Piatok, 19. august 2022
Meniny má Lýdia | zajtra Anabela

Pri Toryse vyrástlo nové workoutové ihrisko

V Prešove v blízkosti rieky Torysa na Sídlisku III pribudlo úplne nové workoutové ihrisko. V areáli sa nachádza viac ako 17 stanovísk a je voľne dostupný pre verejnosť.

Prešovčania dostali v závere roka nevšedný vianočný darček. Mesto Prešov ukončilo realizáciu nového workoutového ihriska neďaleko ulice Antona Prídavka v okolí rieky Torysa. Ihrisko je postavené v rovinatom teréne a je ohraničené 7 centimetrovou gumenou dlažbou s rozmermi 12 x 8 metrov. Ihrisko je vhodné na rôzne street workoutové cviky pre osoby staršie ako 15 rokov.

„Už druhý rok po sebe zažívame zimu plnú obmedzení, a preto verím, že nové workoutové ihrisko aspoň sčasti uspokojí potrebu fyzickej aktivity medzi Prešovčanmi zo Sídliska III, ktorá bude s príchodom jarných mesiacov určite naberať na intenzite, “ uviedla primátorka mesta Prešov Andrea Turčanová.

Zloženie hlavnej časti Workoutového ihriska:

7x Hrazda vo výške nad 2200mm o minimálnych šírkach 1400mm

2x Hrazda vo výškach od 900mm do 1600mm mm o minimálnej šírke 1400mm

1x Hrazda vo výške do 500mm o minimálnej šírke 1400mm

1x Hrazda lomená dlhá o minimálnej dĺžke 3000mm (negatívna zadová)

1x Multibar (hrazda so štyrmi zalomenými úchopmi vhodná na úzke i široké príťahy)

1x Trojité bradlá vo výške 1400mm o dĺžke minimálne 2000mm

1x Trojitá hrazda vo výške nad 2200mm o minimálnych šírkach hrázd 1400mm

1x Wing (krátky šikmý rebrík so štyrmi hrazdami o minimálnej šírke 1400mm a max výške 3000mm)

1x Rebrík vodorovný vo výške nad 2300 mm o dĺžke 3000mm

1x Rebriny zvislé o výške cca 2400 mm o šírke hrázd 1100mm

1x Držiak na kruhy mimo osi nôh –minimálne 3000mm nad zemou

Okrem toho na ihrisku nechýba lavička, odpadkový kôš, stojan na bicykle a infotabuľa s názornými ukážkami cvikov.

Workoutové ihrisko pri Toryse zrealizovala firma: FUN & PLAY s.r.o. Celková cena stavby je v zmysle zmluvy o dielo 22 234,16€ s DPH. Ihrisko je postavené tak, že v budúcnosti je možné jeho rozšírenie.

Mohlo by Vás zaujímať
Reštart turistiky sa na severovýchode Slovenska celkom vydaril. Návštevnosť ešte nedosahuje predpandemickú úroveň z roku 2019
Reštart turistickej sezóny sa na severovýchode Slovenska celkom vydaril. Návštevnosť ešte nedosahuje predpandemickú úroveň z roku 2019, ale zdá sa, že z najhoršieho sú už subjekty cestovného ruchu von. Sľubne sú navštevované všetky múzeálne expozitúry v Bardejove a v Bardejovských Kúpeľoch, ktoré patria pod Šarišské múzeum v Bardejove. Aj návštevnosť v samotných Bardejovských Kúpeľoch rastie, aj keď do úrovne posledného predpandemického roku 2019 ešte trochu chýba. Informuje o tom riaditeľ (OOCR) „ŠARIŠ“ – Bardejov Radomír Jančošek.
Folklórny súbor Solivarčan oslavuje 10. výročie
Umelecké teleso sídliace na Solivare tento rok oslavuje významné výročie. Už 10 rokov združuje talentovaných spevákov, tanečníkov a hudobníkov, ktorých okrem talentu spája aj veľká láska k folklóru.
Inzercia
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Kancelárske priestory

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | | cena: dohodou
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
kancelárske priestory v Prešove UNICENTRUM

Prenajmem kancelárske priestory v širšom centre Prešova na Kúpeľnej ulici č. 6. Výhodou je parkovanie zdarma. V budove je optický internet. Bližšie informácie:http://www.kancelariepresov.sk/

0905841632 |
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK