Štvrtok, 17. október 2019
Meniny má Hedviga | zajtra Lukáš

Telocvičňa po 16 rokoch

Najväčšími investičnými akciami, ktoré mesto Prešov plánuje dokončiť v tomto roku, je výstavba 46-tich bytových jednotiek na Ul. Sabinovská – Majakovského, výstavba telocvične na ZŠ Sibírska ako aj rekonštrukcia prešovského zimného štadióna.

Ten chýba prešovským hokejistom v úvode rozbiehajúcej sa sezóny. „Do konca týždňa by sme mali začať skúšobne chladiť. Predpokladám, že tímy Lietajúcich koní budú môcť do konca mesiaca na ľad vykorčuľovať,“ poskytol nám aktuálne informácie zástupca primátora Milan Laca. Pôvodný rozpočet rekonštrukcie, ktorá bola pre problémy s čpavkom a následne hroziacu ekologickú haváriu, nevyhnutná, sa v jej priebehu navýšili o 2,1 milióna korún. Pôvodný rozpočet bol na úrovni 32 miliónov korún, z ktorých 24 miliónov financovalo mesto, zvyšok Slovenský zväz ľadového hokeja.

Po neuveriteľných 16 rokoch je pred dokončením veľká, moderná telocvičňa pri ZŠ na Sibírskej ulici. Tá by do užívania mala byť daná do konca novembra. „Nie je to typická školská telocvičňa, ale ide o jedinú telocvičňu, ktorá po dokončení bude mať parametre na usporadúvanie medzinárodných turnajov,“ informoval nás poslanec MsZ Jozef Kužma. Komplexné dokončenie stavby je naplánované na budúcoročný jún. Okrem toho sa investície týkajú aj ďalších 24-och školských zariadení, kde by malo byť preinvsetovaných 18 miliónov korún. „Ťažisková je pritom rekonštrukcia striech, tak aby do žiadnej školy netieklo,“ uviedol M. Laca

Z rozplánovaných investičných akcií sa zrejme ani v tomto roku nepodarí dokončiť umelecké dielo Múza. „Všetkých nás mrzí, že toto dielo ešte nie je na mieste, ktoré je preňho už dávno plánované. Žiaľ zhotoviteľ má zdravotné problémy, viackrát sa posúvali termíny, ale nakoniec sa nič nedodržalo,“ ozrejmil situáciu okolo diela M. Laca. Aj preto sa mesto rozhodlo zrušením zmluvy odstúpiť od zákazky a vymáhať úhradu za rozpracovanosť diela. Dôvodom je nielen dlhodobá choroba autora, ale aj jeho vyhýbanie sa komunikácii s mestom.

To v 1. polroku na plánovanej výstavbe preinvestovalo iba 21,7 milióna korún, čo predstavuje 12,5-percentný podiel z ročného plánu, sklz by ale mal byť dobehnutý v druhom polroku. Celkovo by malo byť do konca roku preinvestovaných 174,8 milióna korún.
Ivan Kriššák

Mohlo by Vás zaujímať
Vyhlásenie vedenia mesta Prešov k obnove štadiónov
Šport v meste Prešov má dlhoročnú kontinuálnu tradíciu, ktorú si vážime a našou snahou je na ňu nadviazať aj v súčasnosti a ďalej ju rozvíjať.
FOTO: Za Slušné Slovensko
Je to 19 mesiacov po vražde. No my nesmieme zabudnúť. Fotoreport z akcie.
Veľké zmeny na prešovských parkoviskách uľahčia Prešovčanom život
Obyvateľov a návštevníkov mesta Prešov čakajú o niekoľko mesiacov historicky najväčšie zmeny v oblasti parkovania vozidiel. Mesto zadefinovalo nové pravidlá týkajúce sa systému parkovania vo všeobecne záväznom nariadení, ktoré vstúpi do platnosti 1. júla 2020.
Mesto Prešov podporuje Klimatický štrajk
Mesto Prešov vyjadruje podporu mladým ľuďom, ktorí sa v piatok 20.9.2019 zapoja do celosvetového Klimatického štrajku.
Nedostatočný dialóg s občanmi.
Prešovská participatívna platforma – projekt vzájomnej spolupráce občanov, poslancov a úradníkov MsÚ má za sebou komunitný prieskum, ktorého cieľom bolo zistiť postoj obyvateľov a obyvateliek k mestskej administratíve i práci poslancov a poslankýň.
Matej Krajňák z Junioru Prešov začína byť európskou špičkou vo svojej kategórií
Začiatok sezóny začali PRESOV KARATE KIDS svetelnou rýchlosťou. Prvou ťažkou skúškou, bola súťaž ZÁHREB CUP 2019 v Chorvátsku, konaná dňa 08.09.2019. Na danej medzinárodnej súťaži v chorvátskom ZÁHREBE, reprezentovala Prešov štvorica PRESOV KARATE KIDS, a to Matej Krajňák, Veronika Jalowiczorová, Michaela Bryndzová a Alexandra Šofraneková.
Festival architektúry a dizajnu 2019 úspešne odštartoval
V stredu úspešne odštartoval 4. ročník Festivalu architektúry a dizajnu (FEAD) 2019. Výstavy, prezentácie a bohatý sprievodný program prebiehajú v termíne od 25. do 27. septembra 2019 na Hlavnej ulici v priestore pred Šarišskou galériou, v Divadle Jonáša Záborského, v Krajskom pamiatkovom úrade, v historickej budove Skladu soli a v obľúbených prešovských kaviarňach.
Inzercia
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
kancelárske priestory v Prešove UNICENTRUM

Prenajmem kancelárske priestory v širšom centre Prešova na Kúpeľnej ulici č. 6. Výhodou je parkovanie zdarma. V budove je optický internet. Bližšie informácie:http://www.kancelariepresov.sk/

0905841632 |
Reality: Predám
Reality: Predám
Predaj rodinný dom 128 m2, s pozemkom 2456 m2, Malý Šariš, okr. Prešov

Na predaj podpivničený rodinný dom s pozemkom 2456 m2, s garážou s nadstavbou a hospodárskymi budovami, Malý Šariš. Zastavaná plocha 128 m2, úžitková plocha 108 m2, podpivničenie 100 m2, pôjd 90 m2. Dom je riešený ako 3-izbový.

0907030623 | | cena: 156.000,-€
Reality: Predám
Reality: Predám
Predaj rodinný dom na Šidlovci, pozemok 817 m2, Prešov

Na predaj rodinný dom v pôvodnej zástavbe rodinných domov s pozemkom o výmere 817 m2 v časti Šidlovec v Prešove. 5 izbový rodinný dom, úžitková plocha cca 160 m2. V celom dome sú plastové okná, inak pôvodný stav. Všetky IS. Výborná lokalita.

0907030622 | | cena: 159.000,-€
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Kancelárske priestory

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | | cena: dohodou
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK
Pri zobrazovaní stránky používate aktívny script na blokovanie prídavných modulov (adBlocker). Pre správne zobrazenie všetkých sekcií ho deaktivujte.