Utorok, 02. jún 2020
Meniny má Xénia, Oxana | zajtra Karolína

Začali sa PVT

V Mestskej športovej hale v Prešove sa dnes začína jubilejný 30. ročník Prešovských výstavných trhov (PVT). Od štvrtku do soboty tu môžu návštevníci nakupovať od 10:00 do 18:00 hod.

Dnes sa začali jubilné 30. PVT

Na celkovej ploche 1 800 m2 ponúka svoj tovar a služby okolo 180 predajcov. V interiéri je 80 firiem, ktoré majú k dispozícii 1 000 m2 plochy. Najviac plochy obsadili ako tradične predajcovia áut, elektroniky a bielej techniky, nechýbajú ani obchodníci s kuchynskými potrebami. Podľa slov riaditeľky Mestskej správy služieb Ivany Pronerovej, „svoje miesto na PVT si získavajú aj poľské firmy. Prišli so širokou ponukou nábytku, bytového textilu, odevmi aj stavebninami.“ Vyvolali konkurenčné prostredie, pričom nejde len o nižšiu cenu tovaru, ale predovšetkým o kreativitu ich sortimentu. Menší predajcovia využívajú predajné stánky v exteriéri, tohto roku je ich okolo 100 a zabrali 800 m2 plochy.
Že ide o jubilejný ročník PVT, pocítia návštevníci na bohatšej ponuke kultúrnych a zábavných programov. Prešovčanov budú zabávať vo štvrtok folklórne súbory Sedličan, Torysa a Šarišanček, príde aj Senzus. V piatok prispejú k zábave Peter Pačut, ktorý kopíruje Fredyho Mercuryho, Ščamba, vrcholom večera bude karaoke a penová show. V sobotu nebudú chýbať Mažoretky Mestskej správy služieb, Diridonky, Kajzer – Meluš, Salco band a Metalinda. Ku každej zakúpenej vstupenke dostane zákazník dva lístky na vybrané atrakcie. Každý deň môžu návštevníci vyhrať v tombole domáce kino, digitálny fotoaparát a kameru, v posledný deň navyše aj LCD televízor s uhlopriečkou 66 cm. Novinkou v zábavnej časti programu bude karaoke a penová show.
(mm)

Mohlo by Vás zaujímať
AKTUALIZÁCIA: Mesto Prešov predlžuje otváracie hodiny v hlavnej pokladnici, predĺžené zostávajú aj stránkové hodiny v Klientskom centre, na Matričnom úrade a v podateľni
Hlavná pokladnica, Klientske centrum, Matričný úrad a podateľňa na Mestskom úrade v Prešove predĺžili stránkové hodiny pre verejnosť. K zmenám mesto pristupuje v súvislosti s postupným uvoľnovaním opatrení vyplývajúcich z mimoriadnej situácie na Slovensku.
Aktualizácia: Pri sobášoch v obradnej sieni môže byť po novom 20 ľudí
Mesto Prešov zrušilo termíny občianskych slávností do odvolania. Pri sobášoch v obradnej sieni však po novom môže byť do 20 ľudí.
Chystáte sa zapísať dieťa do materskej školy?
Mesto Prešov zverejňuje informácie k podávaniu žiadostí na prijatie dieťaťa na predprimárne vzdelávanie v materských školách v zriaďovateľskej pôsobnosti mesta Prešov na školský rok 2020/2021.
FOTO: Potulky Prešovom
Každý z nás by si najradšej užíval májové slnečné lúče, no všetci sedíme doma. Tak vám ich prinesieme aspoň spoza objektívov dvoch mladých chlapcov.
Nový cyklochodník prepojí centrum mesta s cyklotrasou pri Toryse
V meste Prešov pribudol nový cyklochodník Mlynský náhon. Stavba je vo finálnej fáze a v týchto dňoch na nej prebiehajú dokončovacie práce.
Mesto Prešov opätovne sprevádzkuje verejné WC v Južnom parku
Na základe postupného uvoľňovania opatrení v súvislosti s ochorením COVID-19 mesto Prešov opätovne uvádza do prevádzky verejné WC v Južnom parku na Hlavnej ulici.
Prešovčania si môžu oddýchnuť na obnovených lavičkách v centre mesta
Mesto Prešov obnovuje na pešej zóne lavičky určené na oddych pre Prešovčanov i tých, ktorí naše mesto navštívia počas blížiacej sa letnej sezóny.
Inzercia
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
kancelárske priestory v Prešove UNICENTRUM

Prenajmem kancelárske priestory v širšom centre Prešova na Kúpeľnej ulici č. 6. Výhodou je parkovanie zdarma. V budove je optický internet. Bližšie informácie:http://www.kancelariepresov.sk/

0905841632 |
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Kancelárske priestory

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | | cena: dohodou
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK

Ďakujeme, že navštevujete portál pis.sk, naozaj si to vážime.

Používate rozšírenie na blokovanie prídavných modulov (adBlock, AdBlock Plus, Ghostery ... )?

Táto stránka je financovaná výlučne zo súkromných zdrojov a jedným z jej hlavných príjmov tvoria príjmy za zobrazovanie reklamy.
Žiaden z článkov nie je spoplatnený, všetky funkcionality poskytujeme zadarmo.

Pridajte si túto stránku medzi výnimky, aby sa Vám obsah zobrazoval správne a tento portál mohol aj naďalej fungovať.