Pondelok, 15. august 2022
Meniny má Marcela | zajtra Leonard

Hodinu Zeme si pripomenieme aj v Prešove, zhasne verejné osvetlenie aj Most Vydumanec

Hodina Zeme je celosvetovou iniciatívou upozorňujúcou na globálne problémy, medzi ktoré patrí aj svetelné znečistenie. K Hodine Zeme sa pripája aj mesto Prešov. 26. marca 2022 bude v Prešove 60 minút vypnuté verejné osvetlenie aj Most Vydumanec.

Mesto Prešov sa pripája k Hodine Zeme. 26. marca 2022 bude na 60 minút vypnuté verejné osvetlenie v meste Prešov, a to v čase od 20.30 do 21.30 hod.

Na podporu tejto akcie v rovnakom čase symbolicky zhasne aj Most Vydumanec, ktorý je súčasťou prešovskej diaľnice D1 Prešov, západ – Prešov, juh.

V sobotu 26.03.2022 v čase od 20.30 do 21.30 hod. sa uskutoční celosvetová kampaň „Hodina Zeme“, počas ktorej mestá a metropoly vypínajú verejné osvetlenie alebo niektoré významné iluminácie. Zhasnutím svetla na 60 minút sa vytvára symbolika spoločnej zodpovednosti za budúcnosť našej planéty a vyzýva ľudí, aby si uvedomili, že k zlepšeniu môže prispieť každý z nás.

Začiatky tejto celosvetovej akcie siahajú do roku 2007, kedy sa uskutočnila v austrálskom Sydney. Odvtedy sa symbolicky na hodinu vypínajú svetlá v rôznych objektoch celosvetovo, napríklad v roku 2011 sa zapojilo 135 štátov a v roku 2015 až 172 krajín. Slovensko sa do tejto environmentálnej iniciatívy zapája od roku 2011.

Viac informácií o Hodine Zeme nájdete tu: https://sas.astro.sk/hodinazeme/#oprojekte

 

Mohlo by Vás zaujímať
V mestských lesoch bol videný medveď, mesto prosí občanov o opatrnosť
V prešovských mestských lesoch, v Malom Borkúte, bol počas uplynulého víkendu videný medveď.
Pošta 4 v Prešove upravila otváracie hodiny pre verejnosť
Regionálne riaditeľstvo Slovenskej pošty a.s. v Prešove oznamuje klientom, že od 1. augusta 2022 boli v pobočke Pošty 4 upravené otváracie hodiny pre verejnosť.
Inzercia
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Kancelárske priestory

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | | cena: dohodou
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
kancelárske priestory v Prešove UNICENTRUM

Prenajmem kancelárske priestory v širšom centre Prešova na Kúpeľnej ulici č. 6. Výhodou je parkovanie zdarma. V budove je optický internet. Bližšie informácie:http://www.kancelariepresov.sk/

0905841632 |
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK