Nedeľa, 05. december 2021
Meniny má Oto | zajtra Mikuláš

V Prešove pribudlo takmer 900 nových kríkov a drevín

Prešovská radnica vysadila v rámci obnovy zelene stovky kríkov a stromov v šiestich lokalitách. Na výsadbu boli vybrané druhovo pôvodné dreviny, ktoré sú vhodné do klimatických podmienok mesta Prešov.

Na piatich prešovských uliciach a v lokalite biokoridoru Torysa sa už čoskoro zazelenajú nové dreviny. Celkovo ide o 64 kusov stromov a 808 kusov krov, ktoré mesto Prešov vysadilo koncom mesiaca október v rámci náhradnej výsadby. Cieľom bolo doplniť chýbajúce dreviny do stromoradí mesta, obnoviť biokoridor Torysy a vytvoriť izolačnú zeleň okolo cestných komunikácií. Nové stromy a kry prispejú k zlepšeniu kvality života miestnych obyvateľov, zvýšia atraktivitu prostredia a zmiernenia dopady zmeny klímy.

V Prešove pribudlo takmer 900 nových kríkov a drevín„Už dlhodobo sa snažíme realizovať rôzne aktivity a projekty, ktoré vytvárajú z Prešova zelenšie mesto. Prioritou sú pre nás tie lokality, kde evidujeme vyššiu intenzitu dopravy. Tá nepriaznivo vplýva na obyvateľov, ktorí sa často pohybujú v blízkosti hlavných cestných komunikácií. Účinným riešením je napríklad vytváranie takzvaných izolačných pásov zelene, čo sa nám podarilo aj v uplynulom období. Verím, že Prešovčanov novovysadené dreviny potešia, a to najmä po skončení zimného obdobia, “ uviedla primátorka mesta Prešov Andrea Turčanová.

Aktuálna výsadba drevín v Prešove bola zrealizovaná formou prírodne krajinárskych princípov na základe spracovanej projektovej dokumentácie, respektíve osadzovacích plánov. V šiestich lokalitách boli vysadené tieto druhovo pôvodné dreviny:

Mohlo by Vás zaujímať
Nad cyklochodníkom bude ťažba nebezpečných stromov
Na cyklochodníku Eurovelo 11 medzi Sídliskom III. v Prešove a tzv. Marakaňou vo Veľkom Šariši, bude od 22. novembra do 11. decembra realizovaná ťažba stromov v lesných porastoch nad chodníkom. Toto opatrenie sa robí kvôli stabilizácii zosuvného svahu. Chodník bude pre verejnosť úplne uzatvorený.
Prešovčania aj tento rok zažijú výnimočnú vianočnú atmosféru
Vianočné trhy mesta Prešov plánujeme otvoriť v období od 25.11.2021 do 22.12.2021. Ich dejiskom bude už tradične pešia zóna na Hlavnej ulici. Tohtoročnou novinkou budú svetelné inštalácie so zimnými motívmi, ktoré sa budú postupne rozsvecovať v Južnom parku.
Mesto Prešov je pripravené na zimnú údržbu
Zimná údržba v meste Prešov trvá od 15. októbra 2021 do 15. apríla 2022. Mesto Prešov na údržbu ciest a chodníkov opäť použije ekologický materiál.
Mestský úrad v Prešove upravuje otváracie hodiny pre verejnosť
Mesto Prešov, v reakcii na vyhlásenie núdzového stavu a lockdownu na celoštátnej úrovni, upravuje od 29.11.2021 otváracie hodiny pre verejnosť na klientskom centre, matrike, podateľni a v pokladni.
Baštová ulica v Prešove bude čiastočne uzavretá
Mesto Prešov informuje vodičov o čiastočnej uzávierke Baštovej ulice v termíne od 30.11. do 2.12.2021. Dôvodom sú stavebné práce.
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK