Sobota, 26. september 2020
Meniny má Edita | zajtra Cyprián

Koving si dal patentovať kotvenie roštov

Unikátne riešený spojovací prvok, používaný pri ukotvovaní oceľových podlahových roštov predovšetkým v stavebníctve, by mal jeho autor Prešovčan Vladimír Mikloš, majiteľ firmy Koving v krátkom čase uviesť do výroby. Vyhovujúce výrobné kapacity našiel vo firme Subtil Slovakia v Brezovej pod Bradlom. Informoval o tom 5. októbra na stretnutí s novinármi v Prešove.

Na patentovanie riešenia podal patentovaciemu úradu v Ženeve začiatkom roku 2000 medzinárodnú patentovú prihlášku. Úrad má o nej rozhodnúť v priebehu 30 mesiacov. V prípade úspechu by bol V. Mikloš so svojou firmou svetovo jedinečným producentom. Na projekte začal pracovať ešte s ďalšími dvoma spolupracovníkmi v roku 1998. Najprv získal informácie o riešeniach spojovacích materiálov najmä z USA, Francúzska, Nemecka a Poľska. Hotové riešenie predstavil už na viacerých odborných fórach v Nemecku, Poľsku, Česku a v SR. Pozitívne stanovisko vydala napr. nemecká inštitúcia so sídlom v Bonne podobná slovenskému úradu bezpečnosti pri práci. Skúšobným testami s pozitívnym výsledkom prešiel na viacerých odborných pracoviskách v SR. Ako majiteľ Koving-u zdôraznil, nové riešenie potrebuje prelomiť konzervatívne nazeranie na ukotvovanie a spájanie oceľových podlahových roštov. V porovnaní so starým skrutkovým systémom je nový spôsob lacnejší, jednoduchší pri montáži, menej náročný na materiál, tvorí ucelený kus a nevyžaduje pri montáži žiadne špeciálne náradie. A ako s potešením najnovšie zistil, na jeho výrobu napokon nebude potrebná dodávka materiálov z Belgicka, či z Talianska, ako signalizovali prvé poznatky, ale zodpovedajúcu kvalitu majú aj zinkovaním upravené odpružené drôty z Drôtovne Hlohovec.

Firmu Koving V. Mikloš založil v roku 1994, má 5 zamestnancov a objem výkonov na jedného pracovníka je od 2 do 3 miliónov Sk ročne. S nábehom výroby nových spojovacích prvkov by sa mal zmeniť podiel na výkonoch vo firme. V prvom roku fungovania tvorila výroba a predaj klasických spojovacích skrutkových prvkov až 80 percent výkonov, v rokoch 1996-1999 prevládali v objemoch až po úroveň 70 percent dodávky podlahových roštov. Vzhľadom na to, že veľmi vzrástla konkurencia v tejto oblasti, očakáva V. Mikloš, že po zabehnutí výroby nového spojovacieho prvku bude to rozhodujúca činnosť jeho firmy.

Mohlo by Vás zaujímať
Mesto Prešov sa opäť zapojí do Európskeho týždňa mobility
Európsky týždeň mobility potrvá od 16.9.2020 do 22.9.2020. Šíriť posolstvo tejto kampane bude aj mesto Prešov, ktoré sa k tomu zaviazalo podpisom takzvanej Charty 2020.
FOTO: DAMA Fest
Ako každý rok, tak aj tento sa uskutočnil Festival SZUŠ DAMA, kde žiaci aj učitelia predstavili to, čo sa naučili.
Upozorňujeme na podvodné konanie
Ústredie práce, sociálnych vecí a rodiny upozorňuje na podvodné konanie neznámeho páchateľa, ktorý vystupuje pod menom neexistujúcej rakúskej spoločnosti HGW Logistics GmbH s fiktívnym sídlom v Sankt Pöltene a inzeruje na rôznych pracovných portáloch na Slovensku, ale aj v Českej republike pracovné ponuky na pozíciu operátor skladu.
Zisťovanie o príjmoch a životných podmienkach v marginalizovaných rómskych komunitách
Mesto Prešov bolo vybrané ako jedno z viac ako 70 miest a obcí na Slovensku do Zisťovania o príjmoch a životných podmienkach v marginalizovaných rómskych komunitách (EU SILC MRK) pre rok 2020. Do zisťovania je zaradených viac ako 1 000 domácností. Zisťovanie sa uskutoční od 2. septembra do 10. novembra 2020.
Pivovar Šariš investoval do sladovne vyše 850-tisíc eur
Pivovar Šariš opäť modernizuje. Potom, čo koronakríza naplno preverila vynovenú plechovkovú linku, Prazdroj opäť investuje do zlepšovania procesov vo výrobe. Investícia sa tentoraz dotýka sladovne, v ktorej sa vymenili stroje a zariadenia za vyše 850-tisíc eur. Náročný proces, kvôli ktorému museli rozobrať strechu, prebiehal počas leta a pre pivovar bude znamenať nielen úspory energie, ale aj nižší ekologický dopad na životné prostredie.
Biela pastelka
Biela pastelka je celoslovenská verejná zbierka na podporu ľudí so zrakovým postihnutím. K jej aktivitám sa pravidelne zapája aj Krajská Knižnica P. O. Hviezdoslava v Prešove. Už tento piatok si budete môcť, v priestoroch pobočky na Hlavnej 139, odmerať napríklad aj vnútroočný tlak bezplatne a bezbolestne.
Výsledky výberových konaní na manažérske pozície vo vedení finančnej správy
Finančná správa realizovala v uplynulých dňoch výberové konania na vybrané manažérske pozície. Úspešným uchádzačom, ktorý sa umiestnil na prvom mieste na pozíciu generálneho riaditeľa sekcie informatiky, sa stal Ing. Lukáš Sojka, riaditeľom Kriminálneho úradu finančnej správy (KUFS) sa stal plk. Mgr. Miroslav Homola, výberové konanie na generálneho riaditeľa sekcie inšpekcie a vnútornej kontroly nebolo úspešné a bude sa opakovať.
Inzercia
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
kancelárske priestory v Prešove UNICENTRUM

Prenajmem kancelárske priestory v širšom centre Prešova na Kúpeľnej ulici č. 6. Výhodou je parkovanie zdarma. V budove je optický internet. Bližšie informácie:http://www.kancelariepresov.sk/

0905841632 |
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Kancelárske priestory

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | | cena: dohodou
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK

Ďakujeme, že navštevujete portál pis.sk, naozaj si to vážime.

Používate rozšírenie na blokovanie prídavných modulov (adBlock, AdBlock Plus, Ghostery ... )?

Táto stránka je financovaná výlučne zo súkromných zdrojov a jedným z jej hlavných príjmov tvoria príjmy za zobrazovanie reklamy.
Žiaden z článkov nie je spoplatnený, všetky funkcionality poskytujeme zadarmo.

Pridajte si túto stránku medzi výnimky, aby sa Vám obsah zobrazoval správne a tento portál mohol aj naďalej fungovať.