Štvrtok, 09. február 2023
Meniny má Zdenko | zajtra Gabriela

Rok 2021 bol v Prešove plný netradičných detských mien, narodili sa aj trojičky

Máriu a Jakuba vystriedali Timea a Samuel, no ani v roku 2021 nebola núdza o netradičné mená detí. V Prešove sa vlani dokonca narodili trojičky.

V knihe narodení eviduje Matričný úrad mesta Prešov 2724 zapísaných narodených detí, z toho 1338 dievčat a 1386 chlapcov. Zaujímavosťou je, že sa narodilo aj 39 dvojičiek a dokonca aj trojičky.

Najčastejšími menami, ktoré dávali rodičia v Prešove svojim ratolestiam v roku 2021, boli Timea a Samuel

Z dievčenských mien sa často opakovali aj mená ako Sofia, Nina, Ema, Eliška, Mária, Sára, Anna, Kristína, Viktória, Michaela či Nela. Medzi chlapčenskými menami boli obľúbené aj mená ako Jakub, Tobias, Matej, Martin, Dávid, Tomáš, Filip, Michal, Peter, Patrik a Adam.

V roku 2021 sa však v Prešove narodilo aj niekoľko bábätiek s netradičnými menami. Narodili sa dievčatká s menami Chimena, Celine Dior, Džansu, Reyyan, Šanel, Elif a chlapci s menami Azad, Savaš, Chase, Rylie, Pierluigi, Italo a Miran.

Rok 2021 bol v Prešove plný netradičných detských mien, narodili sa aj trojičkyV knihe manželstiev prešovského matričného úradu je zapísaných 536 manželstiev - 217 sobášov bolo civilných a 319 sobášov bolo cirkevných.

Vlani uzavrelo manželstvo aj 26 cudzincov z Ukrajiny, Bulharska, Maďarska, Česka, Albánska, Talianska, Francúzska, USA, Slovinska, Sýrie a Indie.

Najobľúbenejším svadobným mesiacom bol august, kedy si snúbenci povedali svoje áno až 104-krát. Nasledoval júl, kedy bolo uzavretých 89 sobášov a september, kedy sa svadby uskutočnili 82-krát.

V knihe úmrtí Matričného úradu v Prešove je zapísaných 2195 úmrtí, čo je, žiaľ, o 468 viac ako v roku 2020. V roku 2021 zomrelo 1045 žien a 1150 mužov.


Zdroj fotiek: pixabay

Zdroj: prešov.sk 

Mohlo by Vás zaujímať
Dotazník hodnotenia investičnej pripravenosti
Sieť Enterprise Europe Network je kľúčovým nástrojom v stratégii EÚ na podporu rastu a zamestnanosti. Združuje približne 600 organizácií na podporu podnikania z viac ako 60 krajín a pomáha malým spoločnostiam využiť jedinečné obchodné príležitosti na jednotnom trhu EÚ. Enterprise Europe Network je súčasťou projektu Horizont 2020 MIND4MACHINES financovaný Európskou komisiou, ktorý vedie Istanbulská priemyselná komora (ICI) a je fúziou medzi združeniami podnikov, klastrami MSP, výskumnými organizáciami, obchodnými a priemyselnými komorami a agentúrami regionálneho rozvoja. Projektové konzorcium tvorí 11 európskych partnerov z 8 európskych krajín.
Pripomíname si 78. výročie oslobodenia Prešova
V Prešove sme si 19. januára 2023 pripomenuli 78. výročie oslobodenia pietnym aktom kladenia vencov.
Mesto Prešov začína s revitalizáciou parku Panská záhrada
Mesto Prešov začína s obnovou a revitalizáciou parku Panská záhrada v miestnej časti Nižná Šebastová. Realizácia projektu je možná vďaka schváleniu nenávratného finančného príspevku z eurofondov.
Inzercia
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Kancelárske priestory

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | | cena: dohodou
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
kancelárske priestory v Prešove UNICENTRUM

Prenajmem kancelárske priestory v širšom centre Prešova na Kúpeľnej ulici č. 6. Výhodou je parkovanie zdarma. V budove je optický internet. Bližšie informácie:http://www.kancelariepresov.sk/

0905841632 |
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK