Sobota, 28. máj 2022
Meniny má Viliam | zajtra Vilma

Lávka na Mukačevskej ulici je po rekonštrukcii opäť prístupná pre širokú verejnosť

Mesto Prešov úspešne ukončilo komplexnú rekonštrukciu lávky na Mukačevskej ulici. Stavba už bola oficiálne odovzdaná do užívania. Na lávke a priľahlých chodníkoch je ešte potrebné vykonať povrchové úpravy, ktoré budú zrealizované v jarných mesiacoch.

Lávka na Mukačevskej ulici je po rekonštrukcii opäť prístupná pre širokú verejnosťMinuloročná kontrola technického stavu všetkých lávok v meste preukázala u viacerých objektov vysoký stupeň poškodenia, a preto bolo nutné ich uzavrieť. Prvou z nich, ktorú mesto po rekonštrukcii opäť otvorilo je lávka na Mukačevskej ulici. V snahe urýchliť proces opravy lávky sa mesto Prešov rozhodlo pre realizáciu rekonštrukcie formou „naprojektuj a stavaj“, čo znamená, že prípravu projektovej dokumentácie ako aj opravu lávky zrealizoval ten istý dodávateľ.

„Lávka na Mukačevskej ulici je opäť prístupná pre chodcov, avšak v modernejšej a bezpečnejšej podobe. Nechýbajú tu bezbariérové prvky, vďaka ktorým môžu lávku pohodlne využívať aj zdravotne znevýhodnení občania či mamičky s deťmi,“ uviedla primátorka mesta Prešov Andrea Turčanová.

Lávka na Mukačevskej ulici je po rekonštrukcii opäť prístupná pre širokú verejnosťNa začiatku rekonštrukcie boli na lávke odstránené poškodené časti vrátane zábradlia, asfaltového povrchu a ríms a vybúrania jestvujúcich schodísk po oboch stranách. Zrealizovaná bola výmena ložísk, injektáž predpínacích káblov a trhlín. Vykonaná bola sanácia nosnej konštrukcie lávky a vybudované boli nové prístupové konštrukcie - šikmé rampy a schodiská po oboch stranách lávky s napojením na existujúce chodníky. Pribudol taktiež nový zvršok lávky, ktorý je tvorený betónom vyspádovaným v strechovitom sklone. Odvodnenie je riešené lávkovými odvodňovačmi priamo do rieky (vrátane hydroizolácie). Obe strany lávky lemuje nové zábradlie. Zhotoviteľ zrealizoval aj dokončovacie práce a terénne úpravy.

Lávka na Mukačevskej ulici je po rekonštrukcii opäť prístupná pre širokú verejnosťPráce zrealizovala spoločnosť Dopravné staviteľstvo Bardejov s.r.o. Cena za realizáciu celej stavby vrátane vypracovania projektovej dokumentácie je 214 693,20 eur s DPH.

Hneď ako to umožní počasie zrealizuje dodávateľ v rámci vyššie uvedenej ceny aj ochranný náter v celej dĺžke lávky a pokládku asfaltu v telese priľahlých chodníkov. Zhotoviteľ taktiež zabezpečí opravu chodníka, ktorý bol poškodený počas rekonštrukčných prác.

Mohlo by Vás zaujímať
Obmedzenia súvisiace s rekonštrukciou mosta na Škultétyho ulici sa dotknú vodičov aj cestujúcich vo verejnej doprave
O niekoľko dní sa v Prešove začnú rozsiahle dopravné obmedzenia v súvislosti so začiatkom rekonštrukcie mosta na Škultétyho ulici.
Obyvatelia mesta Prešov môžu podávať žiadosti o pridelenie nájomného bytu na Bajkalskej ulici
Mesto Prešov začiatkom roka odkúpilo 36 novopostavených bytov na Bajkalskej ulici, ktoré budú slúžiť ako mestské nájomné byty. Záujemcovia, ktorí spĺňajú podmienky zadefinované vo všeobecne záväznom nariadení mesta, môžu podávať žiadosti o ich pridelenie.
FOTO: Open Mic v Christianií
Open mic je príležitosť raz mesačne sa stretnúť pri zaujímavej akustickej, ale aj inej hudbe, básňach a poviedkach. Možnosť predstaviť vlastnú tvorbu. Žiadna súťaž, žiadne poroty iba vystupujúci a pozorné publikum.
FOTO: Hex na Stromoradí
Skupina Hex dala v prešovskom hudobnom klube Stromoradie bodku za klubovým turné Back to the Clubs Tour, ktoré pripravila ešte v roku 2019. Jeho zdržanie spôsobila pandémia a s ňou súvisiace obmedzenia nielen pre organizovanie kultúrnych podujatí. V piatok si kapela, jej fanúšikovia a fanúšikovia klubu užili koncert tak, ako na to boli zvyknutí pred pandémiou a v plnej paráde.
Oznamovacia povinnosť pre odídencov / Щомісячний звіт біженця
Ľudia utekajúci pred vojnou, ktorí sú dočasne ubytovaní na území mesta Prešov, sú povinní raz mesačne oznámiť túto skutočnosť na mestskom úrade za účelom poskytnutia príspevku pre oprávnenú osobu poskytujúcu ubytovanie.
FOTO: BillyBarman na Stromoradí
BillyBarman ukončili svoje ZERO tour v Prešove na Stromoradí takmer po dvojročnom odkladaní. Divákov to ale neodradilo a účasť bola bohatá.
Starú lávku pri Prešovskej univerzite čoskoro nahradí moderná cyklolávka
V najbližších dňoch sa začne s asanáciou starej lávky pri Prešovskej univerzite, ktorá je v nevyhovujúcom stave. Nasledovať bude výstavba úplne novej, modernejšej lávky, ktorá bude slúžiť pre peších aj pre cyklistov. Mesto Prešov už odovzdalo stavenisko zhotoviteľovi.
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK