Streda, 26. január 2022
Meniny má Tamara | zajtra Bohuš

Postmodern Jukebox v Prešove

V prešovskom Čiernom orle vystúpi v júni 2022 výnimočné hudobné zoskupenie amerických umelcov v rámci svetového The Grand Reopening Tour.

Park kultúry a oddychu v Prešove bude budúci rok v lete hostiť úspešnú americkú hudobnú skupinu Postmodern Jukebox (PMJ), ktorá je známa tým, že populárnu modernú hudbu prepracováva do rôznych vintage žánrov. Koncert v Prešove bude súčasťou celosvetového turné, ktoré hlása návrat k dvadsiatym rokom. PMJ má už teraz potvrdených takmer 250 miest, kde v rámci svojich vystúpení zavíta.

Fenomén pop-jazzu

Postmodern Jukebox je americký hudobný kolektív, ktorý od roku 2009 pretvára súčasné popové a komerčne úspešné hity do novej retro podoby, predovšetkým v žánroch swingu a jazzu. V súčasnosti má Postmodern Jukebox na konte bilión Youtube videní, 22 hudobných CD kompilácií a od roku 2016 stovky vypredaných koncertov na šiestich kontinentoch sveta.

The Grand Reopening Tour

Postmodern Jukebox v PrešoveHudobný kolektív známy tým, že vkladá „popovú hudbu do stroja času“ je pripravený znovu rozprúdiť 20. roky! The Grand Reopening Tour ich privedie späť k , , vyhladovanému publiku” v USA, Kanade, Spojenom kráľovstve, Európe, Austrálii a na Novom Zélande. Svetové turné bude znieť v rytmoch najväčších hitov modernej hudby v klasických štýloch minulých dôb.

Kapela v rámci turné „potiahne šnúru” vytúžených živých vystúpení, počas ktorých predstaví netradičný koncept pop-jazzu ako „najsenzačnejšiu párty 20. rokov v štýle Veľkého Gatsbyho“!

Som vďačný, že môžem tvoriť a spolupracovať s toľkými talentovanými ľuďmi a hrať naživo v priestoroch plných hudobných fanúšikov, čo nám všetkým naozaj chýbalo, “ hovorí Scott Bradlee, zakladateľ umeleckého zoskupenia PMJ.

„Máme to šťastie, že máme toľko neuveriteľných fanúšikov po celom svete, ktorí umožnili PMJ vydať sa na globálne turné a tešíme sa, že opäť prinesieme výnimočný hudobný zážitok do každého kúta sveta. Je to Grand Reopening, ale je to aj Grand Reunion – nielen pre našich talentovaných umelcov a štáb, ale aj pre PMJ a fanúšikov klasickej , Old School´ zábavy, “ dodáva Bradlee.

Postmodern Jukebox v PrešovePostmodern Jukebox Scotta Bradleeho prichádza vôbec prvýkrát na východné Slovensko!

V rámci svetového turné navštívia v lete 2022 výnimoční zahraniční tanečníci, speváci a herci počas pobytu na Slovensku po prvý raz aj mesto Prešov, a to najmä vďaka jedinečnej spolupráci s Veľvyslanectvom USA na Slovensku, ktoré podporou cez US Small Grant Program umožnilo PKO vytvoriť podmienky pre hosťovanie tejto úspešnej americkej kapely.

„V snahe prinášať do Prešova výnimočné kultúrne zážitky a budovať medzinárodné spolupráce bude PKO 24.6.2022 hostiť túto výnimočnú americkú hudobnú skupinu. Na koncerte sa predstavia špičkoví multitalentovaní speváci a hudobníci, ktorí prinesú Bradleeho originálne aranžmány do historickej budovy Čierneho orla, “ povedala Barbora Rusiňáková, riaditeľka PKO.

Spolupráca s UNIPO a Konzervatóriom Dezidera Kardoša

Súčasťou konceptu grantového projektu je i niekoľko vzdelávacích aktivít, ktorých cieľom je vytvoriť študentom Prešovskej univerzity v Prešove a Súkromného konzervatória Dezidera Kardoša príležitosť pre priamu hudobnú a osobnú interakciu so zahraničnými umelcami špičkovej kvality. Študenti absolvujú hudobné workshopy, osobné rozhovory a vytvoria video a písomné výstupy reflektujúc na ich skúsenosť a samotný koncert, ktorého sa zúčastnia.

Show pre Prešov

Postmodern Jukebox v PrešoveDnes už hudobný kolos, PMJ neustále naberá na palubu nových talentovaných spevákov a hudobníkov, ktorých zostava sa v priebehu turné priebežne obmieňa. Skutočnosť, ktoré z hviezd Postmodern Jukeboxu vystúpia na prešovskom koncerte preto zostane do poslednej chvíle prekvapením. „Keď sme vytvárali koncepty turné, snažili sme sa spárovať ten správny talent so správnym materiálom a vytvoriť tak jedinečný a úžasný zážitok pre všetkých fanúšikov, “ vysvetľuje Bradlee.

„Zo zákulisia PMJ“
Postmodern Jukebox v PrešoveZa touto značkou stojí jej zakladateľ, a kedysi ťažko predierajúci sa, jazzový klavirista Scott Bradlee, ktorý natočil prvé videá PMJ s hŕstkou kamarátov vo svojom dome v Queense. Videá začali rýchlo naberať na popularite, pričom prvý virálny hit kapely Thrift Shop (2012) s jedným miliónom videní zabezpečila zoskupeniu speváčka Robyn Adele Anderson. Doposiaľ najúspešnejšou skladbou je coververzia hitu Creep od skupiny Radiohead, v podaní talentovanej Haley Reinhart, ktorá má do dnešného dňa 54 miliónov zhliadnutí.

Vstupenky dostupné na:

https://tootoot.fm/sk/events/61a6071d34902613c44d7f85

Mohlo by Vás zaujímať
Medzi Jarkovou ulicou a obchodným komplexom v centre mesta vzniklo malé námestie
Mesto Prešov prepojilo ulice Biskupa Gojdiča a Jarkovú novým námestíčkom. Zrekonštruovaná komunikácia bude slúžiť predovšetkým chodcom a cyklistom.
Hodili kameň do čelného skla trolejbusu v Prešove
Na linku 158 bolo včera (18.01.2022) podvečer oznámené, že došlo k úmyselnému rozbitiu čelného skla na trolejbuse
Prvou Prešovčankou roka 2022 je Sárka
Vo Fakultnej nemocnici s poliklinikou J. A. Reimana v Prešove sa 1. januára 2022 narodil prvý chlapček Brajen. V druhý deň nového roka sa vypýtala na svet aj prvá Prešovčanka Sárka.
Mesto Prešov uspelo v súdnom spore s projektantom cykloželezničky, od ktorého bude vymáhať vyše pol miliónovú škodu
Krajský súd v Prešove potvrdil rozsudok prvostupňového súdu vo veci vadného projektu týkajúceho sa stavby cykloželezničky. Rozhodnutie už nadobudlo právoplatnosť a pre spoločnosť A. P. H. ateliér, s.r.o. tak vzniká povinnosť zaplatiť mestu Prešov zmluvnú pokutu a náhradu spôsobenej škody vo výške takmer 550 tisíc eur.
Lávka na Mukačevskej ulici je po rekonštrukcii opäť prístupná pre širokú verejnosť
Mesto Prešov úspešne ukončilo komplexnú rekonštrukciu lávky na Mukačevskej ulici. Stavba už bola oficiálne odovzdaná do užívania. Na lávke a priľahlých chodníkoch je ešte potrebné vykonať povrchové úpravy, ktoré budú zrealizované v jarných mesiacoch.
V Prešove sa začína zber vianočných stromčekov
Zber vianočných stromčekov na prešovských sídliskách sa začína v pondelok 10.1.2022 a naplánovaný je až do 31.1.2022.
K strateným predmetom v MHD sa ich majitelia dostanú jednoduchšie
Od januára 2022 pribudla na web stránke Dopravného podniku mesta Prešov záložka Straty a nálezy, v ktorej je uvedený zoznam nájdených predmetov vo vozidlách MHD. Je to jeden z ďalších spôsobov ako si môže cestujúci overiť, či sa jeho stratená vec nenašla práve v prostriedkoch MHD.
Inzercia
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Kancelárske priestory

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | | cena: dohodou
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
kancelárske priestory v Prešove UNICENTRUM

Prenajmem kancelárske priestory v širšom centre Prešova na Kúpeľnej ulici č. 6. Výhodou je parkovanie zdarma. V budove je optický internet. Bližšie informácie:http://www.kancelariepresov.sk/

0905841632 |
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK