Sobota, 28. máj 2022
Meniny má Viliam | zajtra Vilma

Respirátory v MHD už nie sú povinné

V reakcii na celoslovenské uvoľňovanie opatrení sa ruší povinnosť prekrytia horných dýchacích ciest aj v prešovskej MHD. Od 21.4.2022 cestujúci nie sú povinní mať nasadený respirátor alebo rúško.

V MHD už môžete cestovať bez respirátora či rúška. Od 21. apríla 2022 sa končí povinnosť mať prekryté dýchacie cesty počas celej jazdy v autobuse alebo trolejbuse. Ide o súčasť ďalšieho uvoľňovania opatrení, ktoré ohlásilo Ministerstvo zdravotníctva SR. Prekrytie horných dýchacích ciest sa však naďalej odporúča ľuďom vo vyššom veku alebo pacientom s rizikovými ochoreniami.

Mohlo by Vás zaujímať
Zmena v premávke MHD z dôvodu rekonštrukcie mosta na Škultétyho ulici
Most na Škultétyho ulici bude od soboty 7.5.2022 kompletne uzavretý pre automobilovú dopravu. Od tohto dátumu dôjde k zmenám v organizácii dopravy, ktoré sa dotknú aj cestovných poriadkov všetkých liniek MHD a prímestských autobusových spojov, ktoré premávajú cez most na Škultétyho ulici. DPMP v tejto súvislosti upravil cestovné poriadky dotknutých liniek MHD.
Užívatelia aplikácie eParkio môžu naďalej žiadať o vrátenie nespotrebovaného kreditu
Pôvodnú mobilnú aplikáciu eParkio určenú na platby za parkovanie v Prešove nahradila od 12.4.2022 úplne nová aplikácia Urbi - Parkovanie. V prípade, že užívatelia aplikácie eParkio nestihli spotrebovať svoj kredit na parkovanie, môžu o jeho vrátenie požiadať mesto Prešov na e-mailovej adrese parkovanie.presov@presov.sk.
Zvýšený dohľad na cestách v Prešovskom kraji počas májových víkendov
Zvýšená intenzita cestnej premávky so sebou prináša aj vyššie riziko dopravnej nehodovosti aj s možnými tragickými následkami na životoch. Za účelom pozitívneho ovplyvnenia dopravno-bzepečnostnej situácie a plynulosti cestnej premávky vykonáva Krajské riaditeľstvo PZ v Prešove na cestách Prešovského kraja počas aktuálneho mesiaca máj zvýšený dohľad v cestnej premávke a to najmä v dňoch piatok až nedeľa.
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK