Utorok, 04. október 2022
Meniny má František | zajtra Viera

Mestský úrad v Prešove upravuje otváracie hodiny pre verejnosť

Mesto Prešov, v reakcii na vyhlásenie núdzového stavu a lockdownu na celoštátnej úrovni, upravuje od 29.11.2021 otváracie hodiny pre verejnosť na klientskom centre, matrike, podateľni a v pokladni.

Od pondelka 29. novembra 2021 sa úradné hodiny klientskeho centra a matriky na Jarkovej č. 26 dočasne upravujú nasledovne: Mestský úrad v Prešove upravuje otváracie hodiny pre verejnosť

Pondelok 8:00 - 12:00, 13:00 - 15:00
Utorok nestránkový deň
Streda 8:00 - 12:00, 13:00 - 16:00
Štvrtok nestránkový deň
Piatok 8:00 - 12:00
Počas stránkových dní, v čase od 12:00 do 13:00 hod. , bude prebiehať pravidelná dezinfekcia priestorov.

V priestoroch klientskeho centra a matriky sa môžu v jednom okamihu zdržiavať maximálne 4 osoby, pričom pri vstupe bude počet klientov kontrolovať poverený pracovník. Všetkých občanov žiadame, aby pri vstupe do priestorov mestského úradu pristúpili k panelu na meranie teploty a v prípade, že nameraná telesná teplota bude nižšia ako 37°C, môžu si na dotykovom paneli označiť službu, vziať si lístok a počkať na vyzvanie k vybaveniu. Pre všetkých občanov naďalej platí povinnosť prekrytia dýchacích ciest respirátorom minimálne triedy FFP2, počas celej návštevy mestského úradu. Občanom však odporúčame, aby uprednostnili telefonickú a e-mailovú komunikáciu.

Od pondelka 29. novembra 2021 sa dočasne upravujú aj otváracie hodiny podateľne na Hlavnej ulici č. 73 a pokladne MsÚ na Jarkovej č. 24 nasledovne:

Pondelok 8:00 - 14:00
Utorok 8:00 - 14:00
Streda 8:00 - 14:00
Štvrtok 8:00 - 14:00
Piatok 8:00 - 12:00

Stavebný úrad bude od 29. novembra 2021 dočasne k dispozícii iba pre objednaných klientov, ktorí budú pri vstupe do budovy z Jarkovej ulice č. 24 oboznámení povereným pracovníkom o tom, v akej miestnosti prebehne stretnutie so zástupcom stavebného úradu.

Ostatné priestory mestského úradu od 29. novembra 2021 dočasne nebudú k dispozícii pre verejnosť.

Mohlo by Vás zaujímať
V piatok bude cestovanie mestskou hromadnou dopravou v Prešove bezplatné
Tradičnou súčasťou Európskeho týždňa mobility (ETM) je Deň bez áut, v rámci ktorého je preprava na denných linkách MHD bezplatná pre všetkých cestujúcich.
Ukradnutá nafta z vagóna v Kapušanoch
Prešovskí železniční policajti vyšetrujú krádež paliva z cisternového vagóna pri obci Kapušany, okr. Prešov.
Prešovčania ovládli súťaž zručnosti vodičov autobusov
V sobotu 10. septembra 2022, pri príležitosti Dňa otvorených dverí, pripravil Dopravný podnik Bratislava, a.s. súťaž jazdy zručnosti vodičov autobusov. Súťaže sa zúčastnilo 5 družstiev - domáca Bratislava, Brno, Žilina, Košice a Prešov. DPMP, a.s. reprezentovali vodiči Peter Kamenčík a Jozef Falat, ktorí patria medzi ostrieľaných a skúsených profesionálov. Prešovskému družstvu velil vedúci dispečerského riadenia Ing. Vladimír Lejko.
Dnes je to rok od návštevy Sv. Otca Františka v Prešove
14. september 2021 zostane pre Prešov navždy výnimočným. V tento deň navštívil naše mesto Svätý Otec František. Pripomeňme si atmosféru tejto vzácnej návštevy.
Dopady energetickej krízy intenzívne pociťuje mesto Prešov aj prešovské firmy. Vedenie radnice a zástupcovia firiem vyzývajú vládu, aby urýchlene zakročila
Zástupcovia mesta, mestských firiem a kľúčových zamestnávateľov v Prešove a užšom regióne, na spoločnom stretnutí, diskutovali o vážnych dopadoch energetickej krízy na chod objektov v správe mesta ako aj súkromných prevádzok a zariadení. Pre viaceré súkromné spoločnosti a organizácie môže byť enormný rast cien energií likvidačný. Zúčastnené strany preto prijali jednotné uznesenie, adresované vláde SR, v ktorom vyzývajú predstaviteľov štátu, aby urgentne prijali opatrenia.
Začína sa literárny festival Prešov číta rád 2022
Počas troch septembrových dní bude opäť literatúra o krok bližšie k širokej verejnosti, žiakom a študentom základných aj stredných škôl. Jej cesta z krajskej knižnice naprieč naším mestom sa začne 21. a skončí v piatok 23. septembra vďaka Prešov číta rád 2022.
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK