Nedeľa, 05. december 2021
Meniny má Oto | zajtra Mikuláš

Pytliaci v Prešovskom kraji

Vyšetrovatelia v štyroch okresných riaditeľstvách počas víkendu začínali trestné stíhania vo veci trestného činu pytliactva. Ide o päť prípadov, kde páchatelia sú zatiaľ neznámi. Zákon pri tomto porušení zákona stanovuje trestnú sadzbu odňatia slobody až na dva roky.

K dvom prípadom došlo v okrese Bardejov. Najskôr bola ulovená jelenica nájdená v katastrálnom území mesta, časť Dlhá Lúka, išlo o dvojročné zviera o váhe cca 200 kilogramov.

Druhé zviera bolo nájdené v katastrálnom území obce Becherov, v časti zvanej Dujava, tu bol bez povolenia ulovený desaťročný jeleň vážiaci viac ako 220 kilogramov. Pytliak v tomto prípade oddelil hlavu od tela a tú si odniesol.

Aj humenský vyšetrovateľ preveruje okolnosti prípadu pytliactva, nakoľko bola strelnou zbraňou usmrtená jelenica Jeleňa lesného. Páchateľ ju uhynutú ponechal v priekope, pri lesnej ceste smerujúcej k lokalite Veské, v katastrálnom území obce Koškovce.

Zákon o poľovníctve porušil aj pytliak v okrese Poprad. Za Tatranskou Kotlinou pri ceste v smere na Spišskú Belú, v lokalite zvanej Za Bielou, bolo nájdené torzo 5 ročného jeleňa, bolo bez hlavy, ktorú si pytliak odniesol so sebou. Váha zvieraťa bola odhadnutá na viac ako 170 kg.

Posledný prípad bol zaznamenaný v katastri obce Vyšný Komárnik, v blízkosti vstupu na lesnú cestu pri delostreleckom objekte, v časti zvanej Poľana. Páchateľ bez povolenia a pravdepodobne strelnou zbraňou usmrtil samicu Vlka dravého vo veku 12 až 18 mesiacov. Jej kadáver ponechal na mieste.
Vo všetkých uvedených prípadoch pytliaci konali bez potrebného povolenia k lovu, čím porušili ustanovenie zákona o poľovníctve a spôsobili tak príslušným poľovníckym združenia, teda aj Slovenskej republike škodu.

Mohlo by Vás zaujímať
Okradnuté zdravotné sestry
V sobotu (20.11.2021) popoludní bolo oznámené na operačné stredisko, že došlo ku krádeži mobilných telefónov a to v Prešove, na Ul. Hollého na novorodeneckom oddelení.
Prezradili ho svetlá
44 ročný Ukrajinec viedol osobné motorové vozidlo zn. Peugeot a to včera (09.11.2021) v ranných hodinách v smere od obce Dulová Ves.
Opitý vodič poškodil okrem iného aj smetné nádoby
Poverený príslušník Okresného dopravného inšpektorátu v Prešove vzniesol obvinenie z prečinu ohrozenie pod vplyvom návykovej látky 39 ročnému mužovi.
Napadnutý muž opakoval, že on sa biť nechce
31 ročný Martin z Prešova bol obvinený z trestného činu výtržníctva, ktorého sa dopustil včera (23.11.2021) dopoludnia na pozemku, v blízkosti jednej z nocľahární miestnej charity.
Opitý nevodič havaroval
Na parkovisku pre obytným domom na Ul. Prostějovskej v Prešove 23 ročný mladík z obce Haniska osobným vozidlom narazil do iného vozidla, ktoré bolo na tam zaparkované
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK