Štvrtok, 30. jún 2022
Meniny má Melánia | zajtra Diana

Bezplatné dlhové poradenstvo funguje aj v meste Prešov

Bezplatné dlhové poradenstvo, ktoré je zriadené Ústredím práce, sociálnych vecí a rodiny, funguje už v 20 slovenských mestách. Bezplatnú dlhovú poradňu nájdu ľudia aj v Prešove na Duchnovičovom námestí 1.

Zástupcovia Ministerstva práce, sociálnych vecí a rodiny SR predstavili v meste Prešov národný projekt s názvom Bezplatné dlhové poradenstvo. Ľudia, ktorí sa pre zadlženie ocitnú v ťažkej životnej situácii môžu využiť ktorúkoľvek z bezplatných dlhových poradní, ktoré sú aktuálne zriadené v 20 slovenských mestách, no časom k nim pribudnú ďalšie a celkovo ich bude až 46. Jedna z týchto poradní sídli aj v meste Prešov na Duchnovičovom námestí 1. Od začiatku roka 2022 sa podarilo v rámci jednotlivých poradní pomôcť už 800 klientom.

„Na Slovensku je množstvo problémov v súvislosti s dlhmi, ktoré sa dajú vyriešiť, len ľudia o tom nevedia, lebo im nemá kto poradiť. Pracovníci na bezplatných dlhových poradniach sú školení na to, aby vedeli odhaliť u každej rodiny možnosti ako sa im dá pomôcť,“ uviedol minister práce, sociálnych vecí a rodiny SR Milan Krajniak.

V každej poradni sú k dispozícii poradcovia, ktorí záujemcom o dlhové poradenstvo bezplatne pomôžu vytvoriť analýzu dlhov či nájsť najlepšie riešenie ako vzniknuté dlhy splácať. Dlhové poradenstvo zahŕňa okrem ekonomickej časti aj právne poradenstvo vo forme analýzy zmluvných záväzkov a ponuky právnych riešení. Súčasťou projektu Bezplatného dlhového poradenstva je aj psychologické poradenstvo, ktoré ponúkne záujemcom analýzu problémov a pomoc zvládať ťažkú finančnú situáciu. 

Viacn informácií nájdete na stránke: https://www.pomahamedlznikom.sk/

Mohlo by Vás zaujímať
FOTO: Hudba v Meste
V záhrade umenia sa robilo umenie. Tretí ročník Hudba v Meste pod záštitou PKO priniesol nové tváre z domova aj ďaleka. Vystúpili Korben Dallas, BDHS, Komajota a nováčikovia kapely Alexandra, ktorí boli vybraní pomocou diváckeho hlasovania.
FOTO: Dobrý Festival 2022 - Piatok
Dobrý festival sa po korone-pauze vracia v plnej sile. PIS vám prináša fotoreport z prvého dňa.
FOTO: Dobrý festival 2022 - Sobota
Druhý deň festivalu priniesol mená ako Helenine oči alebo Eluveitie. fotoreport z druhého dňa.
Dni mesta Prešov sa po dvojročnej pauze vrátia s bohatým programom
Začiatkom júna sa prešovské ulice opäť naplnia domácimi, ale i cezpoľnými návštevníkmi a turistami, ktorí boli posledné roky ukrátení od atmosféry a zážitkov verejných kultúrnych podujatí. Mesto Prešov v spolupráci s Parkom kultúry a oddychu si pre nich pripravilo bohatý kultúrny program, ktorý bude prebiehať v centre mesta, od 6. do 11. júna 2022, v rámci tradičných Dní mesta Prešov.
Verejné ocenenia mesta Prešov sú rozdané, toto sú mená laureátov
V historickej sále PKO v Prešove sa dnes uskutočnilo slávnostné zasadnutie Mestského zastupiteľstva v Prešove, počas ktorého boli udelené verejné ocenenia mesta Prešov osobnostiam a spoločnostiam, ktoré dlhodobo významne reprezentujú a zviditeľňujú mesto Prešov.
Prešovskí žiaci mohli vďaka projektu Erasmus+ opäť vycestovať do Európy
Európsky projekt Erasmus+ s názvom „Národné dedičstvo pre naše spoločné európske dedičstvo“ na ZŠ Československej armády v Prešove dosiahol svoj vrchol. Po troch rokoch spolupráce 6 partnerských škôl z Fínska, Grécka, Talianska, Poľska, Portugalska a Slovenska je čas na rekapituláciu. A práve tou bol na tunajšej základnej škole 25. máj 202
Areál bývalej vojenskej nemocnice v Prešove sa po úprave plôch zmenil na nepoznanie
Mesto Prešov kompletne zrevitalizovalo okolie bývalej vojenskej nemocnice na Raymanovej ulici. Pribudli tu nové parkovacie plochy, prístupové komunikácie, chodníky a verejné osvetlenie. Zrealizované boli aj sadové úpravy.
Inzercia
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
kancelárske priestory v Prešove UNICENTRUM

Prenajmem kancelárske priestory v širšom centre Prešova na Kúpeľnej ulici č. 6. Výhodou je parkovanie zdarma. V budove je optický internet. Bližšie informácie:http://www.kancelariepresov.sk/

0905841632 |
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Kancelárske priestory

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | | cena: dohodou
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK