Nedeľa, 07. august 2022
Meniny má Štefánia | zajtra Oskar

Prešovskí volejbalisti vstúpili do pohára domácou prehrou, odveta o 3 týždne na Myjave

V stredu sa odohrali úvodné zápasy 1. kola Slovenského pohára vo volejbale mužov sezóny 2021/2022. Podľa žrebu, ktorý sa odohral v sídle Slovenskej volejbalovej federácie obhajcovia triumfu z Prešova vyzvali hráčov Myjavy. Prešovčania uhrali v domácom prostredí proti zverencom trénera Martina Pipu len jeden set po výsledku 1:3 (23:25, 25:18, 19:25, 22:25).

prešov_3.jpg

V prvom zápase o putovnú trofej Štefana Pipu sa hráčom zápasu v domácom družstve stal skúsený matador Martin Sopko st. U hostí určil tréner ako najužitočnejšieho nahrávača Dominika Vala. Bodovo sa blysol smečiar Myjavy Matúš Konc, ktorý zaznamenal 26 bodov. Za Prešov nastúpil na prvý súťažný zápas v tomto ročníku reprezentačný nahrávač Samuel Goč, ktorý pôsobil minulú sezónu v Košiciach.

Erik Digaňa, tréner VK MIRAD UNIPO Prešov: „Potvrdili sa moje slová z tréningu. Mysleli sme si, že sme neporaziteľní. Na jednej strane bude tá prehra poučná. My na Myjavu máme. Pôjdeme tam jednoznačne vyhrať, ale je to dobrá skúsenosť, aby tí mladí chlapci, ktorí si myslia, že všetko ide automaticky, tak nejde. Musia začať od každého tréningu. K zápasu, dneska sme neubránili kľúčového hráča Myjavy, koncentrácia nám opadla. Myjava hrala odvážne, hlavne na servise. My sme urobili enormné množstvo chýb. Len jedným okom som nahliadol do štatistiky a urobili sme tuším 26 chýb za 4 sety, čo som ešte nezažil tento rok.“

Martin Pipa, tréner TJ Spartak Myjava: „Boli sme pripravení na to, že Prešov na nás zatlačí servisom. Veril som tomu, že sa s tým náš príjem vysporiada. Počas celého zápasu som tŕpol, až do poslednej lopty. Mrzí ma z našej strany sa vyskytli také juniorské, kadetské chyby, ktoré tam vôbec nemuseli byť a mohol byť ten výsledok možno ešte priaznivejší. Ale klobúk dole pred Prešovom, pretože nás porazili pred týždňom tuším 3:0 a nie, že by nás to poznačilo, ale som rád, že sme tú facku dostali. Síce sme s nimi teraz v pohári vyhrali, ale máme na čom ešte pracovať. V odvete očakávam výborný servis od Prešova a dúfam, že my sa zlepšíme na prihrávke. Trošičku lepšia komunikácia. Stále to je otvorené, bude to boj a budem rád, keď to zvládneme.“

Rozhodovali: Smolko, Hudák - Koháni, Andruščák, 66 divákov (režim len pre zaočkované osoby).
V druhom zápase turnaja na západe Slovenska majstrovské Komárno privítalo vo svojej hale tím Bratislavy. Z víťazstva po štyroch setoch (3:1) a lepšej východiskovej pozície pred odvetou sa tešili domáci hráči.
Tretí zápas 1. kola sa po odložení odohrá 16. 11. 2021 o 18.00 hod, keď VK OSMOS Prievidza nastúpi proti TJ Slávii Svidník. Odvety sú na programe 24. 11. 2021.
V Slovenskom pohári mužov 2021/2022 nastupuje sedem tímov. Na základe losovania má ŠŠ volejbal Trenčín voľný žreb a postupuje priamo do semifinále, ktoré sa bude žrebovať po skončení prvého kola. Žreb 1. kola (štvrťfinále – na odvety, termíny 3. a 24. 11. 2021). 2. kolo (semifinále, bude sa žrebovať, na odvety, termíny 15. 12. 2021 a 12. 1. 2022). 3. kolo (finále, 5.2.2022).

prešov_1.jpg
prešov_2.jpg
prešov_4.jpg
presov_5.jpg
Mohlo by Vás zaujímať
Lucia Fecková z Prešov Panters so zlatom z Univerzitných Európskych Hier
Akademici športovci nezaháľajú ani v lete. Práve naopak, dni bez školy plne využívajú na tréningy. Ich fantastická forma sa preukázala aj na Univerzitných Európskych Hrách v Poľskej Lodzi, ktoré sa tento rok konajú od 17. do 30. júla.
Cykloželeznička je slávnostne otvorená, vyberte sa po nej z Prešova až na Sigord
Mesto Prešov slávnostne otvorilo Cykloželezničku Prešov – Zlatá Baňa 1. etapa. Vyše 6 kilometrov dlhý úsek už môžu cyklisti aktívne využívať a vychutnávať si nádherný výhľad z bicykla.
Prešov Karate Kids opäť bodovali na vrcholových slovenských súťažiach!
Začiatkom mája sa PRESOV KARATE KIDS z JUNIORU PREŠOV zúčastnili MAJSTROVSTIEV SLOVENSKA KADETOV A JUNIOROV 2022, ktoré sa uskutočnili dňa 07.05.2022 v Bratislave.
Šachový sviatok v Prešove je opäť na obzore
V termíne od 4.8. do 8.8.2022 sa na ZŠ Šmeralova uskutoční už 15. ročník Medzinárodného šachového turnaja PREŠOV OPEN 2022, ktorý je zároveň aj neoficiálnym Krajským majstrovstvom v šachu jednotlivcov.
Inzercia
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
kancelárske priestory v Prešove UNICENTRUM

Prenajmem kancelárske priestory v širšom centre Prešova na Kúpeľnej ulici č. 6. Výhodou je parkovanie zdarma. V budove je optický internet. Bližšie informácie:http://www.kancelariepresov.sk/

0905841632 |
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Kancelárske priestory

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | | cena: dohodou
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK