Streda, 17. august 2022
Meniny má Milica | zajtra Elena, Helena

Tragický január na cestách Prešovského kraja

Nový rok začal na cestách Prešovského kraja bohužiaľ mimoriadne tragicky. Len v mesiaci január evidujeme v našom kraji celkovo 188 dopravných nehôd.

Pri piatich z nich prišlo o život 7 ľudí, ťažko zranených bolo 9 osôb a ľahko sa zranilo 51 osôb. Pri tragických nehodách bola predbežne ako príčina určená nepozornosť a rýchlosť. Pri jednej z nehôd došlo aj k usmrteniu chodca pri zrážke s vozidlom.

Polícia neustále vyvíja aktivity smerujúce k zníženiu počtu dopravných nehôd, pričom hlavným cieľom je chrániť životy, zdravie a majetok občanov. Policajti sa zameriavajú predovšetkým na kontrolu prekročenia ustanovených rýchlostí, ako aj na kontrolu požitia alkoholu pred jazdou u vodičov.

K vodičom jazdiacim pod vplyvom alkoholu polícia pristupuje nekompromisne! Netolerujeme na cestách ani vodičov, ktorí hrubým spôsobom porušujú dopravné predpisy a svojou riskantnou, či arogantnou jazdou ohrozujú ostatných účastníkov cestnej premávky.

Dohliadame aj na rešpektovanie povinnosti vodičov voči chodcom a zároveň povinnosti samotných chodcov. Kontrolám sú podrobovaní aj chodci a cyklisti, pri nich sa zameriavame na nosenie bezpečnostných prvkov, ako sú rôzne reflexné označenia, či prilby.

Najmä v zimnom období je potrebné si uvedomiť, že nepriaznivé počasie nám vo výraznej miere zhoršuje podmienky na cestách, roztápajúci sa ľad, námraza, dážď či sneh nikdy nemôžeme podceniť. Jazdu i samotnú rýchlosť je potrebné prispôsobiť poveternostným podmienkach ale aj svojím schopnostiam!

Cieľom vykonávaných opatrení zo strany polície je pozitívne ovplyvniť bezpečnosť a plynulosť cestnej premávky, znížiť nehodovosť a prioritne úmrtnosť na cestách.

Mohlo by Vás zaujímať
Pozor na podvodníkov vydávajúcich sa za pracovníkov zahraničnej policie
Vo veci zločinu podvodu bolo začaté trestné stíhanie prešovským vyšetrovateľom.
Inzercia
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Kancelárske priestory

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | | cena: dohodou
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
kancelárske priestory v Prešove UNICENTRUM

Prenajmem kancelárske priestory v širšom centre Prešova na Kúpeľnej ulici č. 6. Výhodou je parkovanie zdarma. V budove je optický internet. Bližšie informácie:http://www.kancelariepresov.sk/

0905841632 |
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK