Sobota, 30. máj 2020
Meniny má Ferdinand | zajtra Petronela, Petrana

Telocvičňa po 16 rokoch

Najväčšími investičnými akciami, ktoré mesto Prešov plánuje dokončiť v tomto roku, je výstavba 46-tich bytových jednotiek na Ul. Sabinovská – Majakovského, výstavba telocvične na ZŠ Sibírska ako aj rekonštrukcia prešovského zimného štadióna.

Ten chýba prešovským hokejistom v úvode rozbiehajúcej sa sezóny. „Do konca týždňa by sme mali začať skúšobne chladiť. Predpokladám, že tímy Lietajúcich koní budú môcť do konca mesiaca na ľad vykorčuľovať,“ poskytol nám aktuálne informácie zástupca primátora Milan Laca. Pôvodný rozpočet rekonštrukcie, ktorá bola pre problémy s čpavkom a následne hroziacu ekologickú haváriu, nevyhnutná, sa v jej priebehu navýšili o 2,1 milióna korún. Pôvodný rozpočet bol na úrovni 32 miliónov korún, z ktorých 24 miliónov financovalo mesto, zvyšok Slovenský zväz ľadového hokeja.

Po neuveriteľných 16 rokoch je pred dokončením veľká, moderná telocvičňa pri ZŠ na Sibírskej ulici. Tá by do užívania mala byť daná do konca novembra. „Nie je to typická školská telocvičňa, ale ide o jedinú telocvičňu, ktorá po dokončení bude mať parametre na usporadúvanie medzinárodných turnajov,“ informoval nás poslanec MsZ Jozef Kužma. Komplexné dokončenie stavby je naplánované na budúcoročný jún. Okrem toho sa investície týkajú aj ďalších 24-och školských zariadení, kde by malo byť preinvsetovaných 18 miliónov korún. „Ťažisková je pritom rekonštrukcia striech, tak aby do žiadnej školy netieklo,“ uviedol M. Laca

Z rozplánovaných investičných akcií sa zrejme ani v tomto roku nepodarí dokončiť umelecké dielo Múza. „Všetkých nás mrzí, že toto dielo ešte nie je na mieste, ktoré je preňho už dávno plánované. Žiaľ zhotoviteľ má zdravotné problémy, viackrát sa posúvali termíny, ale nakoniec sa nič nedodržalo,“ ozrejmil situáciu okolo diela M. Laca. Aj preto sa mesto rozhodlo zrušením zmluvy odstúpiť od zákazky a vymáhať úhradu za rozpracovanosť diela. Dôvodom je nielen dlhodobá choroba autora, ale aj jeho vyhýbanie sa komunikácii s mestom.

To v 1. polroku na plánovanej výstavbe preinvestovalo iba 21,7 milióna korún, čo predstavuje 12,5-percentný podiel z ročného plánu, sklz by ale mal byť dobehnutý v druhom polroku. Celkovo by malo byť do konca roku preinvestovaných 174,8 milióna korún.
Ivan Kriššák

Mohlo by Vás zaujímať
AKTUALIZÁCIA: Mesto Prešov predlžuje stránkové hodiny v Klientskom centre, na Matričnom úrade a v podateľni
Klientske centrum a Matričný úrad na Mestskom úrade v Prešove predĺžia stránkové hodiny pre verejnosť. K zmenám mesto pristúpilo v súvislosti s postupným uvoľnovaním opatrení vyplývajúcich z mimoriadnej situácie na Slovensku.
Aktualizácia: Pri sobášoch v obradnej sieni môže byť po novom 20 ľudí
Mesto Prešov zrušilo termíny občianskych slávností do odvolania. Pri sobášoch v obradnej sieni však po novom môže byť do 20 ľudí.
Chystáte sa zapísať dieťa do materskej školy?
Mesto Prešov zverejňuje informácie k podávaniu žiadostí na prijatie dieťaťa na predprimárne vzdelávanie v materských školách v zriaďovateľskej pôsobnosti mesta Prešov na školský rok 2020/2021.
FOTO: Potulky Prešovom
Každý z nás by si najradšej užíval májové slnečné lúče, no všetci sedíme doma. Tak vám ich prinesieme aspoň spoza objektívov dvoch mladých chlapcov.
Nový cyklochodník prepojí centrum mesta s cyklotrasou pri Toryse
V meste Prešov pribudol nový cyklochodník Mlynský náhon. Stavba je vo finálnej fáze a v týchto dňoch na nej prebiehajú dokončovacie práce.
Mesto Prešov opätovne sprevádzkuje verejné WC v Južnom parku
Na základe postupného uvoľňovania opatrení v súvislosti s ochorením COVID-19 mesto Prešov opätovne uvádza do prevádzky verejné WC v Južnom parku na Hlavnej ulici.
Prešovčania si môžu oddýchnuť na obnovených lavičkách v centre mesta
Mesto Prešov obnovuje na pešej zóne lavičky určené na oddych pre Prešovčanov i tých, ktorí naše mesto navštívia počas blížiacej sa letnej sezóny.
Inzercia
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Kancelárske priestory

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | | cena: dohodou
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
kancelárske priestory v Prešove UNICENTRUM

Prenajmem kancelárske priestory v širšom centre Prešova na Kúpeľnej ulici č. 6. Výhodou je parkovanie zdarma. V budove je optický internet. Bližšie informácie:http://www.kancelariepresov.sk/

0905841632 |
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK

Ďakujeme, že navštevujete portál pis.sk, naozaj si to vážime.

Používate rozšírenie na blokovanie prídavných modulov (adBlock, AdBlock Plus, Ghostery ... )?

Táto stránka je financovaná výlučne zo súkromných zdrojov a jedným z jej hlavných príjmov tvoria príjmy za zobrazovanie reklamy.
Žiaden z článkov nie je spoplatnený, všetky funkcionality poskytujeme zadarmo.

Pridajte si túto stránku medzi výnimky, aby sa Vám obsah zobrazoval správne a tento portál mohol aj naďalej fungovať.