Piatok, 19. august 2022
Meniny má Lýdia | zajtra Anabela

Technické služby mesta Prešov začínajú s distribúciou kalendárov a vriec na rok 2022

Technické služby mesta Prešov (TSmP) budú od 20.12.2021 do rodinných domov distribuovať kalendár na rok 2022. Okrem termínov vývozu triedeného odpadu v ňom obyvatelia nájdu aj informácie zamerané na tému zálohovania a správneho triedenia odpadov.

Kalendáre spoločnosť od 20.12.2021 bude distribuovať do viac ako 7 000 domácností v individuálnej bytovej výstavbe. Pri štandardnom vývoze vodiči TSmP odovzdajú obyvateľom sadu vriec na jednotlivé komodity – papier, plasty, sklo, VKM + kovy, ku ktorým pridajú aj stolový kalendár s presnými termínmi vývozu.

Obyvatelia bytových domov túto praktickú pomôcku nedostanú, pretože do kontajnerov môžu vyniesť smeti, kedy chcú a nemusia ich vykladať v špeciálne určený deň, ako je to v rodinných domoch. V kalendári sú presné pokyny, kedy, kam a čo treba vyložiť. Ak nejaká domácnosť odpad z akéhokoľvek dôvodu nevyloží, musí počkať do ďalšieho vývozu. Preto sú pre rodinné domy presné harmonogramy veľmi dôležité. Elektronická verzia kalendára bude tiež uverejnená na webovej stránke Technických služieb a záujemcovia si ju môžu stiahnuť, pričom dostupná je aj verzia pre smartfóny.

Začiatkom roka 2022 sa u nás spustí toľko očakávané zálohovanie plastových fliaš a plechoviek. Zálohovať začneme okrem sklenených fliaš aj všetky plastové fľaše a plechovky s cieľom znížiť enviromentálnu záťaž prírody. Všetky fľaše a plechovky budú od roku 2022 označené písmenom Z v šípkach recyklácie, pod ním bude nápis zálohované.

Ďalšia novinka, ktorá nás čaká od 1.7.2022 a súvisí so zavedením systému zálohovania je, že dôjde k poklesu objemu v triedenom zbere cez farebné zberné vrecia a nádoby. Donedávna sme boli zvyknutí na spoločný zber kovových obalov a nápojových kartónov do jedného červeného vreca/ kontajnera. Od júla 2022 sa prechádza na tzv. trojkombináciu = spoločný zber kovových obalov a nápojových kartónov spolu s plastami. Aktuálne informácie k tejto zmene budú TSmP aktualizovať na svojeje webovej stránke a na sociálnych sieťach.

Mohlo by Vás zaujímať
Prešovčania môžu navštíviť Vodný bar a zadarmo sa osviežiť
Na Hlavnej ulici pribudol Vodný bar, v ktorom sa môžu Prešovčania osviežiť a doplniť pitný režim počas letných horúčav.
Prešov Karate Kids sa zúčastnili svetovej súťaže!
V byte na Mukačevskej ulici v Prešove bolo nájdené telo mŕtveho 47 ročného muža
Polícia sa prípadom intenzívne zaoberá
Mesto Prešov úspešne ukončilo úpravy plôch na Mukačevskej ulici
Po rekonštrukcii chodníka vedúceho k Materskej škole na Mukačevskej ulici zrealizovalo mesto Prešov aj rozsiahlu obnovu okolitých plôch vnútroblokov.
PKO Prešov pozýva na Detský SWAP na Sídlisku Šváby so super programom
Kultúrne zariadenie Šváby PKO Prešov pozýva všetky deti spolu s rodičmi na Detský SWAP - výmenu nepoškodeného detského oblečenia so sprievodným programom. Detský SWAP sa uskutoční v utorok 23. augusta o 16.00 hod. Vstup je zdarma.
Inzercia
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Kancelárske priestory

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | | cena: dohodou
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
kancelárske priestory v Prešove UNICENTRUM

Prenajmem kancelárske priestory v širšom centre Prešova na Kúpeľnej ulici č. 6. Výhodou je parkovanie zdarma. V budove je optický internet. Bližšie informácie:http://www.kancelariepresov.sk/

0905841632 |
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK