Nedeľa, 22. máj 2022
Meniny má Júlia, Juliana | zajtra Želmíra

Prešov bude zelenší, v marci pribudne vyše 300 drevín a krov

Do Prešova prišli nové stromy a kry, ktoré urobia mesto zelenším. Dreviny sú vysádzané v mesiaci marec na celom území mesta.

V rámci náhradnej výsadby je v mesiaci marec na celom území mesta Prešov postupne vysádzaných 310 kusov drevín a 30 kusov krovín.

Medzi 310 kusmi drevín je aj množstvo krásnych a zaujímavých druhov, ako napríklad Sakura ozdobná 'Kanzan', Dub šarlátový 'Splendens', Sofora japonská či Ľaliovník tulipánokvetý.

Prešov bude zelenší, v marci pribudne vyše 300 drevín a krovPribudnú však aj známejšie druhy ako Dub letný, Dub zimný, Lipa malolistá 'Rancho', Javor mliečny, Javor poľný, Javor horský, Hrab obyčajný, Pagaštan konský 'Castiva', Lieska turecká, Buk lesný, Jelša lepkavá, Breza previsnutá, Moruša červená, Jarabina vtáčia a Borovica limbová.

Výsadbu v Prešove doplní aj 30 kusov krovín. Vysadená bude Hlohyňa šarlátová - okrasný, stálezelený ker, ktorý dorastá do výšky v priemere dva až tri metre.      


 

Mohlo by Vás zaujímať
Prezidentka SR Zuzana Čaputová navštívila Prešov
Prezidentka Slovenskej republiky Zuzana Čaputová po viac ako dvoch rokoch opäť prišla do Prešova. V historickom centre mesta prezidentku privítal predseda Prešovského samosprávneho kraja Milan Majerský a primátorka mesta Prešov Andrea Turčanová. Na stretnutí v priestoroch Inovačného partnerského centra na Hlavnej ulici spoločne diskutovali o témach, ktoré aktuálne rezonujú v samospráve.
Obmedzenia súvisiace s rekonštrukciou mosta na Škultétyho ulici sa dotknú vodičov aj cestujúcich vo verejnej doprave
O niekoľko dní sa v Prešove začnú rozsiahle dopravné obmedzenia v súvislosti so začiatkom rekonštrukcie mosta na Škultétyho ulici.
Obyvatelia mesta Prešov môžu podávať žiadosti o pridelenie nájomného bytu na Bajkalskej ulici
Mesto Prešov začiatkom roka odkúpilo 36 novopostavených bytov na Bajkalskej ulici, ktoré budú slúžiť ako mestské nájomné byty. Záujemcovia, ktorí spĺňajú podmienky zadefinované vo všeobecne záväznom nariadení mesta, môžu podávať žiadosti o ich pridelenie.
FOTO: Open Mic v Christianií
Open mic je príležitosť raz mesačne sa stretnúť pri zaujímavej akustickej, ale aj inej hudbe, básňach a poviedkach. Možnosť predstaviť vlastnú tvorbu. Žiadna súťaž, žiadne poroty iba vystupujúci a pozorné publikum.
Jden nabúral, druhý bez osvetlenia, no obaja jazdili v Prešove pod vplyvom alkoholu
Polícia v Prešove v nedeľu (24.04.2022) riešila hneď dva zaujímavé prípady nezodpovedných vodičov.
FOTO: Hex na Stromoradí
Skupina Hex dala v prešovskom hudobnom klube Stromoradie bodku za klubovým turné Back to the Clubs Tour, ktoré pripravila ešte v roku 2019. Jeho zdržanie spôsobila pandémia a s ňou súvisiace obmedzenia nielen pre organizovanie kultúrnych podujatí. V piatok si kapela, jej fanúšikovia a fanúšikovia klubu užili koncert tak, ako na to boli zvyknutí pred pandémiou a v plnej paráde.
FOTO: BillyBarman na Stromoradí
BillyBarman ukončili svoje ZERO tour v Prešove na Stromoradí takmer po dvojročnom odkladaní. Divákov to ale neodradilo a účasť bola bohatá.
Inzercia
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Kancelárske priestory

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | | cena: dohodou
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
kancelárske priestory v Prešove UNICENTRUM

Prenajmem kancelárske priestory v širšom centre Prešova na Kúpeľnej ulici č. 6. Výhodou je parkovanie zdarma. V budove je optický internet. Bližšie informácie:http://www.kancelariepresov.sk/

0905841632 |
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK