Streda, 17. august 2022
Meniny má Milica | zajtra Elena, Helena

Falzifikáty známych značiekstále „v kurze“

Colný úrad Prešov v mesiaci január tohto roka zaistil pri kontrolách falzifikáty známych značiek. Napodobeniny textilu, obuvi a parfumov zaistil v celkovom počte 1 390 kusov.

Colný úrad Prešov odhalil falzifikáty textilu, obuvi a parfumov v rámci kontrol zameraných na predajcov textilných výrobkov a obuvi. Išlo o tovar značiek Adidas, Nike, Versace, Tommy Hilfiger, Calvin Klein, Puma, Armani, Lacoste, Hugo Boss, Salomon, Gucci, Levi Strauss a New Balance. Colný úrad tovar zaistil v kontrolovaných prevádzkach priamo na predajnom mieste, nachádzal sa v predajných regáloch a skladových priestoroch predajní. Celkovo zaistil 1 390 kusov falzifikátov v predajnej hodnote tovaru za takmer 54 200 eur. Predajom, ponukou a skladovaním takéhoto tovaru dochádza k porušovaniu práv držiteľov rozhodnutí o prijatí opatrenia na domácom trhu.

V rámci dokazovania pre podozrenie porušovania práv duševného vlastníctva predajcami, colný úrad oslovil oprávnené osoby majiteľov ochranných známok. Tí potvrdili, že ide o falzifikáty a súhlasili so zničením tohto tovaru.

Príslušníci finančnej správy Colného úradu Prešov v mesiaci január zaistili najmä:

- športové súpravy v počte 463 kusov,
- mikiny a tričká v počte 360 kusov,
- obuv v počte 167 párov.

Finančná správa upozorňuje, že neoriginálne výrobky sú často zložením použitých materiálov ako aj nižšou kvalitou spracovania nevyhovujúce, čím môžu byť pre používateľov nebezpečné. Aj v týchto prípadoch sa príslušníci finančnej správy snažia chrániť trh ako aj samotného spotrebiteľa pred nekvalitnými a často nebezpečnými tovarmi.

Mohlo by Vás zaujímať
Pozor na podvodníkov vydávajúcich sa za pracovníkov zahraničnej policie
Vo veci zločinu podvodu bolo začaté trestné stíhanie prešovským vyšetrovateľom.
Inzercia
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
kancelárske priestory v Prešove UNICENTRUM

Prenajmem kancelárske priestory v širšom centre Prešova na Kúpeľnej ulici č. 6. Výhodou je parkovanie zdarma. V budove je optický internet. Bližšie informácie:http://www.kancelariepresov.sk/

0905841632 |
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Kancelárske priestory

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | | cena: dohodou
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK