Sobota, 28. máj 2022
Meniny má Viliam | zajtra Vilma

Mesto Prešov v roku 2022 zrekonštruuje viacero dôležitých mostov a lávok

Mosty a lávky v Prešove čakajú už v jarných mesiacoch kľúčové investície spojené s rekonštrukciou či výstavbou. Ako prvá môže prísť na rad lávka pri Prešovskej univerzite.

Mesto Prešov v roku 2022 zrekonštruuje viacero dôležitých mostov a lávokMinuloročná kontrola technického stavu všetkých lávok v meste preukázala u viacerých objektov vysoký stupeň poškodenia, a preto bolo nutné ich uzavrieť, respektíve obmedziť na nich dopravu.

 

Most Padlých hrdinov

Mesto Prešov v snahe urýchliť proces prípravy opravy mostov a lávok uprednostňuje systém „naprojektuj a stavaj“, ktorý využilo aj pri chystanej rekonštrukcii mosta na ulici Padlých hrdinov v časti Prešov – Solivar. V praxi to znamená, že prípravu projektovej dokumentácie ako aj opravu mosta  zrealizuje ten istý dodávateľ.

Mesto Prešov už podpísalo zmluvu s víťazom verejného obstarávania, ktorým sa stala spoločnosť CBR s.r.o. Celková cena za vypracovanie projektovej dokumentácie a kompletnú rekonštrukciu mosta je 211 188 eur s DPH. Zhotoviteľ sa zaviazal podať žiadosť o vydanie stavebného povolenia do troch mesiacov od podpisu zmluvy, a preto očakávame začiatok stavebných prác už na jar.

Most je aktuálne prístupný pre chodcov aj pre osobnú automobilovú dopravu do 3,5 tony.

 

Mesto Prešov v roku 2022 zrekonštruuje viacero dôležitých mostov a lávokMost Škultétyho a lávka pri Prešovskej univerzite

Mesto Prešov plánuje už čoskoro spustiť rekonštrukciu dvoch významných úsekov. Aktuálne prebieha vyhodnocovanie verejných obstarávaní na rekonštrukciu cestného mosta na Škultétyho ulici ako aj na asanáciu lávky pri Prešovskej univerzite a výstavbu novej modernej cyklolávky vrátane napojenia na existujúci cyklochodník Mlynský náhon. V priebehu mesiaca február 2022 plánujeme podpis zmlúv s víťaznými uchádzačmi, ktorí môžu prakticky okamžite prebrať staveniská. V zmysle podmienok, ktoré boli definované vo verejných obstarávaniach očakávame, že obe stavby budú ukončené v priebehu roka 2022.

 

Lávky na ulici Lesík delostrelcov

Mesto Prešov naďalej počíta s asanáciou oboch starých lávok, ktoré lemujú most na ulici Lesík Delostrelcov. Verejné obstarávanie však bolo v tomto prípade neúspešné nakoľko uchádzači nedokázali vypočítať náklady spojené s výlukou železničnej dopravy, a preto nikto nepredložil cenovú ponuku. Keďže výluka železničnej dopravy sa týka aj rekonštrukcie mosta Škultétyho, vedenie mesta Prešov zaslalo žiadosť Ministrovi dopravy a výstavby SR, o refundáciu s tým spojených nákladov, nakoľko s opravou mosta na Škultétyho ulici a asanáciou lávok na ulici Lesík delostrelcov súvisí aj otázka bezpečnosti železničnej dopravy, ktorá premáva pod týmito objektmi. 

 

Most Pod hrádkom

Most Pod hrádkom aktuálne zostáva uzavretý pre automobilovú dopravu na základe výsledkov poslednej prehliadky. Prechod chodcov po moste je umožnený.


 

Mohlo by Vás zaujímať
Obmedzenia súvisiace s rekonštrukciou mosta na Škultétyho ulici sa dotknú vodičov aj cestujúcich vo verejnej doprave
O niekoľko dní sa v Prešove začnú rozsiahle dopravné obmedzenia v súvislosti so začiatkom rekonštrukcie mosta na Škultétyho ulici.
Obyvatelia mesta Prešov môžu podávať žiadosti o pridelenie nájomného bytu na Bajkalskej ulici
Mesto Prešov začiatkom roka odkúpilo 36 novopostavených bytov na Bajkalskej ulici, ktoré budú slúžiť ako mestské nájomné byty. Záujemcovia, ktorí spĺňajú podmienky zadefinované vo všeobecne záväznom nariadení mesta, môžu podávať žiadosti o ich pridelenie.
FOTO: Open Mic v Christianií
Open mic je príležitosť raz mesačne sa stretnúť pri zaujímavej akustickej, ale aj inej hudbe, básňach a poviedkach. Možnosť predstaviť vlastnú tvorbu. Žiadna súťaž, žiadne poroty iba vystupujúci a pozorné publikum.
FOTO: Hex na Stromoradí
Skupina Hex dala v prešovskom hudobnom klube Stromoradie bodku za klubovým turné Back to the Clubs Tour, ktoré pripravila ešte v roku 2019. Jeho zdržanie spôsobila pandémia a s ňou súvisiace obmedzenia nielen pre organizovanie kultúrnych podujatí. V piatok si kapela, jej fanúšikovia a fanúšikovia klubu užili koncert tak, ako na to boli zvyknutí pred pandémiou a v plnej paráde.
Oznamovacia povinnosť pre odídencov / Щомісячний звіт біженця
Ľudia utekajúci pred vojnou, ktorí sú dočasne ubytovaní na území mesta Prešov, sú povinní raz mesačne oznámiť túto skutočnosť na mestskom úrade za účelom poskytnutia príspevku pre oprávnenú osobu poskytujúcu ubytovanie.
FOTO: BillyBarman na Stromoradí
BillyBarman ukončili svoje ZERO tour v Prešove na Stromoradí takmer po dvojročnom odkladaní. Divákov to ale neodradilo a účasť bola bohatá.
Starú lávku pri Prešovskej univerzite čoskoro nahradí moderná cyklolávka
V najbližších dňoch sa začne s asanáciou starej lávky pri Prešovskej univerzite, ktorá je v nevyhovujúcom stave. Nasledovať bude výstavba úplne novej, modernejšej lávky, ktorá bude slúžiť pre peších aj pre cyklistov. Mesto Prešov už odovzdalo stavenisko zhotoviteľovi.
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK