Štvrtok, 30. jún 2022
Meniny má Melánia | zajtra Diana

Historický úspech prešovského karate - Majstrovstvá Shito ryu 2022 - Junior Prešov najúspešnejší klub súťaže!

Majstrovstvá Slovenska Shito ryu 2022, sa uskutočnili v netradičný termín, a to počas Bielej soboty, dňa 16.04.2022 v ďalekých Šuranoch. Súťaže sa zúčastnilo celkovo 28 klubov, pripísaných bolo celkovo 236 štartov karatistov na tomto turnaji. Karate klub Junior Prešov skončil v celkovej bilancii klubov, na historicky najúspešnejšom 1. mieste, v celkovej bilancii 24 medailí (7-9-8). Za vyzdvihnutie je nutné spomenúť výkony mladých Prešovčanov, a to SOFIE HALECKEJ, LUCIE KASENČÁKOVEJ, VERONIKY JALOWICZOROVEJ, KRIŠTOFA BALUCHU a MANUELA LACIHO, ktorí nenašli premožiteľov v svojich kategóriách a predviedli super výkony. Samozrejme aj ostané PRESOV KARATE KIDS na tejto súťaži nesklamali, a ako podotkol tréner Čiernik, sme šťastní že karate a súťaženie Prešovčanov nadmieru baví.


Ďalšou súťažou pre mladých Prešovčanov bolo koncom apríla uskutočnené 3. KOLO ŽIACKEJ LIGY v KOŠICIACH, kde mladí Prešovčania excelovali a získali rekordných 101 MEDAILÍ PRE Karate klub Junior Prešov (27-35-39). Týmto ziskom si zabezpečili na danej súťaži celkové 1. miesto v celkovom hodnotení klubov aj na tejto súťažnej akcii, pričom celkovo sa tejto akcie zúčastnilo 17 klubov. Celkovo štartujúcich na tejto súťaži bolo 67 mladých Prešovčanov z Junioru Prešov, z toho 6 detí z radov detských domovov + 2 ukrajinské deti v radoch Junioru Prešov. Rekordný medailový zisk pre prešovských zverencov potvrdil, že patria medzi slovenskú špičku. Deti trénerom urobili veľkú radosť a pred Majstrovstvami Slovenskej republiky, majú všetci v Prešove veľké očakávania. Aj napriek nezmyselnému spojeniu 3.kola Žiackej ligy, s online súťažami z iných sezón síce Prešov nedosiahne 2 x po sebe víťazný pohár za najlepší tím v tejto súťaži, ale Prešovčania sú radi, že počty akými sa prezentujú na súťažiach podobného zaradenia ukazujú, ako vedia v Juniore deti v Prešove namotivovať k športovaniu a najmä k súťaženiu.

Nejde predsa len o medaily, ale hlavne o pozitívny vzťah deti k športu, k pohybu ako takému. Do budúcnosti sa preto veľmi tešíme na ich ďalšie športové výjazdy v Juniore Prešov s najmenšími pretekármi, lebo športová kariéra, začína vždy od najmenších, prvých krokov dieťaťa.

Mohlo by Vás zaujímať
Traja Prešovčania medzi top kickboxermi sezóny
Sobota 20. mája sa v Trnave niesla v znamení majstrovstiev Slovenska v kickboxe, kde sa opäť predviedli aj Prešovskí Panteri.
Mestský krytý bazén Delfín bude opäť prístupný pre verejnosť
Školský bazén Delfín na ZŠ Májové námestie bude po dlhšej prestávke opäť prístupný pre všetkých obyvateľov. Prvé verejné plávanie je naplánované už 13.6.2022.
Inzercia
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
kancelárske priestory v Prešove UNICENTRUM

Prenajmem kancelárske priestory v širšom centre Prešova na Kúpeľnej ulici č. 6. Výhodou je parkovanie zdarma. V budove je optický internet. Bližšie informácie:http://www.kancelariepresov.sk/

0905841632 |
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Kancelárske priestory

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | | cena: dohodou
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK