Utorok, 18. február 2020
Meniny má Jaromír | zajtra Vlasta

Koving si dal patentovať kotvenie roštov

Unikátne riešený spojovací prvok, používaný pri ukotvovaní oceľových podlahových roštov predovšetkým v stavebníctve, by mal jeho autor Prešovčan Vladimír Mikloš, majiteľ firmy Koving v krátkom čase uviesť do výroby. Vyhovujúce výrobné kapacity našiel vo firme Subtil Slovakia v Brezovej pod Bradlom. Informoval o tom 5. októbra na stretnutí s novinármi v Prešove.

Na patentovanie riešenia podal patentovaciemu úradu v Ženeve začiatkom roku 2000 medzinárodnú patentovú prihlášku. Úrad má o nej rozhodnúť v priebehu 30 mesiacov. V prípade úspechu by bol V. Mikloš so svojou firmou svetovo jedinečným producentom. Na projekte začal pracovať ešte s ďalšími dvoma spolupracovníkmi v roku 1998. Najprv získal informácie o riešeniach spojovacích materiálov najmä z USA, Francúzska, Nemecka a Poľska. Hotové riešenie predstavil už na viacerých odborných fórach v Nemecku, Poľsku, Česku a v SR. Pozitívne stanovisko vydala napr. nemecká inštitúcia so sídlom v Bonne podobná slovenskému úradu bezpečnosti pri práci. Skúšobným testami s pozitívnym výsledkom prešiel na viacerých odborných pracoviskách v SR. Ako majiteľ Koving-u zdôraznil, nové riešenie potrebuje prelomiť konzervatívne nazeranie na ukotvovanie a spájanie oceľových podlahových roštov. V porovnaní so starým skrutkovým systémom je nový spôsob lacnejší, jednoduchší pri montáži, menej náročný na materiál, tvorí ucelený kus a nevyžaduje pri montáži žiadne špeciálne náradie. A ako s potešením najnovšie zistil, na jeho výrobu napokon nebude potrebná dodávka materiálov z Belgicka, či z Talianska, ako signalizovali prvé poznatky, ale zodpovedajúcu kvalitu majú aj zinkovaním upravené odpružené drôty z Drôtovne Hlohovec.

Firmu Koving V. Mikloš založil v roku 1994, má 5 zamestnancov a objem výkonov na jedného pracovníka je od 2 do 3 miliónov Sk ročne. S nábehom výroby nových spojovacích prvkov by sa mal zmeniť podiel na výkonoch vo firme. V prvom roku fungovania tvorila výroba a predaj klasických spojovacích skrutkových prvkov až 80 percent výkonov, v rokoch 1996-1999 prevládali v objemoch až po úroveň 70 percent dodávky podlahových roštov. Vzhľadom na to, že veľmi vzrástla konkurencia v tejto oblasti, očakáva V. Mikloš, že po zabehnutí výroby nového spojovacieho prvku bude to rozhodujúca činnosť jeho firmy.

Mohlo by Vás zaujímať
FOTO: Benefičný Koncert Pre Bytovku Mukačevská
19. 01. 2020 sa odohral v Tatran Hanball Aréne benefičný koncert pre ľudí z postihnutej bytovky na Mukačevskej 7. Vystúpili mnohé známe mená ako Lukáš Adamec, Katka Knechtová, Kandráčovci, ElevenHill a mnohí další! Samozrejme PIS si to nenechal ujsť.
Tajomstvo dlhovekosti podľa 101-ročnej oslávenkyne
V týchto dňoch oslávila krásne 101. narodeniny Prešovčanka Irena Hajduková. Večne usmiata a dobre naladená oslávenkyňa vás hneď pri podaní ruky nakazí dobrou náladou, úsmevom a obrovskou chuťou do života.
Príďte si po Dobrú radu počas NTM 2020 v Prešove
V dňoch 10. - 16. februára 2020 sa na Slovensku uskutoční Národný týždeň manželstva. Prešovčanom už po šiesty raz ponúkne množstvo aktivít, zliav, ale i odborné poradenstvo pre manželov.
O prevencii užívania drog v spoločnosti je potrebné diskutovať
Nezisková organizácia Trojlístok opäť usporiadala odbornú diskusiu, na ktorej sa hovorilo o tom, že reálne výsledky prevencie užívania psychoaktívnych látok a návykových činností je možné dosiahnuť.
FOTO: Chris Ellys v Poetike
Prešovský umelec sa zastavil v Poetike na koncert a PIS bol pri tom!
Kontroly používania eKasy budú pokračovať
Systém eKasa funguje korektne. Od januára 2020 beží v ostrej prevádzke. Napriek viacerým varovaniam kontroly finančnej správy odhalili podnikateľov, ktorí sa ho snažili obísť. O výsledkoch kontrolnej činnosti a celkovom fungovaní systému informovala prezidentka finančnej správy Lenka Wittenbergerová a generálny riaditeľ sekcie boja proti podvodom a analýzy rizík Ladislav Hanniker na spoločnom brífingu.
Štatistický úrad zisťuje údaje o príjmoch slovenských domácností
Štatistický úrad Slovenskej republiky v týchto dňoch zisťuje údaje o príjmoch a životných podmienkach domácností.
Inzercia
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Kancelárske priestory

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | | cena: dohodou
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
kancelárske priestory v Prešove UNICENTRUM

Prenajmem kancelárske priestory v širšom centre Prešova na Kúpeľnej ulici č. 6. Výhodou je parkovanie zdarma. V budove je optický internet. Bližšie informácie:http://www.kancelariepresov.sk/

0905841632 |
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK
Pri zobrazovaní stránky používate aktívny script na blokovanie prídavných modulov (adBlocker). Pre správne zobrazenie všetkých sekcií ho deaktivujte.