka Karlíka. Napriek tomu, že hneď v prvom zápase v light contact prehral s Rusom Kiirevom, jeho chvíle boli ešte len pred ním. V kategórii kicklight postupne nedal šancu súperom z Grécka, Lichtenštajnska a Ukrajiny čo ho priviedlo až do finále. Očakávania boli veľké, no azda nik nečakal tak jednoznačné víťazstvo a Marko Perovič zo Slovinska skutočne nemal nárok. Prešovčan si tak odváža domov ďalšiu trofej a v poradí tretí titul Majstra Sveta.

Výsledky Slovenskej reprezentácie:

1 zlatá, 4 strieborné a 7 bronzových medailí na MS 2021 v talianskom Jesolo Lido, to je záverečný účet reprezentantov SR.
Zlato získal Marek Karlík (3 v rade za sebou).
Striebro vybojovali Milan Kratochvíla, Monika Chochlíková, Skarleta Korcová a Vladimír Dudinský.
Bronz domov odvážajú Alexandra Filipová, Lucia Fecková, Dominika Sakáčová, Sebastián Fapšo, Zuzana Klačanská, Skarleta Korcová a Vladimír Dudinský. Gratulujeme všetkým!

Ďakujeme za reprezentáciu medailistom, ale aj ostatným reprezentantom, ktorým chýbal kúsok športového šťastia. Dobrú robotu odviedli kouči a taktiež slovenskí rozhodcovia. Úspešná výprava sa vracia dnes večer na Slovensko.

Už o dva týždne, v dňoch 6. -13.novembra 2021 budú na WAKO Majstrovstvách Európy reprezentovať Slovensko juniori a starší kadeti, kde nebudú chýbať aj Panteri Martin Gurka a Miroslava Potocká.

Mohlo by Vás zaujímať
Prekvapí nováčik z Prešova trenčiansku Duklu aj druhýkrát?
Po reprezentačnej prestávke pokračuje v kolotoči zápasov aj najvyššia slovenská extraliga. V stredajšom šestnástom kole základnej časti na seba narazia aj tabuľkoví susedia - Trenčín a Prešov. Duel na ľade tímu spod hradu Matúša Čáka bude zaujímavý aj z toho dôvodu, že Trenčania majú nováčikovi čo vracať.
Radosť z Čiernej Hory. Mirka Potocká je novou Majsterkou Európy v kickboxe
Sezóna juniorov a starších kadetov vyvrcholila 5. -14. 11. Majstrovstvami Európy v čiernohorskej Budve. Medzi 1418 športovcami z 39 krajín sa nestratilo ani Slovensko s 18 členným tímom. Prešovských Panterov okrem trénera Jozefa Kolozsyho reprezentovali Martin Gurka a Miroslava Potocká.
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK