Štvrtok, 30. november 2023
Meniny má Ondrej, Andrej | zajtra Edmund

Neďaleko železničnej stanice v Prešove zastrelil policajt svojho kolegu a ušiel na služobnom aute

Pri čerpacej stanici neďaleko železničnej stanice v Prešove sa v pondelok večer stala tragédia. Ako informuje na svojom portáli noviny.sk televízia Joj, k prestrelke došlo medzi policajtmi. Jedného z nich našli po streľbe na zemi, zraneniam na mieste podľahol, druhý ušiel z miesta činu.

„Policajt zastrelil pri čerpacej stanici svojho kolegu. Po útoku strelec z miesta činu ušiel na policajnom aute, išiel smerom na Košice. Podľa našich informácií muž, ktorý strieľal je syn prešovskej primátorky, “ píše portál tvnoviny.sk.

„Postreleného policajta sa záchranári po príchode na miesto pokúšali oživiť, no zraneniam podľahol. Páchateľ ušiel v služobnom aute smerom na Košice aj so zbraňou. Jeho auto už našli na jednom z košických sídlisk, “ píše Plus jeden deň so slovami, že podľa najnovších informácií už vedia, kde sa nachádza aj útočník, no boja sa, že by mohol zbraň obrátiť aj proti sebe.

K udalosti malo dôjsť pri železničnej stanici, na mieste je polícia. Ďalšie podrobnosti však neposkytuje, vyhlásila informačné embargo.


Polícia na svojom profile na sociálnej sieti Facebook už informovala, že podozrivého páchateľa zadržali.

Mesto Prešov vydalo stanovisko v ktorom informuje, že vzhľadom na prebiehajúce vyšetrovanie si právo k informovaniu o prípade vyhradilo Ministerstvo vnútra SR

Mohlo by Vás zaujímať
PREŠOVSKÉ VIANOČNÉ TRHY 2023 AKO ICH (NE)POZNÁTE
Atmosféru najkrajších sviatkov roka budú v Prešove dotvárať vianočné trhy, ktoré tento rok prinesú tri hlavné novinky. Trvať budú od 25. 11. – 22. 12. 2023 a 26. 12. – 31. 12. 2023.
Prešov sa zahalí do purpurovej farby na podporu najmenších
17. novembra si pripomíname Svetový deň predčasne narodených detí. Pri tejto príležitosti sa prešovské dominanty - budova historickej radnice a Caraffova väznica zahalia do purpurovej farby.
Mesto Prešov sa pripravuje na zimnú sezónu 2023/2024
Zimná údržba v meste Prešov potrvá od 15. novembra 2023 do 15. marca 2024. Vylepšený dispečing a zlúčenie údržby ciest a chodníkov majú za cieľ zabezpečiť koordinované zásahy pracovných čiat.
Preventívne protipožiarne kontroly v Prešove
Mesto Prešov informuje občanov, že od 21. júna 2023 do 5. decembra 2023 sú na území mesta Prešov vykonávané preventívne protipožiarne kontroly. Pracovníci vykonávajúci kontrolu sa preukážu osobitným poverením.
Slávnostná kolaudácia verejných priestranstiev na Námestí mládeže a Duchnovičovom námestí
Projekt revitalizácie verejných priestranstiev na Námestí mládeže a Duchnovičovom námestí bol úspešne ukončený a zavŕšený slávnostnou kolaudáciu stavby. Realizácia trvala 14 mesiacov.
Vianočný smrek už krášli centrum Prešova
Pred Konkatedrálou sv. Mikuláša už pracovníci TSMP, a.s. osadili krásny vianočný stromček. Pochádza z Ulice Tarasa Ševčenka a stane sa dominantou tohtoročnej vianočnej výzdoby v Prešove.
Mesto Prešov navštívil veľvyslanec Írska
Mesto Prešov poctil svojou návštevou veľvyslanec Írska na Slovensku J. E. Dermot McGauran s delegáciou.
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK