Štvrtok, 09. február 2023
Meniny má Zdenko | zajtra Gabriela

Živá krížová cesta v Prešove bude tichá, Prešovčanov pozýva k zamysleniam

Živá krížová cesta bude aj tento rok o čosi iná. Na Veľký piatok pozýva Prešovčanov k zamysleniam.

Najsilnejší kresťanský príbeh si na Veľký piatok v Prešove opäť pripomenieme Živou krížovou cestou. Tento rok však bude menej výpravná. Hlučnosť davu bude nahradená meditatívnymi zamysleniami nad človekom dnešnej doby v kontexte Ježišovho utrpenia.

Živá krížová cesta sa začne na Veľký piatok 15.4.2022 o 10:00 hod. na pešej zóne pred budovou Mestského úradu a bude pokračovať Hlavnou ulicou a po ulici Hurbanistov až do Záhrady umenia.

Na príprave a realizácii Živej krížovej cesty sa podieľajú Ján Jendrichovský ako Ježiš, dobrovoľníci z farnosti Prešov – Nižná Šebastován. o. Oáza – nádej pre nový život pod vedením  pána farára Petra Gombitu, mesto Prešov a Park kultúry a oddychu v Prešove.

Živá krížová cesta je príležitosťou na spoločné Veľkopiatkové stíšenie sa, zamyslenie a symbolické spoluprežitie Kristovho utrpenia.


Mohlo by Vás zaujímať
Dotazník hodnotenia investičnej pripravenosti
Sieť Enterprise Europe Network je kľúčovým nástrojom v stratégii EÚ na podporu rastu a zamestnanosti. Združuje približne 600 organizácií na podporu podnikania z viac ako 60 krajín a pomáha malým spoločnostiam využiť jedinečné obchodné príležitosti na jednotnom trhu EÚ. Enterprise Europe Network je súčasťou projektu Horizont 2020 MIND4MACHINES financovaný Európskou komisiou, ktorý vedie Istanbulská priemyselná komora (ICI) a je fúziou medzi združeniami podnikov, klastrami MSP, výskumnými organizáciami, obchodnými a priemyselnými komorami a agentúrami regionálneho rozvoja. Projektové konzorcium tvorí 11 európskych partnerov z 8 európskych krajín.
Pripomíname si 78. výročie oslobodenia Prešova
V Prešove sme si 19. januára 2023 pripomenuli 78. výročie oslobodenia pietnym aktom kladenia vencov.
Mesto Prešov začína s revitalizáciou parku Panská záhrada
Mesto Prešov začína s obnovou a revitalizáciou parku Panská záhrada v miestnej časti Nižná Šebastová. Realizácia projektu je možná vďaka schváleniu nenávratného finančného príspevku z eurofondov.
Inzercia
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Kancelárske priestory

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | | cena: dohodou
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
kancelárske priestory v Prešove UNICENTRUM

Prenajmem kancelárske priestory v širšom centre Prešova na Kúpeľnej ulici č. 6. Výhodou je parkovanie zdarma. V budove je optický internet. Bližšie informácie:http://www.kancelariepresov.sk/

0905841632 |
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK