Sobota, 28. máj 2022
Meniny má Viliam | zajtra Vilma

V rámci dňa advokácie môžu Prešovčania využiť bezplatnú právnu pomoc

Slovenská advokátska komora každoročne organizuje Deň advokácie, v rámci ktorého advokáti poskytujú občanom bezplatnú právnu pomoc. Termín akcie je tento rok stanovený na 27.4.2022, kedy sa do nej zapojí aj mesto Prešov.

Mesto Prešov pozýva obyvateľov na Deň advokácie, počas ktorého budú advokáti poskytovať právne rady, vo veciach občianskoprávnych, pracovných či dôchodkových, priamo v priestoroch mestského úradu. Prešovčania budú môcť využiť bezplatnú právnu pomoc už 27. apríla 2022, v zasadacej miestnosti MsÚ na Jarkovej 24 (1. poschodie), v čase od 9:00 do 14:00 hod.

Odborný personál, vrátane advokátov a advokátskych koncipientov, zabezpečí Slovenská advokátska komora. Záujemcov, ktorí si prídu po dôležité rady, zároveň nasmerujú k ďalšiemu postupu, respektíve ich upozornia aj na prípadné premlčanie, alebo ďalšie okolnosti, ktoré s ich prípadom súvisia.

Deň advokácie každoročne zaznamenával veľký úspech. Naposledy sa však konal v roku 2019, nakoľko v rokoch 2020 a 2021 sa pre COVID toto podujatie v takomto formáte neuskutočnilo. V roku 2022 bude mať tento deň dvojnásobný význam, a to aj v spojitosti s krízou na Ukrajine. Poradenstvo budú môcť využiť aj ľudia utekajúci pred vojnou.

Mohlo by Vás zaujímať
Obmedzenia súvisiace s rekonštrukciou mosta na Škultétyho ulici sa dotknú vodičov aj cestujúcich vo verejnej doprave
O niekoľko dní sa v Prešove začnú rozsiahle dopravné obmedzenia v súvislosti so začiatkom rekonštrukcie mosta na Škultétyho ulici.
Obyvatelia mesta Prešov môžu podávať žiadosti o pridelenie nájomného bytu na Bajkalskej ulici
Mesto Prešov začiatkom roka odkúpilo 36 novopostavených bytov na Bajkalskej ulici, ktoré budú slúžiť ako mestské nájomné byty. Záujemcovia, ktorí spĺňajú podmienky zadefinované vo všeobecne záväznom nariadení mesta, môžu podávať žiadosti o ich pridelenie.
FOTO: Open Mic v Christianií
Open mic je príležitosť raz mesačne sa stretnúť pri zaujímavej akustickej, ale aj inej hudbe, básňach a poviedkach. Možnosť predstaviť vlastnú tvorbu. Žiadna súťaž, žiadne poroty iba vystupujúci a pozorné publikum.
FOTO: Hex na Stromoradí
Skupina Hex dala v prešovskom hudobnom klube Stromoradie bodku za klubovým turné Back to the Clubs Tour, ktoré pripravila ešte v roku 2019. Jeho zdržanie spôsobila pandémia a s ňou súvisiace obmedzenia nielen pre organizovanie kultúrnych podujatí. V piatok si kapela, jej fanúšikovia a fanúšikovia klubu užili koncert tak, ako na to boli zvyknutí pred pandémiou a v plnej paráde.
Oznamovacia povinnosť pre odídencov / Щомісячний звіт біженця
Ľudia utekajúci pred vojnou, ktorí sú dočasne ubytovaní na území mesta Prešov, sú povinní raz mesačne oznámiť túto skutočnosť na mestskom úrade za účelom poskytnutia príspevku pre oprávnenú osobu poskytujúcu ubytovanie.
FOTO: BillyBarman na Stromoradí
BillyBarman ukončili svoje ZERO tour v Prešove na Stromoradí takmer po dvojročnom odkladaní. Divákov to ale neodradilo a účasť bola bohatá.
Starú lávku pri Prešovskej univerzite čoskoro nahradí moderná cyklolávka
V najbližších dňoch sa začne s asanáciou starej lávky pri Prešovskej univerzite, ktorá je v nevyhovujúcom stave. Nasledovať bude výstavba úplne novej, modernejšej lávky, ktorá bude slúžiť pre peších aj pre cyklistov. Mesto Prešov už odovzdalo stavenisko zhotoviteľovi.
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK