Piatok, 09. december 2022
Meniny má Izabela | zajtra Radúz

Na sídlisku Šváby pribudlo moderné detské ihrisko

Mesto Prešov pokračuje v budovaní detských ihrísk. Najnovšie ihrisko, ktoré pribudlo na Važeckej ulici už môžu deti naplno využívať.

Staré ihrisko na Važeckej ulici v blízkosti materskej školy bolo v nevyhovujúcom stave a nespĺňalo už potrebné požiadavky. Mesto Prešov sa preto rozhodlo pre jeho obnovu s cieľom vytvoriť atraktívny a bezpečný priestor pre hru detí.

Po odstránení starého pieskoviska, hojdačiek a pôvodnej asfaltovej plochy sa naplno začala výstavba nového a moderného ihriska pre najmenších. Celú plochu nového detského ihriska (155 m2) tvorí liata guma. Na ihrisku sa nachádza kombinovaná hracia zostava, kolotoč, dve pružinové hojdačky, jedna klasická hojdačka a trampolína. Súčasťou vybavenia ihriska je aj informačná tabuľa, dve lavičky a odpadkový kôš. Celé ihrisko je ohraničené plotom vysokým 1 meter.

Na sídlisku Šváby pribudlo moderné detské ihrisko„Máme tu kvalitné dopadové plochy a moderné hracie prvky. Myslím si, že je to dobre vykonaná práca za priaznivú cenu. Na sídlisku Šváby by už čoskoro malo pribudnúť aj ďalšie ihrisko na Royovej ulici,“ uviedla primátorka mesta Prešov Andrea Turčanová.

Realizátorom diela bola spoločnosť OCTAGO CORPORATION, j. s. a. Celková cena ihriska vrátane vypracovania projektovej dokumentácie je 32 994,31 eur s DPH.


 

Mohlo by Vás zaujímať
Mesto Prešov je plne pripravené na zimnú údržbu
Zimná údržba v meste Prešov trvá od 1. novembra 2022 do 31. marca 2023. Mesto Prešov na údržbu ciest a chodníkov opäť použije ekologický materiál.
Inzercia
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Kancelárske priestory

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | | cena: dohodou
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
kancelárske priestory v Prešove UNICENTRUM

Prenajmem kancelárske priestory v širšom centre Prešova na Kúpeľnej ulici č. 6. Výhodou je parkovanie zdarma. V budove je optický internet. Bližšie informácie:http://www.kancelariepresov.sk/

0905841632 |
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK