Nedeľa, 21. júl 2024
Meniny má Daniel | zajtra Magdaléna

Neďaleko železničnej stanice v Prešove zastrelil policajt svojho kolegu a ušiel na služobnom aute

Pri čerpacej stanici neďaleko železničnej stanice v Prešove sa v pondelok večer stala tragédia. Ako informuje na svojom portáli noviny.sk televízia Joj, k prestrelke došlo medzi policajtmi. Jedného z nich našli po streľbe na zemi, zraneniam na mieste podľahol, druhý ušiel z miesta činu.

„Policajt zastrelil pri čerpacej stanici svojho kolegu. Po útoku strelec z miesta činu ušiel na policajnom aute, išiel smerom na Košice. Podľa našich informácií muž, ktorý strieľal je syn prešovskej primátorky, “ píše portál tvnoviny.sk.

„Postreleného policajta sa záchranári po príchode na miesto pokúšali oživiť, no zraneniam podľahol. Páchateľ ušiel v služobnom aute smerom na Košice aj so zbraňou. Jeho auto už našli na jednom z košických sídlisk, “ píše Plus jeden deň so slovami, že podľa najnovších informácií už vedia, kde sa nachádza aj útočník, no boja sa, že by mohol zbraň obrátiť aj proti sebe.

K udalosti malo dôjsť pri železničnej stanici, na mieste je polícia. Ďalšie podrobnosti však neposkytuje, vyhlásila informačné embargo.


Polícia na svojom profile na sociálnej sieti Facebook už informovala, že podozrivého páchateľa zadržali.

Mesto Prešov vydalo stanovisko v ktorom informuje, že vzhľadom na prebiehajúce vyšetrovanie si právo k informovaniu o prípade vyhradilo Ministerstvo vnútra SR

Mohlo by Vás zaujímať
Preventívne protipožiarne kontroly v Prešove
Mesto Prešov informuje občanov, že od 15. júla 2024 do 6. decembra 2024 budú podľa zákona č. 314/2001 Z. z. o ochrane pred požiarmi na území mesta Prešov vykonávané preventívne protipožiarne kontroly. Pracovníci vykonávajúci kontrolu sa preukážu osobitným poverením.
Dni dobrej správy v Prešove
Združenie Aglow Slovakia pozýva malých aj veľkých na Dni dobrej správy, ktoré sa uskutočnia v dňoch 23. až 27. júla v Prešove.
Špeciálne umývacie vozidlo na smetné nádoby už aj v Prešove
Technické služby mesta Prešov, a.s. pravidelne obnovujú svoj vozový park, do ktorého pribudla novinka, a to špeciálne vozidlo na umývanie nádob, a to nielen nádob na kuchynský odpad, ale aj nádob na zmesový komunálny odpad. Na Slovensku je len 10 kusov takýchto vozidiel.
14. zasadnutie Mestského zastupiteľstva mesta Prešov
Primátor mesta Prešov Ing. František Oľha podľa § 13 ods. 4 písm. a) zákona SNR č. 369/1990 Zb. o obecnom zriadení v znení neskorších predpisov zvoláva
Pán Ján Slávik oslávil 104. narodeniny
24. júna 2024 sa dožil krásneho životného jubilea výnimočný pedagóg a zanietený turista, Ján Slávik. K 104. narodeninám mu všetko najlepšie a najmä veľa zdravia prišiel osobne popriať aj viceprimátor mesta Prešov Peter Krajňák.
#PrešovUnlimited: Oslava umenia a dialógu pre nádej
Delegácia vlády Katalánska v strednej Európe a mesto Prešov vás pozývajú od 17. júla do 11. augusta na jedinečný projekt kultúrnej výmeny: #PrešovUnlimited, ktorý sa uskutoční v Mestskej galérii Caraffka. Cieľom tejto iniciatívy je podporiť vzájomné porozumenie a uznanie prostredníctvom médií a dialógu, čo je metóda vyvinutá európskou umelkyňou Beate Winkler.
Prešov zdobí viac ako 10 000 letničiek a trvaliek
Prešov hrá pestrými farbami vysadených letničiek a trvaliek. Tento rok naše mesto zdobí viac ako 10 000 kusov.
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK