Sobota, 28. máj 2022
Meniny má Viliam | zajtra Vilma

Oznamovacia povinnosť pre odídencov / Щомісячний звіт біженця

Ľudia utekajúci pred vojnou, ktorí sú dočasne ubytovaní na území mesta Prešov, sú povinní raz mesačne oznámiť túto skutočnosť na mestskom úrade za účelom poskytnutia príspevku pre oprávnenú osobu poskytujúcu ubytovanie.

Na účely poskytovania príspevku je odídenec, ktorému oprávnená osoba poskytuje ubytovanie, povinný raz mesačne počas poskytovania ubytovania osobne oznámiť obci, že mu oprávnená osoba poskytuje ubytovanie. Oznámenie o poskytovaní ubytovania za mesiac apríl je potrebné osobne doručiť na mestský úrad najneskôr do 29.4.2022, pričom každý odídenec je povinný preukázať sa platným potvrdením vydaným Oddelením cudzineckej polície. Mesačné hlásenie odídenca - formou oznámenia, ktoré je k dispozícii na stiahnutie v prílohe, môžete osobne odovzdať na mestskom úrade v budove na Jarkovej 24 v týchto časoch:

 

Pondelok

 

10:00 - 14:00

Utorok

 

10:00 - 14:00

Streda

 

12:00 - 16:00

Štvrtok

 

10:00 - 14:00

Piatok

 

10:00 - 12:00

     

 

Біженець, якому уповноважена особа надає житло , зобов’язаний раз на місяць особисто повідомляти про це місто. Ви можете подати місячний звіт біженця особисто в міському управлінні по вул. Ярковій (Jarková), 24, Пряшів протягом місяця в такі години:

Понеділок 10:00 - 14:00

Вівторок 10:00 - 14:00

Середа 12:00 - 16:00

Четвер 10:00 - 14:00

П'ятниця 10:00 - 12:00

Mohlo by Vás zaujímať
Obmedzenia súvisiace s rekonštrukciou mosta na Škultétyho ulici sa dotknú vodičov aj cestujúcich vo verejnej doprave
O niekoľko dní sa v Prešove začnú rozsiahle dopravné obmedzenia v súvislosti so začiatkom rekonštrukcie mosta na Škultétyho ulici.
Obyvatelia mesta Prešov môžu podávať žiadosti o pridelenie nájomného bytu na Bajkalskej ulici
Mesto Prešov začiatkom roka odkúpilo 36 novopostavených bytov na Bajkalskej ulici, ktoré budú slúžiť ako mestské nájomné byty. Záujemcovia, ktorí spĺňajú podmienky zadefinované vo všeobecne záväznom nariadení mesta, môžu podávať žiadosti o ich pridelenie.
FOTO: Open Mic v Christianií
Open mic je príležitosť raz mesačne sa stretnúť pri zaujímavej akustickej, ale aj inej hudbe, básňach a poviedkach. Možnosť predstaviť vlastnú tvorbu. Žiadna súťaž, žiadne poroty iba vystupujúci a pozorné publikum.
FOTO: Hex na Stromoradí
Skupina Hex dala v prešovskom hudobnom klube Stromoradie bodku za klubovým turné Back to the Clubs Tour, ktoré pripravila ešte v roku 2019. Jeho zdržanie spôsobila pandémia a s ňou súvisiace obmedzenia nielen pre organizovanie kultúrnych podujatí. V piatok si kapela, jej fanúšikovia a fanúšikovia klubu užili koncert tak, ako na to boli zvyknutí pred pandémiou a v plnej paráde.
FOTO: BillyBarman na Stromoradí
BillyBarman ukončili svoje ZERO tour v Prešove na Stromoradí takmer po dvojročnom odkladaní. Divákov to ale neodradilo a účasť bola bohatá.
Starú lávku pri Prešovskej univerzite čoskoro nahradí moderná cyklolávka
V najbližších dňoch sa začne s asanáciou starej lávky pri Prešovskej univerzite, ktorá je v nevyhovujúcom stave. Nasledovať bude výstavba úplne novej, modernejšej lávky, ktorá bude slúžiť pre peších aj pre cyklistov. Mesto Prešov už odovzdalo stavenisko zhotoviteľovi.
Na nové parkovisko na Exnárovej ulici sa vojde viac ako 100 áut
Vo vnútrobloku na Exnárovej ulici na sídlisku Sekčov pribudlo 116 parkovacích miest, ktoré výrazne zlepšia podmienky statickej dopravy v tejto lokalite.
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK