Nedeľa, 07. august 2022
Meniny má Štefánia | zajtra Oskar

Nad cyklochodníkom bude ťažba nebezpečných stromov

Na cyklochodníku Eurovelo 11 medzi Sídliskom III. v Prešove a tzv. Marakaňou vo Veľkom Šariši, bude od 22. novembra do 11. decembra realizovaná ťažba stromov v lesných porastoch nad chodníkom. Toto opatrenie sa robí kvôli stabilizácii zosuvného svahu. Chodník bude pre verejnosť úplne uzatvorený.

”V rámci zabezpečenia bezpečnosti premávky na cyklochodníku Eurovelo 11, v časti medzi Sídliskom III. a tzv. Marakaňou, bude v termíne od 22.11.2021 do 11.12.2021 realizovaná ťažba stromov v lesných porastoch nad chodníkom. Ťažba nebezpečných stromov je jedno z opatrení v rámci tretej etapy stabilizácie zosuvného svahu, ” informoval Jozef Ivanko, konateľ spoločnosti Lesy Mesta Veľký Šariš.

Chodník bude pre verejnosť zatvorený a neprejazdný. “Ťažbou dreva hrozí vysoké riziko ohrozenia života a zdravia osôb nachádzajúcich sa na chodníku padajúcimi stromami a pohybom lesnej techniky. Veríme, že verejnosť toto obmedzenie pochopí a vopred ďakujeme za dodržiavanie obmedzenia. Z lesného porastu budú odstraňované len stromy v rubnom veku, ktoré priamo ohrozujú, resp. by v budúcnosti mohli ohrozovať premávku na cyklochodníku a technické objekty následne vybudované za účelom stabilizácie zosuvného svahu, ” uviedol Ivanko.

S výrubom sa možno začne aj skôr. “V prípade priaznivých podmienok by práce na odstraňovaní lesných porastov mohli byť uskutočnené aj v skoršom termíne ukončenia, v takomto prípade bude verejnosť o tomto upovedomená, ” dodal Ivanko.

Mohlo by Vás zaujímať
Prešovčania môžu navštíviť Vodný bar a zadarmo sa osviežiť
Na Hlavnej ulici pribudol Vodný bar, v ktorom sa môžu Prešovčania osviežiť a doplniť pitný režim počas letných horúčav.
Futbalové ihrisko pri ZŠ Prostějovská bude mať nový umelý trávnik
V týchto dňoch sa začali stavebné práce na futbalovom ihrisku v areáli ZŠ Prostějovská, kde už čoskoro pribudne nový umelý futbalový trávnik v limetkovo zelenej farbe. Slúžiť bude celému 1. FC Tatran Prešov, vrátane detí z Futbalovej akadémie 1. FC Tatran Prešov. Nový trávnik budú využívať aj žiaci zo ZŠ Prostějovská.
Mesto Prešov úspešne ukončilo úpravy plôch na Mukačevskej ulici
Po rekonštrukcii chodníka vedúceho k Materskej škole na Mukačevskej ulici zrealizovalo mesto Prešov aj rozsiahlu obnovu okolitých plôch vnútroblokov.
Inzercia
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
kancelárske priestory v Prešove UNICENTRUM

Prenajmem kancelárske priestory v širšom centre Prešova na Kúpeľnej ulici č. 6. Výhodou je parkovanie zdarma. V budove je optický internet. Bližšie informácie:http://www.kancelariepresov.sk/

0905841632 |
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Kancelárske priestory

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | | cena: dohodou
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK