Streda, 26. január 2022
Meniny má Tamara | zajtra Bohuš

Mesto Prešov ruší vjazd zásobovacích vozidiel na pešiu zónu

Zásobovanie predajní a prevádzok na Hlavnej ulici a priľahlých uliciach prebieha od 7.12.2021 už iba z asfaltovej cesty. Dôvodom je zrušenie vjazdu áut na pešiu zónu s porfýrovou dlažbou. Zmeny sa dotknú všetkých vozidiel.

V centre Prešova pribudlo 17 nových dopravných značiek označujúcich začiatok a koniec pešej zóny. Pod dopravnými značkami je osadených aj 22 dodatkových tabúľ. Nové dopravné značky upravujú podmienky vjazdu zásobovacích vozidiel na pešiu zónu. Od 7. decembra 2021 je vjazd na pešiu zónu povolený len s osobitným jednorazovým povolením. Zároveň sa skrátil zásobovací čas prevádzok a po novom je možné voziť tovar do predajní len do 9:00 hod.

Mesto Prešov obmedzuje vjazd zásobovacích vozidiel na pešiu zónuZmeny sa týkajú ulíc Hlavná, Tkáčska, Jarková, Floriánova, Ku Kumštu a  Svätoplukova. Vozidlá môžu naďalej zásobovať prevádzky z asfaltovej cesty. Mesto Prešov pristúpilo k zavedeniu nových pravidiel pre vjazd vozidiel na pešiu zónu s cieľom chrániť porfýrovú dlažbu.

„Pešia zóna s porfýrovou dlažbou je neodmysliteľným prvkom koloritu centra Prešova. Pravidelné zásobovanie vozidlami nám však túto dlažbu poškodzuje, jednotlivé kocky sa uvoľňujú a praskajú, a preto musíme zaviesť jasné pravidlá pre ich vjazd. Vodičov zásobovacích áut aj touto cestou žiadam o dodržiavanie nových dopravných značiek,“ uviedla primátorka mesta Prešov Andrea Turčanová.

Pre všetky vozidlá platí odteraz úplný zákaz vjazdu na ulice s porfýrovou dlažbou. Výnimku môžu dostať vozidlá len v odôvodnených prípadoch na základe povolenia mestského úradu. Ide napríklad o inštaláciu a demontáž vianočnej výzdoby a iné.


Mohlo by Vás zaujímať
Prešovská MHD prejde od pondelka na školský režim
Premávka spojov MHD v Prešove sa od pondelka 10. januára 2022 vracia späť na školský režim. Výnimkou sú trolejbusové linky 4, 8 a 38, ktoré budú naďalej premávať podľa cestovného poriadku platného pre prázdninový pracovný deň.
Na zdieľaných kolobežkách a bicykloch v Prešove ľudia prejazdili takmer 300 tisíc kilometrov
Zdieľané elektrokolobežky a bicykle sa v Prešove tešia veľkej obľube zo strany verejnosti. V priebehu roka 2021 ich využilo viac ako 15-tisíc ľudí v celom meste. Väčšina obyvateľov využívala kolobežky na vnútromestský pohyb medzi miestami obchodu a zábavy. Priemerná dĺžka jázd bola do 3 kilometrov.
Inzercia
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Kancelárske priestory

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | | cena: dohodou
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
kancelárske priestory v Prešove UNICENTRUM

Prenajmem kancelárske priestory v širšom centre Prešova na Kúpeľnej ulici č. 6. Výhodou je parkovanie zdarma. V budove je optický internet. Bližšie informácie:http://www.kancelariepresov.sk/

0905841632 |
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK