PIS: aktuálne informácie o meste, radnici a spoločenských, kultúrnych a športových akciach v regióne

https://pis.sk/clanok/19907/mlada_presovcanka_obvinena_z_drogovej_trestnej_cinnosti.html

Mladá Prešovčanka obvinená z drogovej trestnej činnosti

Prešovský krajský vyšetrovateľ obvinil zo zločinu nedovolenej výroby omamných a psychotropných látok, jedov alebo prekurzorov, ich držanie a obchodovanie s nimi 21 ročnú ženu z Prešova. Obvinená žena si mala neoprávnene zadovážiť a prechovávať rôzne druhy omamných a psychotropných látok, najmä pervitín obsahujúci metamfetamín.

Policajná hliadka zastavila v piatok v noci v Prešove osobné auto Opel Corsa, ktoré viedla obvinená žena. Pri cestnej kontrole vzniklo podozrenie, že vo vozidle sa môžu nachádzať drogy. Pri následnej prehliadke auta bolo zaistené igelitové vrecúško s obsahom zelenej sušiny a čierny valec, v ktorom bola biela kryštalická látka.

Nájdené látky boli zaistené a zaslané na expertízne skúmanie. Z jeho výsledku vyplýva, že v bielej kryštalickej látke o celkovej hmotnosti 88,02 g bola zistená prítomnosť účinnej látky metamfetamín. Z uvedeného množstva by bolo možné pripraviť minimálne 1331 bežných jednotlivých dávok drogy.

Po vykonaní potrebných procesných úkonov vyšetrovateľ vzniesol žene obvinenie a umiestnil ju do cely policajného zaistenia. Zároveň spracoval podnet na jej vzatie do väzby. V prípade dokázania viny jej hrozí trest odňatia slobody na 10 – 15 rokov.

 
6.12.2021 | Autor: mjr. JUDr. Mgr. D. Džobanik | Polícia a záchranné zložky | čítané: 854 krát