Nedeľa, 05. december 2021
Meniny má Oto | zajtra Mikuláš

Nad cyklochodníkom bude ťažba nebezpečných stromov

Na cyklochodníku Eurovelo 11 medzi Sídliskom III. v Prešove a tzv. Marakaňou vo Veľkom Šariši, bude od 22. novembra do 11. decembra realizovaná ťažba stromov v lesných porastoch nad chodníkom. Toto opatrenie sa robí kvôli stabilizácii zosuvného svahu. Chodník bude pre verejnosť úplne uzatvorený.

”V rámci zabezpečenia bezpečnosti premávky na cyklochodníku Eurovelo 11, v časti medzi Sídliskom III. a tzv. Marakaňou, bude v termíne od 22.11.2021 do 11.12.2021 realizovaná ťažba stromov v lesných porastoch nad chodníkom. Ťažba nebezpečných stromov je jedno z opatrení v rámci tretej etapy stabilizácie zosuvného svahu, ” informoval Jozef Ivanko, konateľ spoločnosti Lesy Mesta Veľký Šariš.

Chodník bude pre verejnosť zatvorený a neprejazdný. “Ťažbou dreva hrozí vysoké riziko ohrozenia života a zdravia osôb nachádzajúcich sa na chodníku padajúcimi stromami a pohybom lesnej techniky. Veríme, že verejnosť toto obmedzenie pochopí a vopred ďakujeme za dodržiavanie obmedzenia. Z lesného porastu budú odstraňované len stromy v rubnom veku, ktoré priamo ohrozujú, resp. by v budúcnosti mohli ohrozovať premávku na cyklochodníku a technické objekty následne vybudované za účelom stabilizácie zosuvného svahu, ” uviedol Ivanko.

S výrubom sa možno začne aj skôr. “V prípade priaznivých podmienok by práce na odstraňovaní lesných porastov mohli byť uskutočnené aj v skoršom termíne ukončenia, v takomto prípade bude verejnosť o tomto upovedomená, ” dodal Ivanko.

Mohlo by Vás zaujímať
Prešovčania aj tento rok zažijú výnimočnú vianočnú atmosféru
Vianočné trhy mesta Prešov plánujeme otvoriť v období od 25.11.2021 do 22.12.2021. Ich dejiskom bude už tradične pešia zóna na Hlavnej ulici. Tohtoročnou novinkou budú svetelné inštalácie so zimnými motívmi, ktoré sa budú postupne rozsvecovať v Južnom parku.
V Prešove pribudlo takmer 900 nových kríkov a drevín
Prešovská radnica vysadila v rámci obnovy zelene stovky kríkov a stromov v šiestich lokalitách. Na výsadbu boli vybrané druhovo pôvodné dreviny, ktoré sú vhodné do klimatických podmienok mesta Prešov.
Mesto Prešov je pripravené na zimnú údržbu
Zimná údržba v meste Prešov trvá od 15. októbra 2021 do 15. apríla 2022. Mesto Prešov na údržbu ciest a chodníkov opäť použije ekologický materiál.
Mestský úrad v Prešove upravuje otváracie hodiny pre verejnosť
Mesto Prešov, v reakcii na vyhlásenie núdzového stavu a lockdownu na celoštátnej úrovni, upravuje od 29.11.2021 otváracie hodiny pre verejnosť na klientskom centre, matrike, podateľni a v pokladni.
Baštová ulica v Prešove bude čiastočne uzavretá
Mesto Prešov informuje vodičov o čiastočnej uzávierke Baštovej ulice v termíne od 30.11. do 2.12.2021. Dôvodom sú stavebné práce.
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK