Nedeľa, 05. december 2021
Meniny má Oto | zajtra Mikuláš

Prešovská nemocnica zvažuje poskytovanie výlučne neodkladnej zdravotnej starostlivosti

Informáciu uviedol jej riaditeľ Ľubomír Šarník. V nemocnici je aktuálne 130 covidových pacientov. Pre hospitalizovaných s covidom je vyčlenených celkovo 160 lôžok.

„V prípade naplnenia kapacity sa pacienti prevezú do inej nemocnice. Vďaka obetavosti nášho zdravotníckeho personálu sa nám do dnešného dňa s veľkými problémami podarilo udržiavať ‚bielu medicínu‘, ale časť plánovaných výkonov sme museli odkladať. V najbližších hodinách budeme rozhodovať o tom, či nezačneme poskytovať iba neodkladnú zdravotnú starostlivosť, “ skonštatoval Šarník.

Na infekčnom oddelení je podľa jeho slov hospitalizovaných 117 pacientov a 13, ktorí si vyžadujú umelú pľúcnu ventiláciu, sú hospitalizovaní na oddelení anesteziológie a intenzívnej medicíny (OAIM).

emocnica eviduje 117 zamestnancov, ktorí mali pozitívny výsledok testu na ochorenie COVID-19. Celkovo má zariadenie viac ako 2600 zamestnancov.

Mohlo by Vás zaujímať
Nemocnice v Prešovskom kraji hlásia kritický stav, majú iba 2 voľné lôžka s napojením na umelú pľúcnu ventiláciu.
Len za posledný týždeň museli do iných nemocníc previezť 165 pacientov, z nich 35 vyžadovalo podporu pľúcnej ventilácie.
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK