Utorok, 03. október 2023
Meniny má Stela | zajtra František

Mladá Prešovčanka obvinená z drogovej trestnej činnosti

Prešovský krajský vyšetrovateľ obvinil zo zločinu nedovolenej výroby omamných a psychotropných látok, jedov alebo prekurzorov, ich držanie a obchodovanie s nimi 21 ročnú ženu z Prešova. Obvinená žena si mala neoprávnene zadovážiť a prechovávať rôzne druhy omamných a psychotropných látok, najmä pervitín obsahujúci metamfetamín.

Policajná hliadka zastavila v piatok v noci v Prešove osobné auto Opel Corsa, ktoré viedla obvinená žena. Pri cestnej kontrole vzniklo podozrenie, že vo vozidle sa môžu nachádzať drogy. Pri následnej prehliadke auta bolo zaistené igelitové vrecúško s obsahom zelenej sušiny a čierny valec, v ktorom bola biela kryštalická látka.

Nájdené látky boli zaistené a zaslané na expertízne skúmanie. Z jeho výsledku vyplýva, že v bielej kryštalickej látke o celkovej hmotnosti 88,02 g bola zistená prítomnosť účinnej látky metamfetamín. Z uvedeného množstva by bolo možné pripraviť minimálne 1331 bežných jednotlivých dávok drogy.

Po vykonaní potrebných procesných úkonov vyšetrovateľ vzniesol žene obvinenie a umiestnil ju do cely policajného zaistenia. Zároveň spracoval podnet na jej vzatie do väzby. V prípade dokázania viny jej hrozí trest odňatia slobody na 10 – 15 rokov.

Mohlo by Vás zaujímať
V aute nájdené náboje
Okresný vyšetrovateľ v Prešove začal trestné stíhanie vo veci zločinu.
70 ročný muž vyvolal verejné pohoršenie
Koncom minulého týždňa, presne vo štvrtok (14.09.2023) dopoludnia, policajná hliadka zadržala 70 ročného Prešovčana, ktorý vyvolal verejné pohoršenie.
Jeden viac ako 2 promile, druhý takmer 1,6 promile a tretí dychovú skúšku odmietol
Ani niektorí vodiči v Prešovskom kraji neberú v zreteľ skutočnosť, ako môže byť človek za volantom, ktorý je pod vplyvom alkoholu nebezpečný pre seba a predovšetkým pre ostatných účastníkov cestnej premávky. Prinášame niekoľko prípadov takto nezodpovedných vodičov.
Opitý vodič na seba opäť upozornil porušením predpisov
Z trestného činu ohrozenie pod vplyvom návykovej látky bolo vznesené obvinenie mužovi z obce Hrabkov.
Ďalšie ukradnuté mincovníky
Bolo začaté trestné stíhanie políciou v Prešove.
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK