Utorok, 09. august 2022
Meniny má Ľubomíra | zajtra Vavrinec

Rekonštrukcia ZUŠ Jána Pöschla je kompletne ukončená

Mesto Prešov úspešne ukončilo rekonštrukciu ZUŠ Jána Pöschla na Prostějovskej ulici. V rámci II. a III. etapy rekonštrukcie boli zateplené všetky pavilóny a kompletne vymenené vykurovacie rozvody.

ekonštrukcia Základnej umeleckej školy Jána Pöschla na Prostějovskej ulici v Prešove sa začala ešte v roku 2018, kedy bola v rámci I. etapy zrealizovaná výmena okien. Práce na II. a III. etape rekonštrukcie sa začali septembri 2020.

Cieľom rekonštrukcie bolo riešiť nevyhovujúci stav v presklených chodbách, kde dochádzalo k zrážaniu vzdušnej vlhkosti na zasklených stenách a k vzniku plesní. Potrebná bola aj výmena starých rozvodov kúrenia a efektívnejšie odvedenie zrážkovej vody od základov budovy.

Rekonštrukcia ZUŠ Jána Pöschla je kompletne ukončenáStavebné práce pozostávali zo zateplenia pavilónov A, B, C a D, pričom v jednotlivých pavilónoch bola zrealizovaná aj výmena rozvodov kúrenia. Okrem toho boli zateplené steny, časti striech a úpravami prešli aj odkvapové chodníky.

Dôležitým prvkom bola aj celková estetická úprava prostredia areálu ZUŠ, ktorý je situovaný v husto zastavanej obytnej časti Sídliska III. Pozdĺž fasád objektu bol zrealizovaný zásyp drveným kameňom a premývaným štrkom v šírke 400 mm, ktorý je vymedzený betónovými obrubníkmi.

Rekonštrukcia ZUŠ Jána Pöschla je kompletne ukončená„Vďaka úspešne zrealizovanej rekonštrukcii máme v Prešove jednu z najkrajších základných umeleckých škôl na Slovensku. Osobne veľmi oceňujem, že okrem najdôležitejších stavebných úprav na samotnom objekte sa podarilo zrevitalizovať aj školský areál. Verím, že v tomto prostredí sa budú príjemne cítiť všetci žiaci, ktorí sa odteraz budú ešte viac tešiť na svoje obľúbené hodiny, “ uviedla primátorka mesta Prešov Andrea Turčanová.

Rekonštrukčné práce boli realizované počas plnej prevádzky ZUŠ. Zhotoviteľom stavby je spoločnosť EBC group s.r.o, ktorá zrealizovala práce v rámci II. a III. etapy na základe zmluvy v celkovom objeme 316 530,11 € s DPH.

Mohlo by Vás zaujímať
Prešovčania môžu navštíviť Vodný bar a zadarmo sa osviežiť
Na Hlavnej ulici pribudol Vodný bar, v ktorom sa môžu Prešovčania osviežiť a doplniť pitný režim počas letných horúčav.
Futbalové ihrisko pri ZŠ Prostějovská bude mať nový umelý trávnik
V týchto dňoch sa začali stavebné práce na futbalovom ihrisku v areáli ZŠ Prostějovská, kde už čoskoro pribudne nový umelý futbalový trávnik v limetkovo zelenej farbe. Slúžiť bude celému 1. FC Tatran Prešov, vrátane detí z Futbalovej akadémie 1. FC Tatran Prešov. Nový trávnik budú využívať aj žiaci zo ZŠ Prostějovská.
Mesto Prešov úspešne ukončilo úpravy plôch na Mukačevskej ulici
Po rekonštrukcii chodníka vedúceho k Materskej škole na Mukačevskej ulici zrealizovalo mesto Prešov aj rozsiahlu obnovu okolitých plôch vnútroblokov.
Prešov Karate Kids sa zúčastnili svetovej súťaže!
Inzercia
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
kancelárske priestory v Prešove UNICENTRUM

Prenajmem kancelárske priestory v širšom centre Prešova na Kúpeľnej ulici č. 6. Výhodou je parkovanie zdarma. V budove je optický internet. Bližšie informácie:http://www.kancelariepresov.sk/

0905841632 |
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Kancelárske priestory

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | | cena: dohodou
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK