Sobota, 28. máj 2022
Meniny má Viliam | zajtra Vilma

Užívatelia aplikácie eParkio môžu naďalej žiadať o vrátenie nespotrebovaného kreditu

Pôvodnú mobilnú aplikáciu eParkio určenú na platby za parkovanie v Prešove nahradila od 12.4.2022 úplne nová aplikácia Urbi - Parkovanie. V prípade, že užívatelia aplikácie eParkio nestihli spotrebovať svoj kredit na parkovanie, môžu o jeho vrátenie požiadať mesto Prešov na e-mailovej adrese parkovanie.presov@presov.sk.

Mesto Prešov naďalej prijíma žiadosti o vrátenie nespotrebovaného kreditu z pôvodnej aplikácie eParkio, prostredníctvom ktorej vodiči realizovali úhrady za parkovanie v regulovaných zónach. Všetci užívatelia aplikácie eParkio, ktorú bolo možné v Prešove využívať do 11. apríla 2022, môžu požiadať o vrátenie nespotrebovaného kreditu, ktorý zostal na ich konte v aplikácii.

Stačí poslať žiadosť vo forme e-mailu na adresu parkovanie.presov@presov.sk, do ktorej je potrebné uviesť:

  • Váš prihlasovací email do aplikácie eParkio,
  • posledné štvorčíslie platobnej karty, z ktorej ste si dobíjali kredit,
  • číslo účtu v tvare IBAN, z ktorého bol kredit uhradený.

Po spracovaní žiadostí prevádzkovateľ aplikácie vyplatí žiadateľom nespotrebovaný kredit do 45 pracovných dní odo dňa zaslania žiadosti.

V zmysle platných obchodných podmienok prevádzkovateľa aplikácie eParkio, s ktorými užívatelia súhlasili pri registrácii, si môže prevádzkovateľ aplikácie účtovať pri refundácii nespotrebovaného kreditu manipulačný poplatok. Vďaka intenzívnemu úsiliu mesta Prešov sa nám však podarilo s prevádzkovateľom aplikácie uzavrieť dohodu, že všetkým žiadateľom o nespotrebovaný kredit, budú manipulačné poplatky v plnej výške odpustené.

Mohlo by Vás zaujímať
Zmena v premávke MHD z dôvodu rekonštrukcie mosta na Škultétyho ulici
Most na Škultétyho ulici bude od soboty 7.5.2022 kompletne uzavretý pre automobilovú dopravu. Od tohto dátumu dôjde k zmenám v organizácii dopravy, ktoré sa dotknú aj cestovných poriadkov všetkých liniek MHD a prímestských autobusových spojov, ktoré premávajú cez most na Škultétyho ulici. DPMP v tejto súvislosti upravil cestovné poriadky dotknutých liniek MHD.
Zvýšený dohľad na cestách v Prešovskom kraji počas májových víkendov
Zvýšená intenzita cestnej premávky so sebou prináša aj vyššie riziko dopravnej nehodovosti aj s možnými tragickými následkami na životoch. Za účelom pozitívneho ovplyvnenia dopravno-bzepečnostnej situácie a plynulosti cestnej premávky vykonáva Krajské riaditeľstvo PZ v Prešove na cestách Prešovského kraja počas aktuálneho mesiaca máj zvýšený dohľad v cestnej premávke a to najmä v dňoch piatok až nedeľa.
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK