Nedeľa, 07. august 2022
Meniny má Štefánia | zajtra Oskar

V Prešove pribudlo takmer 900 nových kríkov a drevín

Prešovská radnica vysadila v rámci obnovy zelene stovky kríkov a stromov v šiestich lokalitách. Na výsadbu boli vybrané druhovo pôvodné dreviny, ktoré sú vhodné do klimatických podmienok mesta Prešov.

Na piatich prešovských uliciach a v lokalite biokoridoru Torysa sa už čoskoro zazelenajú nové dreviny. Celkovo ide o 64 kusov stromov a 808 kusov krov, ktoré mesto Prešov vysadilo koncom mesiaca október v rámci náhradnej výsadby. Cieľom bolo doplniť chýbajúce dreviny do stromoradí mesta, obnoviť biokoridor Torysy a vytvoriť izolačnú zeleň okolo cestných komunikácií. Nové stromy a kry prispejú k zlepšeniu kvality života miestnych obyvateľov, zvýšia atraktivitu prostredia a zmiernenia dopady zmeny klímy.

V Prešove pribudlo takmer 900 nových kríkov a drevín„Už dlhodobo sa snažíme realizovať rôzne aktivity a projekty, ktoré vytvárajú z Prešova zelenšie mesto. Prioritou sú pre nás tie lokality, kde evidujeme vyššiu intenzitu dopravy. Tá nepriaznivo vplýva na obyvateľov, ktorí sa často pohybujú v blízkosti hlavných cestných komunikácií. Účinným riešením je napríklad vytváranie takzvaných izolačných pásov zelene, čo sa nám podarilo aj v uplynulom období. Verím, že Prešovčanov novovysadené dreviny potešia, a to najmä po skončení zimného obdobia, “ uviedla primátorka mesta Prešov Andrea Turčanová.

Aktuálna výsadba drevín v Prešove bola zrealizovaná formou prírodne krajinárskych princípov na základe spracovanej projektovej dokumentácie, respektíve osadzovacích plánov. V šiestich lokalitách boli vysadené tieto druhovo pôvodné dreviny:

Mohlo by Vás zaujímať
Prešovčania môžu navštíviť Vodný bar a zadarmo sa osviežiť
Na Hlavnej ulici pribudol Vodný bar, v ktorom sa môžu Prešovčania osviežiť a doplniť pitný režim počas letných horúčav.
Futbalové ihrisko pri ZŠ Prostějovská bude mať nový umelý trávnik
V týchto dňoch sa začali stavebné práce na futbalovom ihrisku v areáli ZŠ Prostějovská, kde už čoskoro pribudne nový umelý futbalový trávnik v limetkovo zelenej farbe. Slúžiť bude celému 1. FC Tatran Prešov, vrátane detí z Futbalovej akadémie 1. FC Tatran Prešov. Nový trávnik budú využívať aj žiaci zo ZŠ Prostějovská.
Mesto Prešov úspešne ukončilo úpravy plôch na Mukačevskej ulici
Po rekonštrukcii chodníka vedúceho k Materskej škole na Mukačevskej ulici zrealizovalo mesto Prešov aj rozsiahlu obnovu okolitých plôch vnútroblokov.
Inzercia
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Kancelárske priestory

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | | cena: dohodou
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
kancelárske priestory v Prešove UNICENTRUM

Prenajmem kancelárske priestory v širšom centre Prešova na Kúpeľnej ulici č. 6. Výhodou je parkovanie zdarma. V budove je optický internet. Bližšie informácie:http://www.kancelariepresov.sk/

0905841632 |
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK